Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sudala ezerā ielaidīs zandartu mazuļus 3

Sudala ezera kopējā platība ir apmēram 182 hektāri. Puse ezera atrodas Lejasciema pagastā un puse - Alūksnes novada Zeltiņu pagastā. Zeltiņu pagastā ezeru apsaimnieko Alūksnes novada pašvaldības aģentūra “Alja”.

Alūksnes novada pašvaldības aģentūrai “Alja” ir atbalstīti trīs projekti zivju resursu papildināšanai no Valsts zivju fonda līdzekļiem. Zivju krājumi ar zandartu mazuļiem tiks papildināti Alūksnes, Indzera un arī Sudala ezerā. Alūksnes ezerā zandartu mazuļi ielaisti jau vairākkārt, bet Sudala un Indzera ezerā aģentūra to darīs pirmo reizi. Zivju mazuļus ezeros laidīs rudens pusē – septembrī. Alūksnes ezerā tie būs 39 669 mazuļi, Sudala ezerā – 14 000, Indzera ezerā – 13 000.

Aģentūras direktors Māris Lietuvietis stāsta, ka sākotnēji viņu prioritāte bija Alūksnes ezera sakārtošana. Tas ir veiksmīgi izdarīts, tāpēc nu ir laiks ķerties pie citiem ezeriem, kas ir aģentūras apsaimniekošanā. Nākamie lielākie ir Sudala un Indzera ezeri, tāpēc darbs tiks turpināts pie tiem.

“Sudala ezers ir piemērots zandartiem, un šī ir tā zivs suga, kas pat ļoti interesē makšķerniekus,” saka M.Lietuvietis, piebilstot, ka arī turpmāk domās par zivju resursu papildināšanu ezeros, arī Sudala ezerā.

Lejasciema pagasta pārvaldes vadītājs Māris Milns atzīst, ka tas ir apsveicami, jo zivju resursi ir jāpapildina.

“Arī mūsu pagasta pārvalde sadarbībā ar kādu aktīvu vietējo uzņēmēju Sudala ezerā trīs gadus pēc kārtas laida gan zandartu, gan arī līdaku mazuļus. Ceram, ka arī turpmāk ar viņa atbalstu varēsim papildināt ezera zivju resursus. Sudala ezeram apmēram 2000.gadā tika veikta izpēte, kad tika atzīts, ka šis ezers ir viens no tīrākajiem Latvijā, bet diemžēl arī viens no tukšākajiem zivju ziņā, tādēļ ir ļoti labi, ka ezerā tiek ielaisti zivju mazuļi,” saka M.Milns.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Lejasciema Makšķernieks

Vispirms vajadzētu aizliegt zvejošanu ar tīkliem. Zivju krājumu papildināšana ir apsveicams pasākums, bet, ja tīklu likšanu neaizliegs, vai vismaz kārtīgi nekontrolēs, tad baidos, ka pasākumam jēga maza!

pirms 4 gadiem, 2016.04.16 09:03

Pēteris

Vai mazuļiem pietiks barības resursi,"tukšajā" Sudalas ezerā?

pirms 4 gadiem, 2016.04.17 14:11

Richa

Nu protams ielaidis mazulus lai atkal kads var prihvatizet tapat ka kiploku

pirms 4 gadiem, 2016.04.17 15:52

Vietējās ziņas