Stirnas apdraud satiksmi 5

Sadursmes ar dzīvniekiem, kad tiek bojāti transportlīdzekļi, Gulbenes novadā notiek palaikam. To “Dzirkstelei” apliecina Valsts policijas Satiksmes uzraudzības rotas vecākā inspektore Valda Gibala.

Viņa “Dzirkstelei” stāsta, ka reģistrētajos ceļu satiksmes negadījumos visvairāk iesaistītas tieši stirnas. “Pārsvarā reģistrē informāciju, ja ir KASKO apdrošināšana,” saka V.Gibala.

Viņa norāda, ka daudz stirnu var redzēt uz Madonas ceļa, uz šosejas Smiltene-Gulbene, kur pārsvarā arī notiek negadījumi, un arī uz Balvu ceļa.

Kāds autovadītājs stāsta, ka naktī, braucot no Gulbenes līdz Smiltenes aplim, astoņas reizes uz ceļa izskrējušas stirnas. Viņam gan viss beidzies laimīgi – nav cietis ne pats, ne mašīna, ne meža zvērs.

“Arī citās ziemās un, protams, vasarās, ir gadījies, kad uz ceļa izskrien stirnas, bet šķiet, ka šoziem to ir īpaši daudz,” saka autovadītājs.

Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris medību jautājumos Laimonis Kļaviņš “Dzirkstelei” stāsta, ka pēc bargajām ziemām, kad stirnas izmira, pēdējos gados to patiešām ir savairojies ļoti daudz. Gan stirnas lielos baros, gan arī aļņi iet uz ceļiem laizīt sāli. Autovadītājiem jābūt dubultā uzmanīgiem, braucot ne tikai naktī, bet arī dienā. Ja astoņās vietās ceļa posmā Gulbene – Smiltene izskrien stirnas, tad tas, kā atzīst L.Kļaviņš, ir daudz.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Autovadītājs

Vakarā, ceļa posmā no Madonas līdz Gulbenei izskrēja 10 stirnas, pēdējā pie Latgran, paslīdēja un nokrita tieši mašīnai priekšā, labi, ka ātrums tur ir ierobežots, jo braucot uz 90, sadursme būtu neizbēgama. Tiešām, esiet uzmanīgi.

pirms 3 gadiem, 2018.03.08 08:55

....

vispār tur būtu jāliek brīdinājuma zīmi....

pirms 3 gadiem, 2018.03.08 14:20

???

Nez vai stirnas to ievēros...

pirms 3 gadiem, 2018.03.08 15:46

M.

Tās stirnas uz ceļa tiešām ir nopietni uztverama informācija. Tajā pat laikā man patīk ??? humora izjūta. Šajā sakarā meksikāņu anekdote. Anita jautā: "Pedrito, kādēļ raudi?" Pedrito skaidro: "Vakar man pazuda suns". Anita: "Vai avīzē jau ieliki sludinājumu?" Pedrito: "Nē. Lieta tāda, ka mans suns neprot lasīt."

pirms 3 gadiem, 2018.03.08 16:18

:D

Tiešām stirnas apdraud autošoferus? :D da ladna.

pirms 3 gadiem, 2018.03.08 18:13

Vietējās ziņas