Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stradu pagasta bibliotēkā konsultēs par iespēju pieprasīt VSAA pakalpojumus

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) informē, ka VSAA pakalpojumus var pieprasīt arī, izmantojot interneta vietni www.latvija.lv. Šādu iespēju nodrošina jaunais elektroniskais pakalpojums „E-iesniegums VSAA pakalpojumiem”. Iedzīvotāji sākuši aktīvi to izmantot. Kopš pagājušā gada novembra VSAA jau ir saņēmusi gandrīz 6000 elektronisko iesniegumu.

Šajā sakarā  E-prasmju nedēļas ietvaros 8.martā ikviens interesents no pulksten 12:00 līdz 14:00 aicināts ierasties Stradu pagasta bibliotēkā „Rotas”, kur VSAA darbinieks konsultēs, kā praktiski pašam pieprasīt VSAA pakalpojumus, izmantojot internetu, un kādu informāciju vēl var iegūt, izmantojot VSAA e-pakalpojumus portālā www.latvija.lv.

Iedzīvotāji, kuriem ir dators ar interneta pieslēgumu un nepieciešamie autorizācijas līdzekļi – eID karte vai internetbankas autorizācijas rīki – var nedoties uz VSAA nodaļu un aizpildīt iesniegumu mājās šādiem pakalpojumiem:

* bērna piedzimšanas pabalsta piešķiršanai;

* vecāku pabalsta, bērna kopšanas pabalsta un piemaksas pie pabalsta par dvīņiem vai vairākiem vienās dzemdībās dzimušiem bērniem piešķiršanai;

* ģimenes valsts pabalsta un piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta piešķiršanai;

* paternitātes pabalsta piešķiršanai vai pārrēķināšanai;

* apbedīšanas pabalsta piešķiršanai vai pārrēķināšanai;

* vienreizēja pabalsta mirušā pensionāra laulātajam piešķiršanai;

* bērna invalīda kopšanas pabalsta piešķiršanai;

* valsts fondētās pensijas kapitāla līdzekļu pārvaldītāja un ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai;

* pabalsta invalīdam, kuram ir nepieciešama kopšana, piešķiršanai;

* valsts sociālā pabalsta transporta izdevumu kompensēšanai piešķiršanai;

* invaliditātes pensijas piešķiršanai;

* valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta piešķiršanai;

* bezdarbnieka pabalsta piešķiršanai vai pārrēķināšanai.

Lai iesniegtu iesniegumu portālā www.latvija.lv, pēc autorizēšanās jāatrod e-pakalpojums „E-iesniegums VSAA pakalpojumiem” un jāaizpilda attiecīgais iesniegums. Pēc e-iesnieguma saņemšanas VSAA nosūta ziņu uz mobilo tālruni vai e-pastā par to, ka www.latvija.lv iesniegums ir pieņemts.

E-iesniegumus VSAA piedāvā izmantot gadījumos, kad tiesību noteikšanai uz konkrētu pakalpojumu nepieciešamā informācija jau ir VSAA rīcībā un pieprasītājam nav jāiesniedz papildu dokumenti.

Ja iesniegumā būs norādīts, ka lēmumu no VSAA par pieprasīto pakalpojumu klients vēlas saņemt elektroniski, tad šis lēmums tiks nosūtīts uz portālu www.latvija.lv, kur sadaļā „Mana darba vieta” varēs ar to iepazīties.

Jaunā iespēja pieprasīt pakalpojumu, izmantojot internetu, ļauj iedzīvotājiem ietaupīt laiku un naudu, jo nekur nav jādodas. Tāpat cilvēki nav ierobežoti laikā, jo e-iesniegumu var aizpildīt jebkurā dienā un jebkurā brīdī – nav jāpielāgojas VSAA nodaļu darba laikiem.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas