Sumina 60 mazos gulbeniešus

Pilsētas svētkos katrs to apmeklētājs rada sev tīkamo
Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestra spēlētā marša pavadījumā Jaunatnes parkā 25.jūlija rītā ievijās krāšņs gājiens, kurā kopā ar savām māmiņām un tētiem dažādu krāsu ratiņos tika ievizināti 60 mazie gulbenieši, kuri dzimuši laika posmā no 2008.gada jūlija līdz 2009.gada jūlijam jeb no vieniem Pilsētas svētkiem līdz otriem. Kopā ar viņiem tradicionālajos Bēbīšu svētkos bija arī mazuļu omītes un opīši, vecākie brāļi un māsas, kā arī pārējie Pilsētas svētku apmeklētāji.

ilsētas svētkos tika sveiktas visas ģimenes, kuras arī šajā laikā uzdrošinājās kļūt par tētiem un māmiņām, sagādājot patīkamu pārsteigumu saviem vecākiem, viņiem piešķirot godpilnos nosaukumus babiņa, omīte, vecmāmiņa, vectētiņš, opītis. Tas nozīmē, ka Gulbenes pilsēta ir kļuvusi jaunāka par vairāk nekā pussimts mazuļiem. Dziesmu visām māmiņām šajā dienā veltīja mazā Evelīna. Dziedāja arī Megija un Marisa no Gulbenes 1.pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī Elisa Andževa, kura svētku izskaņā izpildīja sava tēta Jolanta Andževa dziesmu "Vismīļākais".  

Apsveikumu mazajiem gulbeniešiem teica Goda kūma - novada domes deputāts Nikolajs Stepanovs. Viņš visus sveica Pilsētas svētkos, vēlēja jaunajiem vecākiem nebaidīties no papildus rūpēm, kas saistās ar mazuļa piedzimšanu, un izteica cerību, ka nākamajos svētkos mazuļu būs vēl vairāk. Goda krustmāte Gulbenes dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Vita Elsiņa pauda prieku, ka visiem 60 mazuļiem ir mīloši vecāki, un novēlēja glabāt un sargāt savu ģimenes siltumu. Apsveikumu dziesmā pauda skolotājas Lāsmas Lapkašas vadītais Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestādes kvartets un dejoja Sarmītes Jēgeres teātra deju studija "Savanna", kā arī tērpus demonstrēja bānīša radošā studija tērpu teātris "Varavīksne", kuru kopā satur Inese Buliņa.

Par to, lai katra mazuļa ģimene saņemtu dāvanu, bija parūpējušies sponsori - vietējie uzņēmēji - "Gulbju aptieka", "Optika - Vita", "Lejas aptieka", zemnieku saimniecības "Krāčukakts" ziedu salons. Šoreiz tās naudas izteiksmē nebija lielas un dārgas, bet mīlestības pilnas dāvanas. Ja tomēr kāds nav saņēmis dāvanu, to var izdarīt dzimtsarakstu nodaļā. Bēbīšu svētku laikā parkā uzziedēja daudzkrāsainas balonpuķes, skanēja mūzika un bērnu smiekli.

 

Labumiem netrūkst pircēju

Jau agri sestdienas rītā Jaunatnes parkā ieradās pirmie amatnieku un zemnieku "Labumu" tirdziņa dalībnieki, starp kuriem daudzi bija mērojuši tālu ceļu. Pircēju rinda ātri vien izveidojās pie gaļas izstrādājumu stenda, jo gandrīz ikviens vēlējās nopirkt kārdinoši, mazliet pēc dūmiem smaržojošu gaļu, desas, speķi, vistas un citu, ko piedāvāja individuālie komersanti "GBR" no Baldones. Strauji saruka arī vairākus kilogramus smagie maizes kukuļi, ko piedāvāja zemnieku saimniecība "Jaunkalēji" no Madonas rajona, kur maizi cep pēc vecmāmiņu receptēm. Leonīds Višķers no SIA "Salzamed" (Rīgas rajons) prata pārliecināt, cik veselīgas ir ziepes, kuru sastāvā ir mūsu pļavu augi. Viņš atzina, ka ir apmierināts ar pircēju aktivitāti, iegādājoties ziepes un kosmētiku. Zivju tīkotāji ātri vien sameklēja tirdzniecības vietu, kur tās piedāvāja indiduālais komersants "Anete Š" no Tukuma rajona Lapmežciema. Kas gan tirgus būtu bez dažādiem suvenīriem, keramikas, koka un citiem izstrādājumiem. Pēc kārumu iegādes ikviens varēja nofotografēties īpašā fotosalonā, uz brīdi pārtopot par karalieni, princesi vai princi.

