Stradu pagasta pašvaldība joprojām ir starpniece 5

Stradu pagasta Šķieneru iedzīvotāji ir unikālā situācijā – gadu no gada pašvaldība veic starpnieka lomu, norēķinoties ar centralizētā siltuma piegādātāju. Ikmēneša komunālos maksājumus šajā ciematā dzīvojošie veic tikai aptuveni 70 procentu apmērā. Atlikušos 30 procentus par saņemto siltumu iedzīvotāju vietā samaksā pašvaldība, jo pretējā gadījumā siltuma ražotājs – SIA “Gulbenes energo” - vispār nepiekrīt sadarbībai.

“Mani uztrauc situācija ar siltuma nodrošināšanu Šķieneros. Par to runājam jau vairāk nekā desmit gadus, “Dzirkstelei” saka Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs.


Siltums tomēr lētāks nekā Gulbenē


“Katra mēneša sākumā saskaņā ar rēķinu simtprocentīgi par saņemto siltumu norēķināmies ar pakalpojuma sniedzēju – SIA “Gulbenes energo”. Faktiski pērkam siltumu no uzņēmuma un pēc tam pārdodam iedzīvotājiem,” “Dzirkstelei” saka Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis.


Viņš atzīst, ka parādsummu pagasta pārvalde no iedzīvotājiem cenšas atgūt vasarā. Tomēr katrreiz, sākoties jaunajai apkures sezonai, daļa summas paliek neatmaksāta. Bieži vien parādnieki ir pašvaldības dzīvokļu īrnieki. Turklāt pietiekami daudz Šķieneros ir brīvo pašvaldības dzīvokļu, piemēram, šobrīd – vismaz 10. Tie tiek piedāvāti tikai tiem, kuri uzņemti pašvaldībā reģistrētajā dzīvokļu rindā, tas nozīmē, ka tie visi faktiski uzskatāmi par sociālajiem dzīvokļiem.


Šķieneros daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem centrālapkures tarifs šosezon ir par 4 procentiem lielāks nekā iepriekš un sasniedzis 38,72 latus jeb 55,09 eiro par megavatstundu siltuma. Tas tomēr ir mazāk nekā Gulbenē, kur iedzīvotājiem siltuma cena ir 39,15 lati jeb 55,71 eiro par megavatstundu siltuma.


Iedzīvotāji strīdas par siltuma taupīšanu


J.Duļbinskis saka, ka pagasta pārvaldei nav pretenziju pret SIA “Gulbenes energo” sniegtā pakalpojuma kvalitāti.


“Siltumtrasēs siltumnesēja temperatūra atbilst vajadzībām. Taču katrā daudzdzīvokļu mājā Šķieneros ir uzstādīti siltummezgli, kur ir iespējams siltuma daudzumu regulēt pēc savām vajadzībām un ieskatiem. Te sākas pretrunas starp vienā mājā dzīvojošajiem. Tie, kuri pārsvarā visu laiku uzturas dzīvokļos, vēlētos pietiekamu siltumu visas dienas garumā. Tie, kuri strādā, labprāt astoņas stundas, kamēr atrodas darbā, siltumu radiatoros vēlētos samazināt, lai nebūtu jāmaksā par lieko siltumu. Regulācija ir mājas pārvaldnieka vai mājas vecākā pienākums. Viņš ir tas, kuram jānoskaidro mājas iedzīvotāju vairākuma vēlmes,” saka Stradu pagasta pārvaldes vadītājs.


Diskusija esot arī par to, kāpēc siltums tik dārgs, kaut pagaidām ziema bijusi gandrīz bez sniega. “Tāpat taču māja ir ņēmusi pretī siltumu, tas ir uzskaitīts un par patērēto ir jāmaksā,” skaidro J.Duļbinskis.


Nākotni saista ar koģenerācijas staciju


Stradu pārvaldnieks atzīst, ka siltumapgādes jautājuma risināšanu Šķieneros tuvākajā nākotnē saista ar koģenerācijas stacijas būvniecību ciematā. Viņa rīcībā ir informācija, ka ar potenciālo uzņēmēju jau ir bijušas sarunas novada domes priekšsēdētājam N.Stepanovam. Ir doma, ka stacija tiks būvēta uz nomātas zemes un ka nākotnē siltuma piegāde noritēs pa tām pašām privātajām siltumtrasēm, kuras šobrīd izmanto SIA “Gulbenes energo”.


Novada būvvaldē “Dzirkstele” uzzināja, ka Šķieneros koģenerācijas staciju vēlas celt SIA “E.F.pro Gulbene”. Firma ir saņēmusi arhitektūras un plānošanas uzdevumu un jau daļēji sagatavojusi arī ieceres skiču un tehnisko projektu. Uzņēmums nodibināts 2012.gada 3.maijā un reģistrēts Rīgā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Steps

Jau desmit gadus notiek sarunas un nekas vairāk...

pirms 7 gadiem, 2014.01.20 16:14

aivars

Šķieneri norakstāms ciemats it sevišķi 10 māja, ja jau 10 mājā sociālie dzīvokļi, kur mēs nonākuši, ja ar Stradu pagasta pārvaldi tālu nevar tikt

pirms 7 gadiem, 2014.01.21 08:42

vērotāja

Izskaidrojiet sociālā dzīvokļa būtību. Vai tiešam dzīvokļu rindā ir tikai maksāt nespējīgi?

pirms 7 gadiem, 2014.01.21 10:00

Hei

Nu un kāpēc tad uz nomātas zemes???Zināms,kad zemes īpašnieks viennmēr diktēs savus noteikumus vai visa zeme jau tur apkārtnē ir privāta?Saprotams ,ka ZELTA DZĪSLA jau nes lielo peļņu tas ir dārgais ūdens par projektu naudām.Dzirdēju ,ka tauta jau grib saukt BEZ TABU ,jo ir jāmaksā par apkuri ,bet dzīvokļi auksti,jo kādiem izredzētajiem esoot radiatori tādi ,ka pa parādes durvīm ne ienākt :),maksājot vienādi sildoties dažādi.

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 11:01

10

Vislabākais variants ir,ka ieliek paašai mājai savu apkures sitēmu,tad vismaz var laicīgi pēc vajadzība iekurināt,un lētāk arī būtu nevis maksāt drausmīgo maksu.....

pirms 7 gadiem, 2014.01.28 09:10

Vietējās ziņas