Sūdzas par televīziju 12

Šonedēļ "Dzirksteles" redakcijā atskanēja izmisuma pilns zvans. Kāda sieviete no Jaungulbenes pagasta lūdza noskaidrot, kāpēc "Lattelecom" televīzijai daudzus kanālus vienā dienā no rīta rāda, bet jau pēcpusdienā nerāda.

"Vairākas reizes esmu zvanījusi uz "Lattelecom" tālruni 177. Teicu viņiem, ka man ir istabas antena, man atbildēja, ka vajag iegādāties āra antenu. Iegādājos āra antenu, bet atkal nekā. Ir dienas, kad rāda, bet citas atkal nerāda. Zvanīju vēlreiz un saņēmu atbildi, ka esmu tuvu Cesvaines tornim un televīzijai vajag rādīt arī ar istabas antenu. Sakiet, cik ilgi var muļķot cilvēkus! Ja es maksāju, tad gribu pretī saņemt arī kvalitatīvu pakalpojumu," saka jaungulbeniete.


Arī "www.dzirkstele.lv" forumā lasītāji raksta par līdzīgām problēmām. Kāds lasītājs izsaka savas aizdomas, ka varbūt problēma ir pārklājumā. Savukārt cits foruma lietotājs raksta: "Ieslēdzot TV, nekad nezinām, vai redzēsim to, ko esam ieplānojuši, vai bolīsim acis uz uzrakstu ''vājš signāls''."


"Lattelecom" Virszemes Televīzijas pakalpojuma vadītājs Arvils Kupris "Dzirkstelei" skaidro, ka signāla pārklājumā izmaiņas nav notikušas un ciparu TV signāls nosedz 99,6 procentu valsts teritorijas.


"Ja klientam vienā brīdī signāls ir bijis, bet pēc kāda laika radušies traucējumi, visticamāk, pie vainas ir antena. Gadās, ka tā nav kārtīgi nofiksēta un stiprā vējā var sagriezties citā virzienā. Līdz ar to antena nesaņem signālu un attēls līdz televizoram nenokļūst," skaidro A.Kupris.


Viņš atgādinām, ka antena ir jāvērš pret tuvāko retranslācijas torni (kas jaungulbenietes gadījumā ir Cesvaines tornis) un kārtīgi jānofiksē. Ar konkrēto klienti "Lattelecom" jau ir sazinājies un norīkojis viņai palīgā klientu līniju darbinieku. Vakar "Dzirkstele" sazinājās ar jaungulbenieti, un viņa apliecināja, ka viss ir kārtībā un televizors rāda.


A.Kupris aicina problēmu gadījumā klientus nepalikt ar savu bēdu divatā un zvanīt uz "Lattelecom" klientu apkalpošanas dienestu pa tālruni 177.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Nobeigumā Diānai Odumiņai

Uzbrūkot ar personīgiem apvainojumiem, Jūs ļoti labi esat nodemonstrējusi savas redakcijas nostāju un vispārējo līmeni. Tomēr šādā provokatīvā veidā savu ziņkāri par autoru apmierināt neizdosies.
Nevēlos sākt ar Jums privātu diskusiju par to, ka Jūs nemīlat savu darbu, strādājat tikai naudas pēc un īsti nevarat atrast sev vietu uz šīs zemes. Arī teātrī Jūsu sniegumi un sasniegumi neesot tie labākie...., bet mani Jūsu personības problēmas un veiksmes neinteresē.
Tāpēc novēlu redakcijai profesionālu izaugsmi un spēku atzīt savas kļūdas. Attīstība ir iespējama tikai tur, kur nav uzspiesta stagnācija un darbiniekiem ir vēlme saprast notiekošo.

pirms 10 gadiem, 2011.01.21 13:54

atbildeDiānai

Atkal uzrakstījāt to, ko pati nemaz nedomājat. Gribās atsisties lasītāju priekšā, jo nevarat taču rakstīt, ka reāli birojā tikai daži cilvēki saprot, kas īsti notiek ar Jūsu laikrakstu un kas no Jums tiek prasīts.
Patiesībā Jūs tikai pēc šīs diskusijas sapratāt, kādēļ ar Jums (Dzirksteli) ir tāda saskarsme. Gribās zināt visu līdz galam? Tad esat tik kulturāla un pajautājat savai redaktorei, nevis muldat par sabiedrību un valsti. Jums taču pašai nav par to elementāras izpratnes.
P.S. Pēdējie divi teikumi, protams, ir kārtējais Jūsu šedevrs, ko parasti lieto "augstā līmeņa žurnālisti"

pirms 10 gadiem, 2011.01.21 09:09

Diāna Odumiņa

Neviens te negrasās Jūs pārspēt. Sevišķi jau gudrībā. Rakstiet vai nerakstiet šo vai neko, mīņājieties kā līdz šim vai ejiet tālāk. Tā ir jūsu darīīšana. Jūsu apgalvojumi patiesībā ir vēlme cenzēt. Gribēt jau var, bet... Un vēlme cenzēt patiešām ir bīstama. Ne jau mums, dzirksteliešiem. Tā ir bīstama Jums kā personībai. Jūsu vēlme ir nepieņemama sabiedrībai un valstij. Tā vien liekas, ka Jūs būtu gatava kļūt gluži vai par Valsts prezidentu, bet...

pirms 10 gadiem, 2011.01.20 16:24

atbilde Diānai

Laikam neko muļķīgāku vairs nevarējāt uzrakstīt. Turpmāk varat nerakstīt neko. Ir cilvēki, kas prot uzreiz novērtēt situāciju un piedomā pie tā, ko atbildēt. Jūs tādas neesat. Vispirms autore Savicka iztirinājās, tagad arī Jūs. Vēl tikai pietrūka apgalvojums, ka Dzirkstele ir neatkarīgs laikraksts un Jūsu redakcijā strādā tikai Nezinīši.

P.S. Ja cilvēki, kas sevi dēvē par žurnālistiem, nesaprot, ko paši dara, diezin vai tie drīkst klāstīt to, ko citi dara. Šādi cilvēki ir savā ziņā bīstami, tādēļ mēs labāk viņus redzam ejam, nekā nākam.

pirms 10 gadiem, 2011.01.20 15:05

Diāna Odumiņa

Laikam ir darišana ar Svēto X. Ai, jābīstas no visuresošā, redzošā un pirkstu kratošā? Līdzība ar pašvaldības policiju Rīgā. :) Skumjš joks. Respektēju Jūsu viedokļa nesatricināmību un neaizskaramību. Visu labu!

pirms 10 gadiem, 2011.01.20 09:52

atbilde Diānai

Jā, apmēram to arī gaidīju: tiklīdz pieķersies "Dienai", tā jāuztaisa uzbrukums pašam rakstītājam. Laikam jau "Dienas mediji"izdalījuši šablonus: pirmais tādam panaivākam lasītājam (ja nu noticēs, tad problēma atrisināta). Bet otrs šablons - ja netic pasakām "tur nav nekā ļauna", tad to pēkšņi var aizstāt ar atšaudi "vajag mainīt profsiju". Dzirkstele neietilpst pie neatkarīgajiem medijiem. Nevajag blefot. Tās redakcija tiek turēta stingrā koncerna pavadā. Ir noteikts, ka publikācijām un virsrakstiem ir jābūt ar kliedzošu saturu, lai tauta avīzi pirktu. Satura pareizība vispār nav aktuāla, galvenais, lai Jūsu savārstītajai informācijai ir noiets. Tāpat ir ļoti labi, ja portālā ievieto klačas, par kurām cepas ļautiņi, kuri tam visam tic. Tādā veidā ir pievērsta publikas uzmanība portālam - tas arī ir galvenais portāla uzdevums. Tas, ka mazpilsētā ir nepieciešama korekta informācija, tas Rīgā nevienu neuztrauc.
Diāna, tas, ka Jūs gādājat par kaut kāda V.Koziola ienākumiem un dividendēm, protams, nav nekas slikts. Bet tas, ka Jūs esat šo klerku prasību dēļ gatavas iemīt jebkuru ,un savu novadu pataisīt par Sūnu Ciemu, tas ir ļoti ambiciozi nevis no manas puses, bet gan no Jūsu redakcijas puses. Vienlaicīgi tas ir arī nožēlojami. Jo no tā ieriet, ka Jums pilnīgi nospļauties par to, ka Gulbenes novadā dzīvo pietiekami daudz inteliģentu cilvēku, kuri būtu pelnījuši cita satura informāciju.
Nevajag blefot arī to, ka Jums tas viss notiek mainībā un pilnveidē. Jums uz mūsu rēķina ir jāražo tas, ko no Jums prasa. Pārējais nevienu neinteresē.
Nevajag pārmest anonimitāti. Šodien pēcpusdienā ar kādasTV starpniecību man bija iespēja nosūtīt "sveicienu" Koziola kungam. Cerams, ka tas tiks nodots.
Veiksmi turpmākajā darbā vēlēt nevaru, jo šis koncerns ir sabradājis mūsu novadu.

pirms 10 gadiem, 2011.01.19 21:43

Diāna Odumiņa

Rakstītajā jaušams liels daudzums neiztērētu ambīciju. Iespējams, vietā, kur esat, kur strādājat šobrīd, to nav iespējams pietiekami iztērēt. Varbūt jāmaina profesija? Iespējams, ka darbs presē ir kā radīts Jums. Tad mēģiniet - bez anonimitātes un līdz ar to galvas bāšanas smiltīs. Protams, "Dzirkstele" - tā ir uzņēmējdarbība. Pretstatā izdevumiem, kurus dotē pašvaldības par nodokļu maksātāju naudu. Protams, plašsaziņas līdzeklī ir 4.vara. Tātad tie vienmēr sabiedriskajā telpā nāks paši ar savu, nevis varas nesēju diskursu. Tas, ko te klāstāt, faktiski ir jautājums par tiesībām pasniegt informāciju. Pilnīgi pieļauju, ka nereti amatpersonām vai tām tuvu stāvošajiem (ja tas ir maizes darbs, jo sevišķi) nepatīk tas, kā informāciju pasniedz neatkarīgie mediji. Nu un? Taču pieņemu, ka Jums ir uz mēles kāda konkrēta pretenzija, kuru nezin kāpēc nenosaucat īstajos vārdos (tāpat kā neatklājat savu identitāti). Bet tā ir Jūsu izvēles brīvība. Runājot par dzirksteliešu aprobežotību... Mēs nepretendējam uz absolūtās pareizības statusu. Tas būtu smieklīgi. Esam tikai cilvēki, kas tāpat kā visi domā, dara, jūt, kļūdās, labo kļūdas, iegūst jaunu informāciju, kas bieži vien ir pretrunā ar līdzšinējo. Dzīve un laikraksts, kā arī tās darbinieki atrodas nepārtrauktā izziņā, mainībā, pilnveidē. To vēlam arī Jums! Lai veiksmīga diena!

pirms 10 gadiem, 2011.01.19 12:10

atbilde Diānai

Jāatkārto atkal tas pats teikums - tas iet garām Jūsu ausīm. Laikam jau trūkst tam Dzirksteles birojam spēja novērtēt, kādas sekas ir Jūsu pasniegtajai informācijai (aprobežotība tas saucās). Otra lieta, kas lien ārā pa visām malām - bezkaunība: mums ir ceturtā vara, un mēs kā mākam, tā maujam.
Tālāk: jā Jūs strādājat uz lasītāju domām, prasībām, jautājumiem, un neprotat sadzirdēt to, ko Jums saka amatpersonas vai intervējamās personas, vai arī - apzināti pavelkat rakstiņu garāku ar saviem izdomājumiem, tad arī Jums ir jārespektē tas, ka amatpersonām ir īpaša atbildība iedzīvotāju acīs. Jūs nedrīkstat savārstīt un sagrozīt tos tekstus!!!
Piekrītu, ka Dzirkstele nepastāv ārpus informācijas plūsmas sabiedriskajā telpā, bet Dzirkstelei noteikumus diktē "Diena", jūsu laikraksts nav neatkarīgs. Tāpat Dzirkstele, atšķirībā no citiem laikrakstiem, neprot atrast tos īstos piemērus, lai avīze tiešām demonstrētu patieso situāciju novadā. Jūs esat izvēlējušās vieglāko ceļu- savākt visas klačas, pat neizejot ārā no biroja. Tur jau tā lieta, kas pēc Jūsu publikācijam cilvēkiem nav skaidrs, kur tad īsti ir problēma. Un tad viņi vienkārši aprej viens otru, jo paši, tāpat kā Jūs nav spējīgi aizdomāties, kur īsti ir problēma vai cēlonis Jūsu minētajai informācijai. Bet Jums protams tas ir izdevīgi, jo ar to pelnāt naudu. TIKAI - UZ KĀ RĒĶINA JŪS PELNĀT? Tie ir dzīvi cilvēki, kas ikdienā dzīvo Jums blakus.
Diāna, kārtējo reizi gribējāt iebāzt galvu smiltīs, bet nesanāca...

pirms 10 gadiem, 2011.01.19 09:22

Diāna Odumiņa

"Dzirkstele" nepastāv ārpus informācijas plūsmas, kāda ir mums visapkārt publiskajā telpā. Var jau būt, ka šodien kāds informāciju smeļas tikai mūsu laikrakstā, nelasa citus izdevumus, neskatās TV, neklausās radio un pat nerunājas ar cilvēkiem uz ielas par tēmām, kas sāp vairumam no mums. Tomēr maz ticams, ka kāds šodien dzīvo tik izolēti. Uz kopējā konteksta fona ir dīvaini uzklausīt šādus pārmetumus, kas patiesi it kā būtu nākuši no izolēta "sūnu ciema" dziļi mežā. Turklāt pavisam noteikti "Dzirkstelei" visvairāk interesē tieši savu lasītāju domas, prasības, jautājumi. Amatpersonas ir tās, no kurām lasītāji vēlas saņemt atbildes ar žurnālistu starpniecību. Un tikai. Nekādā gadījumā nav mērķis aizskart privātpersonas. Jā, tās ir un paliek anonīmas. Jo sevišķi bērni! Turpretim amatpersonas ir tās, kurām īpaša atbildība sabiedrības un arī "Dzirksteles"lasītāju acīs.
Vietējais laikraksts nav žurnāls. Tajā vieta galvenokārt ziņām, viedokļiem par mūsu vietējo dzīvi. "Dzirkstele" turklāt nav partijas vai pašvaldības laikraksts. To ir būtiski saprast. Nepaužam varas intereses. Saglabājam neatkarību. Runājot par mistisko cilvēku, govi utt. Tie ir piemēri no mūsu pašu dzīves kāda tā ir. Tur nav nekā ļauna. Tur viss ir dabiski. Ziņojam par tēmām, kas raksturo mūsu problēmas. Un tas liek aizdomāties. Arī Jums. Paldies! Mīļuprāt publicētu laikrakstā Jūsu domas, ja vien Jūs sadūšotos nebūt anonīma. Mēs - katrs cilvēks - esam dažādi. Tas ir normāli. Taču tas nenozīmē, ka nespējam saprast cits citu. Paldies par Jūsu viedokli! Mums visiem, kas dzīvojam šajā valstī un šajā novadā, ir arī daudz kopīga. Tostarp prieki un bēdas, problēmas un to risināšanas meklējumi.

pirms 10 gadiem, 2011.01.18 22:51

atbilde Diānai

Ne tikai lasītāju, bet arī amatpersonu aizrādījumi par šauro redzesloku un pastiprinātas tieksmes pēc negatīvas un kliedzošas informācijas daudzu gadu garumā ir gājuši garām Jūsu redakcijas darbinieku ausīm. Jūs esat ļoti augstās domās par savu veikumu, tomēr Jūs nedrīkstat aizmirst to, ka Jūs nerakstāt par "kaut ko". Izskatās, ka Jums pat ir vienalga, vai publikācija ir par kādu mistisku cilvēku, govi vai cūku. Gandrīz katrā izdevumā ir pagrābts kāds "karsts kumoss", ko pašas apdzejojat vai interprtējat. Galvenais, ka ir kāds pazvanījis. Ja nav pazvanījis, tad zvanāt Jūs pašas. Ar to arī aprobežojas visa Jūsu žurnālistika. Fakti netiek pārbaudīti, netiek analizēta informācija. Tāds "viena tante teica" variants. Ir ļoti nožēlojami, ka tieši Jūsu redakcijas darbs Gulbeni ar šādiem tendencioziem rakstiem, kuru virsrakstos definēta uzpūsta problēma, kaimiņu novadu iedzīvotāju acīs ir padarījis par "Sūnu Ciemu", kurš pilns ar zagļiem, dzērājiem, noteikumu pārkāpējiem, iedzīvotāju apsūdzētiem uzņēmumiem, to bezkaunīgiem priekšniekiem un nederīgu pašvaldību finālā.
Šī tendence Jums ir piešķīrusi dzeltenu krāsu. Un dzelteno krāsu mēs esam sākuši nicināt kopā ar Jums. Diemžēl.
Turpinājums droši vien sekos, kad satiksimies uz ielas.

pirms 10 gadiem, 2011.01.18 22:12

Diāna Odumiņa

Laikraksta "Dzirkstele" darbinieki nav anonīmas personas. Būtu labi, ja tas cilvēks, kam ir sakrājies tik milzum daudz pretenziju, ko gribas izpaust, to arī darītu atklāti. Gan te, gan atnākot uz redakciju. Ja kaut kādā mērā kāds cilvēks kā privātpersona ir ticis aizskarts, tas nav gribēts. Par to pavisam noteikti atvainojamies. Būtu svarīgi pārrunāt to un saprast, kur ir vaina.

pirms 10 gadiem, 2011.01.18 10:06

autorei Savickai

ja sūdzas par televīziju, tad tas ir labi. Bet ja uzraksta, ka raksta autore ir bulvārapreses zvaigzne, tad tas tiek izdzēsts.
Autore Savicka, kādēļ drīkst sūdzēties tikai par televīziju, bet par tavu un laikraksta redaktoru aprobežotību nevienam nav jālasa?
Jūs regulāri kā kuces norejat visus iespējamos gan ar saviem izcilajiem virsrakstiem, gan ar izdomātām un interpretētām ziņām , bet kad publika uzraksta par pašām, tad izdzēšat.
Esi tikpat drosmīga un lecīga kā vakar. Uzraksti atbildi.

pirms 10 gadiem, 2011.01.18 09:10

Vietējās ziņas