Studentu komanda īstenos biznesa projektus arī Gulbenes novadā

Noslēgusies novadu un komandu atlase konkursam "Radām novadam", un ir noskaidrotas visas 18 studentu komandas, kurām būs iespēja divus gadus attīstīt biznesa projektus, radot jaunas darbavietas 18 Latvijas novados un sacenšoties par balvu fondu 50 000 eiro apmērā. Par to informē Nacionālo ziņu aģentūra LETA.

Projekta vadītājs Ulvis Kubliņš stāsta, ka konkursā piedalīsies 18 studentu komandas no desmit Latvijas augstskolām - Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Vidzemes Augstskolas, Rēzeknes Augstskolas un Ventspils Augstskolas, kā arī no Transporta un sakaru institūta, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas, Rīgas Ekonomikas augstskolas un Ekonomikas un kultūras augstskolas.

Katra komanda īstenos projektus vienā no 18 sadarbības novadiem - Apes, Alūksnes, Burtnieku, Gulbenes, Iecavas, Jaunjelgavas, Kuldīgas, Ķeguma, Lielvārdes, Ludzas, Madonas, Mazsalacas, Ogres, Pļaviņu, Rēzeknes, Saldus, Siguldas un Smiltenes novadā.

"Kopš 15.marta komandas jau ir tikušās ar novadu pārstāvjiem un sākušas darbu pie rīcības plāna izstrādes. Turpmāko divu mēnešu laikā, līdz 1.jūnijam, katra komanda izstrādās rīcības plānu ar projektiem, kurus tā plāno īstenot konkursa gaitā. Rīcības plānā tiks ietverti galvenie projekti, kurus komanda plāno realizēt nākamo divu gadu laikā, lai radītu jaunas darbavietas, piesaistītu investīcijas vai citādi veicinātu novada ekonomisko attīstību," stāsta U.Kubliņš.

Projekta vadītājs norāda, ka tie studenti, kuri arī labprāt vēlas iesaistīties projektā un palīdzēt īstenot biznesa idejas kāda Latvijas novada attīstībā, var apskatīt konkursa mājaslapā informāciju, kuras komandas ir atvērtas jauniem dalībniekiem, un uzrunāt tās.

Aģentūra vēstī par ieceri otrās kārtas noslēgumā veidot televīzijas šovu, kurā desmit labākās komandas prezentēs savus rezultātus un tiks izdalīts pirmais balvu fonds 10 000 eiro apmērā labākajām komandām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas