Studentu skaits samazinās

Jau otro gadu Gulbenē darbojas Juridiskās koledžas Gulbenes filiāle un Starptautiskās praktiskās psiholoģijas augstskolas Gulbenes konsultāciju centrs. "Dzirkstele" centās noskaidrot, vai vietējie iedzīvotāji izmanto izdevību studēt tepat uz vietas.

Mācības notiek sestdienās Juridiskās koledžas Gulbenes filiāles izglītības metodiķe Irina Abakoka "Dzirkstelei" stāsta, ka salīdzinoši ar pagājušo gadu šogad dokumentus iesnieguši ir stipri mazāk reflektantu. Pašlaik studē vairāk nekā 40 studenti. Pagājušajā gadā studijas uzsāka 160 cilvēki. Proporcionāli mazāk ir studentu, kuri tikko ir beiguši vidusskolu.

 

"Daudziem darbā ir vajadzīga šī izglītība, tāpēc viņi arī studē. Šogad ir pacelta arī mācību maksa. Mēnesī visu gadu ir jāmaksā 59,50 latu. Mācības notiek trīs sestdienas mēnesī no pulksten 9.00 līdz 18.00. Students koledžā var iegūt 1.līmeņa augstāko juridisko izglītību," norāda I.Abakoka.

 

Nestudē augstās mācību maksas dēļ

Savukārt Starptautiskās praktiskās psiholoģijas augstskolas Gulbenes konsultāciju centra direktore Anita Doķe "Dzirkstelei" stāsta, ka šajā mācību gadā dokumentus ir iesnieguši vairāk nekā pagājušajā gadā, bet mazāk nekā vēl iepriekšējos gados. Piemēram, 5.kursā, kurš mums ir pirmo reizi, ir vislielākais studentu skaits.

 

"Pēdējos divos gados ir tendence, ka studēt nāk gados jaunāki. Ir arī parādījušies jaunieši, kuri tikko ir beiguši vidusskolu vai ģimnāziju. Konsultācijas studentiem notiek sestdienās un svētdienās vienu līdz divas reizes mēnesī, bet 5.kursa studentiem viss pārsvarā notiek augstskolā Rīgā. Studenti pie mums var iegūt augstāko profesionālo izglītību ar bakalaura grādu. Šogad par mācībām mūsu augstskolā interesējās 47 cilvēki, bet dokumentus iesniedza un tagad mācās 15 studenti. Vairāki interesenti neiestājās tieši mācību maksas dēļ, jo tā ir 720 lati gadā," stāsta A.Doķe.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas