Strūklaka ziemā “gulēs”

Ar baltu sniegu divu centimetru biezumā Dabas māte sveicināja mūs pēcsvētku rītā, 19.novembrī. Taču dienas otrajā pusē sāka no debesīm krist slapjš sniegs, pamazām plucinot balto segu. Līdz ar pirmo sniegu ziemas guļā laižam arī pilsētas strūklaku. Tās ūdens strūklas priecēt gulbeniešu atsāks tikai pavasarī.

Gulbenes metereoloģiskās stacijas darbiniece Rudīte Vaice "Dzirkstelei" saka, ka nu sniegam ceļš ir vaļā. "Sākas sniegotais periods, kad snigs un kusīs laiku pa laikam. Tā bija arī pagājušajā sezonā, kad noturīgs sniegs zemi pārklāja tikai janvāra beigās," viņa bilst. Salīdzinot ar ilggadējiem vērojumiem, šogad novembris ir salīdzinoši silts.

 

"Jau tā strūklaka ilgi nokalpoja - līdz novembra vidum," "Dzirkstelei" saka Gulbenes pilsētas domes labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte.

 

Viņa stāsta, ka pēc svētkirem, 19.novembrī, strūklakai nolaida ūdeni, noņēma detaļas, kas ir noņemamas, piesedza to, kas ir piesedzams, lai pilsētas krāšņumlieta mierīgi varētu "gulēt" un gaidīt pavasari.

 

Balvos, kur ir līdzīga strūklaka tai, kas Gulbenē, ziemā šai vietai izveidots kaut kas līdzīgs nojumei. Balveniešiem ir bažas par metāla konstrukcijām, viņi gādā, lai tās mitrumā netiktu bojātas.

 

L.Miezīte šādu viedokli noraida. Viņa uzsver, ka strūklakas dekoratīvas metāla konstrukcijas ir veidotas no nerūsējoša materiāla. Viņasprāt, nojume nav vajadzīga. Nokrišņi un notekūdeņi strūklakai kaitēt nevar, jo tiks novadīti kanalizācijā. Strūklaka tiek novērota visu diennakti. Tās tuvumā novietota videonovērošanas kamera un spožs apgaismojums, kas ļauj arī tumsā pēc sejas atpazīt katru garāmgājēju.

 

L.Miezīte informē arī par to, ka īsi pirms aukstā laika iestāšanās labots bruģis mazajos pakalniņos līdzās strūklakai, jo lietavu laikā bija novēroti izskalojumi.

 

Jau rakstījām, ka strūklakas "Pakur, pakur" veidošanai naudu ziedojuši arī gulbenieši. Strūklaku atklāja 24.jūlijā par godu Gulbenes 80. dzimšanas dienai. Kopumā projekts izmaksājis aptuveni 100 000 latu. Strūklakas kompozīcija sastāv no divām stilizētām metāla liesmām, sešām centrālajām strūklām ar augstumu līdz 2,5 metriem un 45 mazākām ūdens strūklām, kas plūst baseina centra virzienā. Strūklaka izgaismota ar 21 prožektoru, kuri tumšajās diennakts stundās priecē skatītājus ar mainīgu, krāsainu apgaismojumu.

 

Strūklakas idejas autors ir mākslinieks Ivars Vecāns. Strūklakas tehnoloģiskā sistēma izveidota, izmantojot Vācijā rūpnieciski ražotās iekārtas un materiālus.

 

Strūklaku montēja un regulēja SIA "Rubate".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas