Sūdzas par latvāņiem Beļavā 2

Maz labuma pat četras reizes vasarā pļaut latvāņus privātā zemē, ja turpat blakus pašvaldības zemē tie netiek pļauti. Ar šādiem pārmetumiem “Dzirksteles” redakcijā ir vērsās kāds vīrietis, kurš cīnās ar latvāņiem privātīpašumā Beļavas pagasta “Gāršniekos”.
Viņš esot mēģinājis par šo tēmu runāt pagasta pārvaldē, bet tur it kā atbildēts, ka tajā konkrētajā vietā latvāņu nemaz neesot tik daudz. Tāda atbilde izraisījusi sašutumu. Cīņa ar latvāņiem esot uzvarama, ja to dara regulāri un visi – uzskata vīrietis. Viņš aicina pašvaldību rīkoties un kopt savus zemes īpašumus.
Beļavas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Rakstiņš “Dzirkstelei” saka, ka pagastā lielākā problēma ar latvāņiem ir uzņēmējiem piederošajos zemes īpašumos. Runa ir par uzpirktajiem meža zemes īpašumiem, kuros intensīvi saauguši latvāņi. “Tur, kur zeme tiek apstrādāta, viss ir kārtībā. Problēmas ir tur, kur zeme netiek apstrādāta,” skaidro A.Rakstiņš. Viņš nenoliedz, ka latvāņi aug arī pašvaldības zemes īpašumos. Ar tiem notiekot cīņa. “Kur varam, pļaujam latvāņus ar traktortehniku. Cīņa ar šo augu cilvēkam var beigties ar apdegumiem. Tas ir bīstami. Mums pagastā ir tāda pieredze. Pagastā nav speciālista cīņai ar šo augu. Šovasar latvāņi jau ir pļauti, un arī tagad notiek pļaušana,” stāsta A.Rakstiņš.
Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts “Dzirkstelei” stāsta, ka cīņa ar latvāņiem novadā nav apsīkusi. Ir un joprojām tiek apzināts, kur šis augs izplatījies gan pašvaldības īpašumā esošajās, gan citās zemēs. Pašvaldība uzdevusi pilsētas un pagastu pārvaldēm likvidēt latvāņus pašvaldības īpašumos. Tiem, kuri saņēmuši nomā pašvaldības zemi, ir pašiem jāgādā par latvāņu likvidēšanu. Viņiem ir izsūtītas brīdinājuma vēstules, ja redzams, ka zemes apsaimniekošana netiek pienācīgi veikta. Tāpat arī brīdinājuma vēstules tiek izsūtītas privāto zemju saimniekiem. Sekot līdzi situācijai ir aicināta pašvaldības policija, kura tiesīga sastādīt administratīvās atbildības aktus.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

....

Mūsu deputātiem pie d.. galvenais lai viņu īpašumiem tuvumā neaug.

pirms gada, 2019.07.17 11:39

Pļaviņa

Aktīvāk vajag sūdzēties, citādi latvāņi nedzird.

pirms gada, 2019.07.17 22:54

Vietējās ziņas