Sūdzas par aizkavētu algu un nelikumīgu atlaišanu 2

Iedzīvotāju sūdzības galvenokārt saņemtas par darba likumdošanas jautājumiem un konkrētāk par aizkavētu darba samaksu un nelikumīgu atlaišanu no darba. Par to "Dzirksteli" informē Vidzemes reģionālās Valsts darba inspekcijas vadītājs Pēteris Rava.

P.Rava stāsta, ka Gulbenes novadā pagājušajā gadā konstatēti 1118 darba aizsardzības un darba likumdošanas regulējošo normatīvo aktu pārkāpumi. Galvenokārt pārkāpumi konstatēti par uzņēmumu darba vides iekšējo uzraudzību, par apmācību darba aizsardzības jautājumos un par darba aizsardzības prasībām darba vietās. Darba likumdošanas jautājumos konstatēti pārkāpumi par darba samaksu, par darba laiku un darba līgumiem.


2010.gadā Gulbenes novadā atklātas 15 nereģistrēti nodarbinātas personas un 27 personas ar "pirmās dienas darba līgumiem".


"Gulbenes novadā pagājušajā gadā notikuši 10 nelaimes gadījumi darbā (samazinājums salīdzinājumā ar 2009.gadu par 23 procentiem), no kuriem vienā gadījumā konstatēti smagi veselības traucējumi un viens letāls nelaimes gadījums," stāsta P.Rava.


Valsts darba inspekcijas Starporganizāciju sadarbības nodaļas vadītāja Baiba Auzāne norāda, ka kopumā Vidzemes reģionā izmeklēti 24 smagi un 5 letāli pagājušajā gadā notikuši nelaimes gadījumi, kas saistīti ar darba vidi. Bet kopumā Darba aizsardzības pārkāpumu skaits Vidzemes reģiona uzņēmumos salīdzinājumā ar 2009.gadu ir samazinājies par 35 procentiem. Visvairāk darba aizsardzības pārkāpumu 2010.gadā Vidzemē konstatēti kokapstrādes, mazumtirdzniecības, augkopības, lopkopības un medniecības uzņēmumos.


Darba inspekcijas inspektoriem visbiežāk uzdotie jautājumi konsultāciju laikā ir pārkāpumi atlaišanas procedūrā, neizmaksāta vai nepilnīgi izmaksāta darba alga vai kompensācija. Konsultatīvo tālruņu numuri ir 67186522 un 67186523. Konsultācijas klātienē iespējams saņemt arī Gulbenes novada domes ēkā 71. kabinetā - katra mēneša otrajā un ceturtajā otrdienā no pulksten 9.00 līdz 13.00 (telefoni 28376093, 25484760).


Uzdot jautājumus var arī elektroniski "vdi@vdi.gov.lv".

Pievieno komentāru

Komentāri 2

...

Gulbenē ir viena problēma, ja darbinieks griežas darba inspekcijā ar sūdzību, nākamajā dienā tas jau ir zināms iestādei un šīs iestādes - pārkāpējas mazgā rokas nevainībā. Cik gadus algas nemaksā RCI, nodokļus pārskaita, bet algas darbiniekiem jāgaida mēnešiem ? Vai šī iestāde ir pārbaudīta ?

pirms 10 gadiem, 2011.03.10 08:45

urbis

Šādā rakstā nekas vairāk par statistiku nav un tas ir cilvēkiem galīgi nelasāms! Vajag nosaukt arī tās darba vietas, kur šie pārkāpumi konstatēti, lai cilvēki zina, kur šmaucās!

pirms 10 gadiem, 2011.03.09 17:02

Vietējās ziņas