Sūdzas par nevērību pret zirgiem 1

"Mūsu pagastā dzīvo otra Bušmeistere. Viņa ar zirgiem rīkojas tāpat. Zirgi bija izvesti un piesieti ceļa malā aprīlī, tad gaisa temperatūra vēl bija -8 grādi. Aukstumā, badā stāvēja zirgi. Viss balts apkārt. Būtu vismaz siena klēpi nolikusi lopiņiem priekšā," vēstulē "Dzirkstelei" maija sākumā rakstīja kāds lasītājs.

"Dzirkstele" šo vēstuli pārsūtīja uz Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldi, kur atbildi gatavoja gandrīz mēnesi. Tajā pārvaldes vadītāja Dzidra Gala raksta, ka jau 15.maijā inspektori veica labturības prasību ievērošanu saimniecībā, par kuru bija rakstīts sūdzībā.

 

"Pārbaudes brīdī netika konstatēti labturības prasību pārkāpumi," informē Dz.Gala.

 

Viņa norāda, ka sūdzībā ir runa par aprīli. Par tā brīža situāciju maija vidū grūti spriest.

 

Iedzīvotājiem nekavējoties jāziņo Pārtikas un veterinārajm dienestam, ja rodas pārliecība, ka tiek pārkāptas lauksaimniecības dzīvnieku labturības prasības. Tad ir iespējams operatīvi reaģēt, fiksēt situāciju un, faktiem apstiprinoties, steidzami novērst nepieņemamo situāciju.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

dgt

Nozélojami!Kádam laikam skauzh un safantazéja pasacinju par lopu mociishanu.Zirgam atrashanaas aaraa apriilii nekaitee.Tad jau govs ari tiek briesmiigi mociita,ja pa nakti paliek ganiibaas un uznaak salna,kad kaa zinaams...ari var buut minus graadi...

pirms 11 gadiem, 2009.06.12 21:50

Vietējās ziņas