Strasbūrā lietā liek krievu valodas zināšanas

Latvijas delegācija pošas uz Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresu Strasbūrā. Delegācijas vadītājs, Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs "Dzirksteli" informē, ka trīs cilvēku delegācija ceļā dosies svētdien un Strasbūrā darbā komitejās un plenārsēdēs piedalīsies visu nākamo nedēļu.

Jautāts par saziņas valodu Strasbūrā, N.Stepanovs saka, ka latviskā tulkojuma neesot. Ikviens kongresa dalībnieks var izvēlēties kādu citu Eiropā izplatītu valodu. Pie tām pieskaitāmas angļu valoda, kas tuvāka jauniem cilvēkiem, un krievu valoda, kuru labprātāk izvēlas ļaudis pusmūžā.

 

Arī uzstājoties kongresā, nav iespējams runāt latviski. Jāizvēlas ir kāda cita no piedāvātajām valodām. Šajā gadījumā N.Stepanovu glābj krievu valodas labās zināšanas.

 

Latvijas delegācijas sastāvā vēl ir arī Bauskas pilsētas domes deputāts Jānis Teikmanis un Ģibuļu pagasta padomes priekšsēdētājs Uldis Rozenbergs. 


Darba kārtībā esot pārrunājami vairāki jautājumi, kas bagātinās Latvijas delegācijas pārstāvju redzesloku un pieredzi - par vēlēšanām Grieķijā, Moldāvijā, par dažādu Eiropas reģionu pašvaldību sadarbību.


Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo varu kongress izveidots 1994.gada 14.janvārī un darbojas kā konsultatīva Eiropas Padomes institūcija. Latvijas pašvaldību delegācija jau kopš 1995.gada aktīvi piedalās kongresa darbā. Latvijas delegācijas sastāvu apstiprina Latvijas Pašvaldību savienības dome. Delegāti aktīvi piedalās kongresa plenārsēdēs, pastāvīgās komitejās, kā arī statūtu komiteju darbā, sagatavojot viedokli par kongresā izskatāmajiem jautājumiem, kā arī iesniedzot jautājumus izskatīšanai kongresā.

 

Latvijai kongresā ir trīs balsstiesīgo delegātu vietas: divas - Vietējo pašvaldību palātā, viena - Reģionālo pašvaldību palātā, kā arī trīs aizvietotāju vietas. Latvijas delegāciju kongresa pastāvīgajā komitejā pārstāv Nikolajs Stepanovs.


Kongresa sastāvā ir 315 balsstiesīgie biedri un 315 aizvietotāji, kuriem ir jābūt Eiropas Padomes dalībvalstu vietējo pašvaldību vai reģionu vēlētiem deputātiem. Kongresa plenārsēdes notiek reizi gadā.

 

Plenārsēžu starplaikos rudens un pavasara sesijās notiek Pastāvīgās komitejas sēdes.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas