Sūdzas arī “Gulbenes autobuss”

Arī SIA “Gulbenes autobuss” valdes loceklis Aigars Kaparšmits ir parakstījies zem sūdzības, kas iesniegta Iepirkuma uzraudzības birojam (publiskots 7.jūlijā) saistībā ar SIA “Autotransporta direkcija” izsludināto publisko iepirkumu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai (ar autobusiem) desmit reģionālās nozīmes maršrutu tīkla daļās.

Tās ir “Gulbenē”, “Alūksnē”, “Madonā”, “Daugavpilī”, “Jēkabpilī”, “Limbažos”, “Ludzā”, “Preiļos”, “Rēzeknē”, “Ziemeļkurzemē”.
“Problēmas sakne ir tur, ka piedāvātais līguma slēgšanas termiņš ir tikai trīs gadi,” “Dzirkstelei” saka A.Kaparšmits. Vispārējā prakse esot slēgt līgumu uz astoņiem gadiem. Reizē ar SIA “Gulbenes autobuss” zem sūdzības parakstījušies vēl sešu citu reģionālas nozīmes līdzīgu uzņēmumu vadītāji, tostarp SIA “Madonas Ceļu būves SIA”, kas arī uzskata – reģionālie pasažieru pārvadātāji ir nostādīti neizdevīgā pozīcijā.

Gulbenes novada pašvaldību uzņēmumā “Gulbenes autobuss” pārstāv Mārtiņš Bogdans, kurš ir novada domes priekšsēdētāja vietnieks. Viņš “Dzirksteli” informē, ka plāno tikties ar A.Kaparšmitu, lai pārrunātu šo situāciju un iepazītos ar uzņēmuma darbību. Arī iepriekšējā sasaukuma novada domes vadība pievērsa uzmanību problēmām, kas saistītas ar pašvaldībai piederošās SIA “Gulbenes autobuss” nākotni. Uzņēmuma bilancē tika nodoti Beļavas un Lejasciema pagastu pārvalžu rīcībā bijušie divu “Volkswagen Crafter” autobusi (2011. izlaiduma gads), lai uzņēmums atbilstu standartkritērijiem un varētu vispār startēt publiskajā iepirkumā  tiesību piešķiršanai sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā.

Jau iepriekš birojs par šo SIA “Autotransporta direkcija” izsludināto publisko iepirkumu tika saņēmis divas citas sūdzības. Rezultātā publiskā iepirkuma termiņš tika pārcelts no 19.jūnija uz 14.jūliju, bet tagad pat uz 14.augustu. Saistībā ar akciju sabiedrības “CATA” sūdzību birojs ir publiskojis pieņemto starplēmumu, ka pagarina izskatīšanas termiņu un ka neapmierinātības gadījumā var sūdzēties Administratīvajā rajona tiesā.  Nevienā no saņemtajām trim sūdzībām saistībā ar šo iepirkumu birojs vēl gala lēmumu nav paziņojis.

Jau rakstīts, ka šajā publiskajā iepirkumā prognozētā līgumcena visās desmit iepirkuma daļās ir 26 624 670 eiro. Direkcija pieļauj iepirkuma norisi pa daļām. Maksimālais maršrutu tīkla daļu skaits, ko varētu piešķirt vienam pretendentam, ir trīs daļas. Piemēram, sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšana ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīkla daļā “Alūksne” paredzēta aptuveni par 1 229 430 eiro, “Gulbenē” - par 1 746 752 eiro, “Madonā” - par 3 833 217 eiro.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas