Strīds par ceļu 5

Tiesības uz braucamo ceļu nekustamajā īpašumā "Auguliena" iedzīvotājiem paliek
Gulbenes novada domes sēdē, izskatot lēmuma projektu par ceļa servitūta nodrošināšanu, izvērtās asa diskusija starp "Augulienas muižas", kura atrodas Beļavas pagastā, īpašnieku pārstāvjiem un deputātiem. "Augulienas muižas" īpašnieku pārstāvji norādīja, ka šis ceļš traucē biznesam.

Gulbenes novada domes tautsaimniecības pastāvīgā komiteja izskatīja SIA "Augulienas muiža" Beļavas pagastā iesniegumu par to, ka pašreizējais servitūts būtiski traucē nekustamā īpašuma "Auguliena" apsaimniekošanu. Papildus iesniedzējs norādījis, ka normatīvajos aktos noteiktās tauvas joslas lietošanas un valsts zvejas tiesības ir iespējams nodrošināt, izmantojot jebkuru citu ceļu, kas savieno Augulienas ezera tauvas joslu un publisku ceļu, kas neatrodas īpašumā "Auguliena". Neesot īpašu un būtisku apstākļu, ka servitūts būtu jānodrošina tieši šajā teritorijā.

 

Zināja, ka īpašums ir ar apgrūtinājumu

 

"Augulienas muižas" īpašnieku pārstāvji novada domes sēdē norādīja, ka Beļavas pagasta pašvaldībai pieder nekustamais īpašums, kas robežojas gan ar Augulienas ezeru, gan publisku braucamu ceļu, līdz ar to servitūtu, braucamā ceļa lietošanas tiesības, ir iespējams īstenot pašvaldības nekustamajā īpašumā.


Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Andis Caunītis norāda, ja arī blakus ir pašvaldības zeme, tas nenozīmē, ka pa to var sataisīt labāku ceļu.

 

"Šis ceļš domāts, lai nodrošināti pieeju Augulienas ezeram, tauvas joslas lietošanas tiesību nodrošināšanai ugunsdzēsības un glābšanas pasākumu veikšanai. Ja, piemēram, deg māja, kur paņems ūdeni? Vai būs jābrauc pa kaut kādu tālu ierīkotu servitūta ceļu uz pašvaldības zemes? Bet ugunsgrēka gadījumā katra minūte ir svarīga. Ja pašvaldībai arī ir blakus zeme, tas nenozīmē, ka pa to var ierīkot tuvāko un labāko servitūta ceļu. Tad jau ikviens, kuram ir īpašums ar apgrūtinājumu pateiks, ja blakus ir pašvaldības zeme, lai, piemēram, siltumtrases vai kanalizācijas caurules pārliek pašvaldības zemē un neapgrūtina privāto," skaidro A.Caunītis un piebilst, ka viņš piekrīt tam, ka servitūts ir apgrūtinājums jebkuram, bet, pērkot īpašumu, šie cilvēki zināja, ka tas ir ar šādu apgrūtinājumu.

 

Ceļa servitūts paliek

 

Novada domes sēdē deputāti nolēma atteikt SIA "Augulienas muiža" iesniegto lūgumu atcelt servitūtu - tiesības uz braucamo ceļu 0,03 ha platībā. "Augulienas muižas" īpašnieku pārstāvji, norādīja, ka atteikuma gadījumā, viņi šo lēmumu varot pārsūdzēt tiesā.

 

Savukārt A.Caunītis "Dzirkstelei" saka: "Vai tad ar tiesu panāks servitūta noņemšanu, ja civillikumā ir noteikts, ka to var noņemt, ja kaut kas līdzīgs ir vietā. Protams, sēdē muižas īpašnieku pārstāvji teica, ka par saviem līdzekļiem to ceļu var ierīkot citā vietā. Lai vispirms ierīko, tad mēs varēsim šo jautājumu atkal skatīt no jauna un risināt."


"Dzirkstele" jau rakstīja, ka 2005.gadā "Augulienas muižas" teritorijā ritēja sparīgi būvdarbi, oficiālā informācija liecināja, ka tur top viesnīca.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

KĀ TAD

gar kādām mājām, tur tak jābūt viesu namam par Eiropas naudu! Kur ir?

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 09:16

nu jūs duraki. baigi jums patiktu, ka tev tur gar mājām braukā. Tak nomierin;as reiz latvieši. Kurš vain;igs, ka jūs nemācējāt pamācīties? tā pati Rīga, cik tur cilvēku var redzēt, kuri kā idioti staigā apkārt, kurš ir vainīgs, ka viņi nemāk neko. Kāpēc man ir jāmāksa kaut kādi nodokļi, ka vienas tautītas cilvēki ir izauguši par idiotiem? ja godīgi, izdzītu viņus no LV, un arī tos jaunos kuri pat paši būdami sirdī LV, bet tomēr seko viņu līmenim, Latvija būtu tik laba valsts, ne mums "krīze" tik nepārvarama būtu, ne vajadzētu bezdarbniekos atbalstīt, kaut kāfu puisi, kurš no LV valodas neko nesaprot. Sakat ko gribat, bez viņiem mums būtu ideaļniks, pārāk daudz mums to krievu valodīgo. Vien māk ko pateikt - daij sigaretu.

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 05:47

īpašnieks

phe, atradies biznesmenis, pat zivis nevar ielaist ezerā! Ja man kāds "uzbrauktu" , ka staigāju pa viņa ceļu, tad konkrēti atrautos pa ***u!

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 22:55

*$*

Privaatipasniekam muusu LV ir tikai tiesiibas,ko grib -to dara.

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 22:18

andris

pagaajushaa gadaa muus ar koleegji tas muizhas paarvaldnieks draudeeja izshaut ja veel pa servituuta celju staigaasim,mees vienkkaarshi bijam piegaajushi pie ezera,noozheeloju ka nepasuudzeejamies uzreiz(((

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 19:27

Vietējās ziņas