Sudraba: Tautas kustība varētu pāraugt politiskā partijā un startēt Saeimas vēlēšanās 9

Tautas kustība varētu ar laiku izveidoties par politisku partiju un startēt Saeimas vēlēšanās, - LNT raidījumā "900 sekundes" šorīt sacīja bijusī valsts kontroliere, tautas kustības iniciatore Inguna Sudraba.

"Neskrienu laikam pa priekšu, lai teiktu, ka uz nākamās Saeimas vēlēšanām jau būs partija," sacīja Sudraba un piebilda, ka ir pret to, ka cilvēki iesaistās jaunajā kustībā un vēlāk, iespējams, partijā, lai iekļūtu esošajā sistēmā.

Viņa sacīja, ka jau tagad viņai esot daudz domubiedru, kas vēlas un ir gatavi mainīt Latvijā esošos modeļus un vadības sistēmu. Nākamā gada janvārī, februārī jau varētu konkrētāk runāt par konkrētiem cilvēkiem un to, kāda būs kustība un vai tā būs politisks spēks. Līdz tam turpināsies sarunas ar cilvēkiem.

Uz jautājumu, vai būtu gatava uzņemties jaunās valdības vadīšanu un veidošanu, Sudraba sacīja, ka nav apsvērusi šādu ideju, taču neredzot cilvēkus pašreizējā valdībā, ar kuriem varētu strādāt kopā. "es nebaidos no atbildības, bet tikai tādā gadījumā, ja Saeima ir gatava pieņemt lēmumus, atkāpjoties no savām interesēm, savtīguma, amatiem un tamlīdzīgi," sacīja Sudraba.

Kā ziņots, Sudraba vakar speciāli sasauktajā preses konferencē paziņoja, ka šādu lēmumu pieņēmusi, jo vēlas, lai tiktu celta pavisam cita Latvija, lai katrs cilvēks tajā būtu laimīgs un katrs rastu savu piepildījumu. Viņa esot gatava uzņemties tautas kustības vadīšanu, lai vienotu cilvēkus "ceļā uz laimīgu Latviju".

Kustībai patlaban nav nosaukuma. Pašai Sudrabai šis nosaukums esot "Latvija - manas mājas".

Viņa norādīja, ka līdz šim esošie modeļi un sistēma ir novedusi pie kārtības, ka vara tiek veidota atsevišķiem cilvēkiem tikai varas pēc. Taču viņa aicināja apzināties, ka vara ir tautai un tā ir kustība, kurā tauta atmostas. "Cilvēki negrib dzīvot, kā dzīvoja līdz šim. Es esmu izdarījusi savu izvēli - es gribu būt kopā ar tautu, es esmu gatava vienot tautu," sacīja Sudraba.

Vienlaikus Sudraba noliedza, ka grasās iesaistīties politikā, jo viņu neapmierina līdzšinējā varas sistēma valstī. Tāpat arī viņai neesot mērķis nopelnīt, jo tā pasauli nevar izmainīt. "Tā nav partija, es nedibinu partiju un negatavojos būt par kādas partijas vadītāju," pauda Sudraba.

Viņa aicināja izjust katru kā brīvu cilvēku, saprast, kas ir katra aicinājums.

Bijusī valsts kontroliere atsaucās uz pagājušās nedēļas traģiskajiem notikumiem Zolitūdē, pēc kā daudziem cilvēkiem atvērušās acis par notiekošo valstī. Arī viņa aizdomājusies, kāpēc tauta Latvijā nedzīvo kā savās mājās, - kas ir tas svešais un nepareizais, ko iedzīvotāji šeit dara. "Gribas, lai atveras acis un mēs redzam, ka dzīvojam pēc pasaules uzspiestās gribas," sacīja Sudraba. Viņasprāt, veikala "Maxima" sabrukšana parādīja Latvijas sabiedrībai ceļu, kā iziet no vides, kādā patlaban tā atrodas.

Nākamais solis tautas kustības virzienā būšot pēc tam, kad jau būs daudz vairāk cilvēku pieslēgušies, aktivizējušies, lai sanāktu uz kopīgu sarunu. Viņa gan pagaidām atteicās prognozēt, par ko tālāk varētu pāraugt tautas kustība, taču svarīgākais esot, ka vara Latvijā piederēs tautai, nevis politiķiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

It of

sudraba, pirmajās rindās ņem vecos draugus tautas partijas biedrus andri šķēli, edmundu skrastiņu, un arī to vircas čupu bērziņu, viņi spēs vienot tautu par labu laliju

pirms 7 gadiem, 2013.11.28 13:59

Guntars Bērziņš

tad jau oranžistu stjopku arī vajag likt pie tautas atdzimšanas ratiem, viņš ir īsts speciālists

pirms 7 gadiem, 2013.11.28 15:44

vajag gan

Labs! :D

pirms 7 gadiem, 2013.11.30 11:32

ser

Kam tāda kustība,tukšu salmu kulšana ,kāpēc man būtu jāmainās ja es ar sevi esu apmierināta ,kam man un tādi ir daudzi šitas murgs vajadzīgs,tikai tāpēc lai kāds sev pelnītu ordeņus .

pirms 7 gadiem, 2013.11.28 18:45

jehovas liecinieks

Man uzreiz pasprūk smiekli, ieraugot šo norūpējušos seju. Izglābs, toč izglābs. tikai gaidiet! :dd

pirms 7 gadiem, 2013.11.30 11:35

LMM

Aicinātu visus, kas nav vienaldzīgi pievienoties LMM ( Latvija - manas mājas ) kustības atbalstītājus
https://www.facebook.com/pages/LATVIJA-MANAS-M%C4%80JAS/1435269330022948

pirms 7 gadiem, 2013.11.30 23:40

Labs projekts

Zīgerists>Repše>Zatlers>Sudraba .. P I E V I E N O J I E T I E S !

pirms 7 gadiem, 2013.12.01 18:49

Labs projekts

Zīgerists>Repše>Zatlers>Sudraba .. P I E V I E N O J I E T I E S !

pirms 7 gadiem, 2013.12.01 18:49

Vietējās ziņas