Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Studentu praktizēsies Jaungulbenē un Līgo

Jaungulbenes un Līgo pagastā no 12. līdz 17.jūlijam noritēs studentu prakse, apgūstot mērnieka profesiju. Studenti tiks izmitināti Jaungulbenes profesionālajā vidusskolā, un nelielās grupiņās apsekos abu pagastu teritoriju. "Dzirkstele" to uzzināja Gulbenes novada domē.

Studentu uzdevums būs noskaidrot un attēlot kartēs viensētu apdzīvotību, arī to, vai ir saglabātas ierīkotās robežzīmes, vai var piekļūt katram zemes gabalam. Studentu uzdevums būs noteikt zemes lietošanas veidus (aramzeme, pļavas, meži, purvi, pagalmi) un noskaidrot kādi kultūraugi tiek audzēti tīrumos. Vienlaikus studenti dosies pie iedzīvotājiem uz mājām un jautās, kā tiek izmantota privātā zeme.  

"Ļoti lūdzam iedzīvotājus šajos pagastos būt atsaucīgiem un sniegt atbildes uz studentu uzdotajiem jautājumiem. Apliecinām, ka iegūtie rezultāti tiks izmantoti tikai pētnieciskos nolūkos. Ceram, ka Jūsu četrkājainie draugi suņi neiebildīs pret teritorijas apsekošanu un aptaujas veikšanu," ar "Dzirksteles" starpniecību informē Lauksaimniecības Universitātes Zemes ierīcības un ģeodēzijas katedras profesore Velta Paršova un lektore Vivita Baumane.

 

Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Lauku inženieru fakultātē mācās studenti, kuri apgūst zemes ierīkotāja (mērnieka) specialitāti. Mērniekam ir jāprot uzmērīt zemes robežas, inventarizēt ēkas, atšķirt aramzemi no meža, rudzus no kartupeļiem. Lai katrs iedzīvotājs zinātu, kāds nekustamā īpašuma nodoklis viņam ir jāmaksā, zemes ierīkotājam ir jāprot aprēķināt kadastrālo vērtību. Lai iegūtu visas šīs prasmes, ļoti svarīgi ir teorētiskās zināšanas pārbaudīt praktiskajā darbībā. Šai nolūkā studiju procesā tiek organizētas prakses.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas