Subsīdijām – seši miljoni

Ir apstiprinātas valsts subsīdijas lauksaimniekiem šim gadam. Tām ir paredzēti 6,18 miljoni latu

Zemkopības ministrijas speciāliste Dagnija Muceniece uzsver, ka, ņemot vērā līdzšinējo pasākumu efektivitāti, valsts atbalsta līmeņa samazināšanos un valsts ekonomisko situāciju, lauksaimniekiem būtisks valsts atbalsts ir tajās jomās, kas stimulē lauksaimnieka konkurētspēju. Tāpēc finansējums galvenokārt šogad tiks novirzīts tieši šim mērķim.

 

Lopkopības attīstībai paredzēts subsīdijās izmaksāt 2 338 098 latus, kas ir lielākā summa. Vairāk nekā 2 miljoni plānoti arī investīciju veicināšanai lauksaimniecībā. Augkopības attīstībai paredzēts izlietot 264 361 latu, bet lauksaimniecības nozaru riska samazināšanai - 222 253 latus. Iepriekšējā gadā uzsākto atbalsta maksājumu izpildes finansējumam plānoti 511 777 lati, bet pētījumiem, starptautiskai un savstarpējai sadarbībai - 397 780 lati. Vismazākā summa valsts subsīdijās ir atvēlēta tirgus veicināšanai - tikai 165 000 latu.

 

Dalībai pārtikas kvalitātes shēmās plānoti 167 600 lati. Lauksaimniecības valsts atbalsta pasākumi šajā gadā netiek finansēti no citiem fondiem. Valsts atbalsta saņēmēji ir aptuveni 4500 fiziskās un juridiskās personas, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu, 9 zinātniskās institūcijas un 16 šķirnes dzīvnieku audzētāju organizācijas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas