Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sūdzas par velosipēdistu braukšanas stilu 13

Kāds autovadītājs portālā dzirkstele.lv vērš uzmanību uz velosipēdistu braukšanas kultūru. Viņš uzsver, ka jaunatnei nav nekādas sapratnes, kas ir droša braukšana ar velosipēdu pa pilsētu, un iesaka policijai daudz vairāk pakontrolēt velosipēdistus gan par braukšanas stilu, gan drošības ievērošanu, gan arī vadīšanas tiesībām. Autovadītājs piebilst, ka pašam ir nācies saskarties ar velosipēdistu, kas gandrīz ir pakļuvis zem automašīnas riteņiem.


Vadītājs zina noteikumus


Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse atgādina, ka velosipēds ir transportlīdzeklis, kas paredzēts braukšanai, un tā vadītājam ir jāpārzina un jāievēro ceļu satiksmes noteikumu prasības. Viņa uzsver, ka lielākās nelaimes parasti notiek ceļu satiksmes noteikumu neievērošanas dēļ. “Bērnu vecākiem būtu jāatceras un tas jāstāsta arī saviem bērniem, ka bērnus  līdz 7 gadu vecumam atļauts vest tiem, kas sasnieguši 18 gadu vecumu, ja velosipēdam ir iekārtoti papildu sēdekļi un droši kāpšļi bērna kāju atbalstam. Bērnam jābūt ar aizsprādzētu aizsargķiveri,” norāda S.Virse. “Tikai dzīvojamās zonās un daudzdzīvokļu namu pagalmos bērniem neatkarīgi no vecuma braukt ar velosipēdu atļauts patstāvīgi. No 7 gadu vecuma atļauts braukt ar velosipēdu pa ietvēm, velosipēdu ceļiem, brauktuvi vai ceļa nomali tikai pilngadīgas personas pavadībā. Savukārt no 10 gadu vecuma bērns var kļūt par pilntiesīgu velosipēda vadītāju un piedalīties ceļu satiksmē, ja sekmīgi nokārto velosipēda vadītāja eksāmenu un iegūst velosipēda vadītāja apliecību.” Policijas pārstāve uzsver, ka daļa jauno velosipēdistu drošības nenoliedzami gulstas uz tuvinieku pleciem, jo katrs vecāks izlemj, kad viņa bērns ir gatavs divritenim. “Apliecība tāpat kā autovadītājam nav tikai plastmasas gabals - tā apliecina, ka vadītājs zina ceļu satiksmes noteikumus un viņam tie ir jāievēro. Protams, ārkārtīgi svarīgi arī pašiem vecākiem, tuviniekiem rādīt piemēru bērniem.”


Katram policistu klāt nenolikt


Velosipēdu vadītājiem jāatceras, ka šķērsot brauktuvi pa neregulējamām gājēju pārejām velosipēdu vadītāji drīkst, tikai nokāpjot no velosipēda un ejot pāri gājēju pārejai, stumjot velosipēdu. Pa regulējamām gājēju pārejām drīkst šķērsot brauktuvi, nenokāpjot no velosipēda, taču nepārsniedzot gājēju pārvietošanās ātrumu. Velopasažieriem līdz 7 gadiem un velobraucējiem līdz 12 gadiem ķiveres ir obligātas. Par aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī pasažiera vešanu bez aizsprādzētas ķiveres, policija var izteikt brīdinājumu vai piemērot sodu vadītājam 30 eiro. “Taču ne jau sodam būtu jābūt tam, kas motivē likt ķiveri, bet gan personiskai drošībai,” norāda S.Virse. “Katram ceļu satiksmes dalībniekam nevar blakus nolikt policistu, kas kontrolēs vai viņš pareizi brauc. Žēl, ka cilvēkos pamostas apziņa tikai tajā brīdī, kad ierauga policijas automašīnu vai policistu formas tērpā.”


S.Virse aicina uzmanīgiem būt arī autovadītājus, jo tas, ka, piemēram, likumā nav pienākums palaist velosipēda vadītāju, kas šķērso brauktuvi pa neregulējamu gājēju pāreju braucot, nenozīmē, ka apzināti jābrauc virsū. “Ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam ir jādara viss iespējamais, lai izvairītos no negadījuma un neapdraudētu sevi un citus,” uzsver policijas pārstāve.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

pareiz

Tie sīkie knariņi zb. brauc kā grib, nešas kā traki pa trotuāru, ne viņus dzird aiz muguras ne redz, tik uzrodas un kā vējš garām,
Pa ielu tas pats, brauc pa trotuāru un uz reiz uz un močī pāri pārejai, vai viņi maz zin ka velosipēdistam uz gājēju pārejām priekšroka ir tikai tad ja viņš savu volosipēdu stum pie rokas???
gribētu redzēt tās gudrās atbildes ja sīkos patirdītu uz ielas pašvaldības policija un pajautātu ceļu satiksmes noteikumus, un par trīs nepareizām atbildēm ritņbraucēja apliecību nost. varbūt sāktu domāt līdzi.

pirms 5 gadiem, 2014.08.04 10:35

.

Nav ko vazāties pa velosipēdistu celiņu!

pirms 5 gadiem, 2014.08.05 11:41

mtz

Pēdējā laikā tas ir izteikti, it īpaši pēc 21.00, klāt nevienam policistu protams, ka nepieliksi, bet šad tad vajag izbraukt pēc 21.00, vai 22.00 apskatīties, jaunieši nesas ar veļukiem, mopēdiem. Dažas daiļavas tumsā vizinās bez atstarotājiem, tik vien kā plikais dibens zib. Ķiveri neesmu nevienam redzējusi, pat mazajiem ne. Bērni pa gājēju pāreju ir iznesušies priekšā mašīnai ar riteni. Citreiz vnk tusē uz jaunieši uz braucamās daļas ar velosipēdiem, stāv un neiet nost, kaut vai ietves ir brīvas.

pirms 5 gadiem, 2014.08.04 11:32

sl

berni, protams, ir atsevišķs stāsts, taču mani vairāk tracina pavecie velosipedisti, kuriem taču vajadzētu būt pieredzei un kuriem vajadzētu zināt kā braukt! Vēl viens trakums, kas mani ir sakaitinajis ne pa jokam ir blaumaņa iela, kur ir velosipēdistu ceļš, kurš nez kāpec netiek izmantots un tiek lepni stūrēts pa braucamo daļu.Un tie nav bērni bet gan pensionāri!

pirms 5 gadiem, 2014.08.04 13:19

ussr

ja gar ielas malu ir velo celiņš-tad ar ciskudrilli NAV ko meklēt uz brauktuves kas paredzēta auto,lai menti pavizinās un pabrīdina,nē,pēčāk sods un basta

pirms 5 gadiem, 2014.08.04 15:00

Kika

Nav tik vienkārši, jo īpaša veloceliņa tur nav, tikai gājēju-velosipēdistu ceļš, līdz ar to tos, kas pārvietojas ar velosipēdu ba brauktuvi, nevar par to sodīt. Pie tam braukšana ar riteni pa ietvi tai posmā ir pilnīgi nebaudāma (jā, esmu braukusi)- no vienas vietas māju iebrauktuves, un tad brauc augšā-lejā. Tāpēc arī es, kad braucu viena, bez bērna, braucu pa brauktuvi.

Bet vispār brīžiem patiešām liekas, ka uz velosipēdiem nekādi noteikumi un ceļazīmes neattiecas- apdzen krustojumā pa ārpusi, brauc pa vienvirziena ielu pretējā virzienā, brauc pie sarkanās gaismas luksoforā..

pirms 5 gadiem, 2014.08.04 15:45

ussr

labi, gājēju-velosipēdistu,ja tāds ir gar ielas malu nu bļ nelien uz brauktuves,vai arī mēs esam tādu debilo tauta,Vācijā tā toč nedara,nu ko es gribu te ir lv

pirms 5 gadiem, 2014.08.04 15:51

Kika

Noteikumi ir noteikumi, un te nav Vācija.
Ja tas gājēju-velosipēdistu ceļš nav normāli braucams un noteikumi man ar velosipēdu neaizliedz pārvietoties pa brauktuvi, tad es tā darīšu. Neatkarīgi no tā, ko dara vai nedara Vācijā.
Piemēram, pa Kalpaka ielu gar stadionu nav to daudzo iebrauktuvju pagalmos, tur varētu normāli braukt arī pa ietvi, bet bieži vien tur slāj tantes, kas nav pamanījušas, ka daļa ietves atvēlēta velobraucējiem.

pirms 5 gadiem, 2014.08.04 16:53

ussr

klau,Kika,ja tas celiņš nav braucams tad tas ceļu būves un domes kāsis-tādu pieņēma-nebraucamu.ok,nevajag fāterlandi,nesen braucām pa estiju,ap Veriem,tur gan visi igauņu bāliņi respektē to un pa ielām maigi izsakoties neļurkājas,nu kaut kā tā un ja tāds žipers izlidos no nekurienes uz braucamās daļas noteikti dabūs ar ķengurnieku pa sāniem un v.reģistrators ir ieslēgts

pirms 5 gadiem, 2014.08.04 17:11

sl

oi, Kika sasmīdināji gan - es arī tur braucu ar riteni - gan bez bērna, gan ar bērnu, nekas diži neērts tur nav gan! Un riteņbraucēji uz braucamās daļas šajā ielā ir jau bīstami, jo braucamā daļa tur ir kļuvusi stipri šaurāka. Tā ka, Kika, lūdz, brauc, kur jābrauc!

pirms 5 gadiem, 2014.08.04 17:13

Līva

Tur , kur ir veloceliņi, tad nu nekādas vainas tiem nav, arī iebrauktuvju vietas ir OK. Tā kā sanāk braukt gan ar velo gan auto, tad gan jāsaka, ka velobraucējiem, tur, kur ir veloceliņi, gan neklātos braukt pa ielas braucamo daļu. Arī gājējiem būtu jāielāgo, kur ir veloceliņš, kur gājēju ietve, tas vēl nav gluži labi ielāgots!

pirms 5 gadiem, 2014.08.04 17:53

jo

Vakaros, kad ietves ir prakstiski tukšas, var arī braukt pa ietvi. nevajag nesies uz nez cik, ka neva trāpīt celiņā. bet vispār varēja būt mums riteņbraucēju ceļs no Gulbenes līdz Stariem, pat tālāk. citādi tur brauc diezgan daudz cilvēku pa tiem likumiem un kājāmgājēji arī ir,

pirms 5 gadiem, 2014.08.04 23:26

sienadrudzis

Noteikumi jau labu laiku itkā ir stājušies spēkā.Vai kāds uzrauga-taču nē.Bet tautai tik i bijis-bija vai nebija noteikumi-sen jau aizmirsušies.Un kad nokāpj no velosipēda,brauc ar rolleri,tad ar automašīnu-bet noteikumus kā neievēro tā neievēro.Audzināt vajag!

pirms 5 gadiem, 2014.08.04 20:19

Vietējās ziņas