 

Pie strūklakas dejo Štrausa valšus

Piektdienas vakarā visi novada ļaudis par spīti lietum varēja izbaudīt pilsētas nakts burvību. Jaunatnes parkā skanēja dzeja un bardu dziesmas, bet pie centrālās strūklakas, kur uzstājās teātra deju studija "Savanna", seši pāri ļāvās komponista Štrausa valšu burvīgajiem ritmiem. Pilsētas svētku organizatore Inese Stalīdzāne atzina, ka gulbenieši patiešām atbalstījuši pilsētas nakti, tāpēc šī tradīcija ir jāturpina.

 

"Pilsētas naktī katrs varēja rast kaut savu. Tas ir arī tās mērķis. Tas nekas, ja Jaunatnes parkā varbūt bija mazāk cilvēku nekā citviet, bet šis pasākums nav tendēts uz cilvēku tūkstošiem. Tas liek ietrīsēties dvēseles stīgām," saka I.Stalidzāne.

 

Mūzika piepildīja arī centrālo laukumu pie pulksteņa, kur muzicēja grupa "Galaktika". Savukārt sestdienas vakarā cilvēku straume plūda pilsētas stadiona virzienā, kur koncertballē uzstājās Latvijā iecienītas mūziķu grupas. Bija gan klausītāji, gan dejotāji, gan alus tīkotāji. Katrs izvēlējās un arī rada sev tīkamo, bet tieši tādiem Pilsētas svētkiem arī jābūt - visām gaumēm un vecumiem.

 

Mazuļi, kuri dzimuši laikā no 2008.gada jūlija līdz 2009.gada jūlijam:

 

Artūrs Stāmers,

Evelīna Auzāne,

Rūta Zurkova,


Kate Saukuma,


Viktors Sarmis Ditmanis,

Adrians Aleksejevs,


Emīlija Vilciņa,


Katrīna Stūrīte,


Amanda Pružinska,


Ričards Aizpurs,

Kate Estere Leišavniece,


Markuss Rauza,


Diāna Tipāne,


Dāvids Žukovs,


Edijs Līdums,

 

Alise Slica,


Enija Maura - Boka,

Gunārs Dāvids Patmalnieks,


Mārtiņš Ozoliņš,


Edgars Bērziņš,


Stella Belte,


Niks Gibners,


Evelīna Zīberga,


Melānija Emulova,


Liāna Roga,


Karlīne Nakoskina,

Rainers Germelis,


Dāvids Gorbāns,

Kristers Ļebedevs,


Paula Luīze Vimba,

Denija Dergača,


Matīss Stonka,


Mārtiņš Bogdans,

Enija Kristiāna Mezīte,

Laura Anna Borodkina,

Sabīne Mičule,

Valters Matisons,


Kintija Paipala,

Martins Žvīgurs,

Emīls Steckis,


Aleksandrs Sunopļa,


Evelīna Začesta,

Sannija Kolma,

Dināra Zainalova,

Ralfs Dzērve,


Elza Gāgane,


Amanda Balana,


Rainers Ozoliņš,


Valters Linmeijers,


Gustavs Lapiņš,

Lillija Baķe,


Līva Kļava,


Roberts Vīns,

Arvis Zubkevičs,

Roberts Kondričs,

Kristiāns Ķīns,

Gustavs Vītols,


Dāvids Miezītis,

Kristers Gabrāns,


Viktorija Lībere,


Emīlija Vāgentroce.

 

Vairāk foto: http://www.dzirkstele.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=15967

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas