Studenti gatavi īstenot biznesa projektus arī Gulbenes novadā

Noslēdzies konkursa “Radām Novadam” otrais posms, kurā 18 studentu komandām no 10 Latvijas augstskolām, pārstāvot 18 Latvijas novadus, bija jāsagatavo rīcības plāni ar biznesa projektiem, kurus tās plāno realizēt konkursa ietvaros novados. 10 labākās komandas tiksies otrā posma noslēgumā, kurš tiks rādīts LTV 1 ēterā 1. jūlijā. Komandas prezentēs savas idejas žūrijai un sacentīsies par pirmo balvu fondu 10 000 EUR apmērā, tostarp arī Gulbenes novada komanda "Convivio".


Projekta vadītājs Ulvis Kubliņš stāsta, ka trīs mēnešu laikā komandas tikās ar pārstāvēto novadu pašvaldībām un vietējiem uzņēmējiem, kā arī izvērtēja savas biznesa idejas, lai atlasītu potenciāli labākos un piemērotākos biznesa projektus. Rīcības plānā tika ietverti galvenie projekti, kurus komanda plāno realizēt nākamo divu gadu laikā, lai radītu jaunas darbavietas, piesaistītu investīcijas vai citādi veicinātu novada ekonomisko attīstību.


"Starp projektiem ir gan lielas un ambiciozas biznesa idejas ar nepieciešamajām investīcijām vairāku miljonu eiro vērtībā, gan arī idejas, kuras prasa minimālas investīcijas. Populārākās ir idejas par dažādu atpūtas vietu un veidu izveidi, kā arī dažāda veida palīdzība vietējiem mazajiem uzņēmējiem un mājražotājiem. Vairākas no komandām ir gatavas arī uzsākt ražošanu Latvijas novados," norāda U.Kubliņš.


Tā kā konkurss ir vērsts uz reālu rezultātu sasniegšanu un perspektīvā savu uzņēmumu izveidi, tad neizbēgami komandas saskaras arī ar dažādām grūtībām jau pirmsākumos. Piemēram, ar laika trūkumu gan informācijas iegūšanai un izpētei, gan arī kopīgām komandas tikšanās reizēm ideju ģenerēšanai.


„Lielākās grūtības ir ar dziļāku novada izpēti. Ņemot vērā, ka visi esam rīdzinieki, ir ļoti grūti apskatīt un uzklausīt tieši kāds darbaspēks mums pieejams un uz ko būtu jātiecas vairāk, bet pašvaldības cilvēki ir ļoti pretimnākoši ar šāda veida informāciju un cita veida palīdzību,” stāsta Gulbenes novada komandas „Convivio” pārstāvis Kristaps Kuļikovskis.


„Radām Novadam ” ir konkurss, kuru ietvaros studentu komandas sacenšas savā starpā īstenojot biznesa projektus Latvijas novados. Komandu uzdevums ir radīt pēc iespējas vairāk jaunu darbavietu, piesaistīt investīcijas un citādā veidā veicināt sava izvēlētā novada ekonomisko attīstību. Konkursā piedalās komandas no LU, RTU, SSE Riga, VeA, ViA, ReA, EKA, RSU, TSI un RISEBA augstskolām, kā arī Saldus, Kuldīgas, Iecavas, Ogres, Lielvārdes, Ķeguma, Pļaviņu, Jaunjelgavas, Rēzeknes, Ludzas, Siguldas, Burtnieku, Mazsalacas, Smiltenes, Apes, Alūksnes, Gulbenes un Madonas novadi.


Konkurss ilgs līdz 2016. gada 1. jūlijam, tā kopējais balvu fonds ir 50 000 eiro.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas