Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sūdzas par slidenām ietvēm 16

Pēdējās dienās laika apstākļu ziņā situācija mainās katru dienu. Nedēļas sākumā ceļi un ietves bija apledojuši. Redakcijā saņēmām vairāku gulbeniešu sūdzības.


Pa apledojušajām ietvēm pārvietoties tiešām bija grūti. Lai izvairītos no nokrišanas un traumu gūšanas, cilvēki atsevišķās vietās izvēlējās iet pa ielas braucamo daļu vai arī pa nomali, kur nebija tik slidens. Sūdzības izskanēja gan par nupat rekonstruēto Blaumaņa ielu, gan arī O.Kalpaka ielu un atsevišķiem posmiem Rīgas ielā, kā arī vēl citām pilsētas ielām.


Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Jānis Naglis laikrakstam stāsta, ka pilsētā ielu malās ir izvietotas kastes, kurās iekšā ir smilts-sāls maisījums, un ietves tika kaisītas. “Iespējams, šim smilts-sāls maisījumam bija par maz piejaukts sāls - virskārta tika atkausēta, bet pilnībā apledojums nenokusa, taču, liekot maisījumam klāt vairāk sāli, tiek bojāts bruģis,” saka J.Naglis. Viņš atzīst, ka tiešām ir bijis slidens, taču līdzīga situācija šajās dienās ir bijusi arī citās pilsētās, ne tikai Gulbenē.


Kārtību nosaka saistošie noteikumi


Ietvju attīrīšana no sniega un kaisīšana ir bijis sāpīgs jautājums katru ziemu. Novada domes mājaslapā ir publicēti saistošie noteikumi par administratīvo atbildību Gulbenes novada pašvaldības teritorijā, kas paredz arī kārtību, kādā veidā jānodrošina ietvju attīrīšana no sniega un apledojuma. Par teritorijas savlaicīgu uzkopšanu un tīrību ir atbildīgs tās īpašnieks vai valdītājs, bet, ja tas noteikts līgumā, tad lietotājs. Šīm personām jāgādā par ietvju savlaicīgu uzkopšanu, uzturēšanu tīrībā visā viņu īpašumā vai lietošanā nodotajā teritorijā, kā arī piegulošā teritorija. Par šo noteikumu prasību pārkāpumiem īpašumu valdītājiem un īpašniekiem var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz simt piecdesmit latiem. Gulbenes pilsētas sabiedriskās kārtības sargs Mārtiņš Didrihsons-Linards norāda, ka ir arī izteikti brīdinājumi un ar šiem cilvēkiem sarunāts, ka ietves tiks tīrītas. Ja nav iespējams pašiem parūpēties par sniega notīrīšanu, iedzīvotāji var vērsties Gulbenes Labiekārtošanas iestādē, kura saskaņā ar līgumu par samaksu notīrīs sniegu regulāri pēc snigšanas.


Jautājums jārisina citādāk


“Lai arī lielākā daļa īpašnieku ir apzinīgi un cenšas uzturēt kārtībā ietves, vienmēr būs kāda vieta, kur tas nebūs izdarīts. Ir cilvēki, kas aizbrauc uz ilgāku laiku uz ārzemēm un ietvi viņu vietā neviens netīra, arī veciem cilvēkiem tas ir apgrūtinoši. Jādomā, kā citādāk risināt šo jautājumu. Domāju, ka ar laiku nonāksim pie tā, ka pilsēta pati tīrīs ietves. Izmaksas, protams, sadārdzināsies, būs jādomā arī par tehnikas iegādi, jo bez tehnikas šo jautājumu atrisināt nevar, citādi būtu nepieciešams uz pusi vairāk sētnieku, nekā ir pašreiz. Uzreiz šis jautājums nevar tikt atrisināts, taču par to tiek domāts,” uzsver J.Naglis.


Sinoptiķu prognozes liecina, ka tuvākajās dienās Latvijā veidosies sniega sega, kas nozīmē, ka daudz vairāk uzmanības būs jāvelta arī sniega tīrīšanai. Pilsētas dzīvojamo masīvu piebraucamo ceļu un laukumu tīrīšanu nodrošinās SIA “Alba”, sniega izvešanas un ielu kopšanas darbus veiks pilnsabiedrība „Road Master”.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

ieteikums

Samaziniet to sexeri Caunīti un nauda būs sētnieku uzturēšanai un ielu kaisīšanai!

pirms 5 gadiem, 2013.12.09 22:27

!!!

Varbūt kārtības sargs varētu pasekot lai sniegu nemet uz brauktuves ? Citādi atkal būs jātērē tūkstoši priekš sniega izvešanas !!!

pirms 5 gadiem, 2013.12.09 10:57

Hei

A tu domā ,ka man pilsētas trotuāra sniegs būtu jānes istabā jākausē vai kā?Celiem ir paredzēts budzets,lai domā kā visu sakārtot ,jau tā visi krūmi 2 metru augstumā piedzīti bij ar sniegu,kas man maksās ,kad pamatos nāks ūdens? Bērniem jabrien pa netīritiem celiņiem lidz skolām vismaz tik daudz tak var Līkā iela ,Skolas iela gruti vienoti visu izbraukt ?Kauna nav ne goda budžetu izsaimniekot algu paaugstinajumiem utt.tauta maz rūp ,cilvēktiesības tiek pārkāptas ierobežojot privatmaju iedzīvotājus.

pirms 5 gadiem, 2013.12.10 13:00

???????????????

vairakas vietas nau kaisits vispar!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 5 gadiem, 2013.12.09 12:14

Sākas

Atkal ziema pienākusi, dome nav izdomājusi vienoto trotuāru tīrīšanu un tik lej čugunu ,beidzot nopērkat mazo traktorīti ,,kas izstumj visus trotuārus jau no agra rītiņa un bez problēmām.

pirms 5 gadiem, 2013.12.09 14:28

pilsētniece

Tieši tā! Interesanti būtu uzzināt -kas manā vietā ies uz darbu, ja man visu dienu ir jāuztur kārtībā ietve. Vai man ir kādas atlaides no pilsētas domes par vergošanu?

pirms 5 gadiem, 2013.12.09 19:15

Neapmierinātība

un ar ko lai privatmāju iedzīvotāji kaisa ietves? pa nelielo aldziņu vēl smiltis un sāli nopirkt, ar ko pilsētas īpašumu nokaisīt. ? nav problēmu nokaisīt,sarūpējiet ar ko!!!

pirms 5 gadiem, 2013.12.09 20:36

Natural

Ir tāda lieta kā pelni, kas ļoti labi noder slidenām ietvēm. Iekur krāsniņu un tad pelniņus pēctam savāc un nokaisa..nekādu problēmu nevajadzētu būt tiem, kas dzīvo privātmājā.

pirms 5 gadiem, 2013.12.10 00:51

Kačigars

Pelni ir laba lieta, bet tos neiedrīkst izmantot ietvju kaisīšanai. Tie ir sadzīves atkritumu un tos bērt uz ietves ir aizliegts. Vai kaut kā tā bija.

pirms 5 gadiem, 2013.12.13 13:13

jana

A kādas problēmas , lai algo sētniekus, cilvēkiem tik daudziem nepieciešams darbs. Būs gan ielas tīras, gan maksās pilsētai nodokļus.

pirms 5 gadiem, 2013.12.10 08:14

partija

Gulbenei jāmācās no Ušakova!!! Unikāls piedāvājums. Visi kas nav deklarēti Gulbenē un iebrauc pilsētas robežās, nu kā Jūrmalā, lai maksā 1 Ls, vai 1,42 EUR PILSĒTAS IETVU UN CEĻA BUDŽETAM. Un tad būs naudiņa sētniekiem un apzaļumotājiem.To jāpieņem pilsētas noteikumos un uz priekšu!!

pirms 5 gadiem, 2013.12.10 08:20

Tēlmanis

Kā laukos cilvēki var paiet bez visādām kaisīšanām? Tie, kuri sūdzas, manuprāt, ir vienkārši kašķīgi cilvēciņi. Cik sīki.

pirms 5 gadiem, 2013.12.10 09:27

laila

Nu piemerm redzu ir setnieki kas pavicina slotas nedaudz norita un darbs beigts dara savus darbus. Un lainesaka,ka piekusa. Cik zinu darbs ir lidz 17:00 tastrada parka

pirms 5 gadiem, 2013.12.10 12:19

lielais gudriniek,vai zini kā te laukos cilvēciņi pārvietojas,sapērk makšķernieku veikalā šipus,tad vēl abās rokās slēpju nūjas un uz priekšu.Pats laikam brauc ar darba mašīnu no viena sliekšņa līdz otram,tāpēc jau esi liels.

pirms 5 gadiem, 2013.12.10 13:56

Vietējās ziņas