Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sumina konkursa “Kas notiek?” laureātus

Stāķu pamatskolas devītklasnieki atzīst, ka bijis vērts pacīnīties par uzvaru konkursā
Pagājušajā piektdienā laikraksta "Diena" rīkotā konkursa "Kas notiek?" uzvarētāji pulcējās uz noslēguma pasākumu Rīgā. Vidzemes reģionā devīto klašu konkursā oktobrī savas zināšanas vislabāk izdevās parādīt Stāķu pamatskolas 9.klases skolēniem, tādēļ arī viņi devās uz Rīgu.

Stāķu pamatskolas devītklasnieki šo dienu gaidīja ar nepacietību, un konkursa organizatori bija parūpējušies, lai skolēniem tā vēl ilgi paliktu atmiņā - bija sarūpēti lielāki un mazāki pārsteigumi, ko skolēniem baudīt visas dienas garumā.

 

Satraucošākais mirklis - viesošanās pie prezidenta

Jau pulksten 6.30 Stāķu skolas devītie labā noskaņojumā sāka garo ceļu uz Rīgu. Devāmies uz Mūkusalas ielu, lai dotos nelielā ekskursijā pa laikraksta „Diena" telpām. Mēs uzzinājām daudz ko jaunu, iepazināmies arī ar „Dienas" vēsturi. Pēc ierašanās Rīgā viņi devās uz laikraksta "Diena" redakciju, kur iepazinās gan ar redakcijas darbu, gan arī laikraksta vēsturi, bet pēc tam viņi tika gaidīti skaistajā konkursa atbalstītāju - "Swedbank" - mītnē. Bērni ar Latvijā ātrāko liftu tika uzvesti līdz pašai ēkas augšai, diemžēl piektdien Rīgu klāja bieza migla, tādēļ skolēni nevarēja apskatīt skaisto Rīgas panorāmu, viņi pat lāga nevarēja saskatīt, kas notiek apakšā. Taču ne mazāk interesanta bija ekskursija pa ēku un stāsti par to.

 

"Mēs uzzinājām, kā ēka ir tapusi, kā tā tiek kopta, jo tā tomēr ir īpatnēja celtne ar savām stikla sienām. Uzzinājām arī, kas kurā stāvā atrodas. Izrādās, ka, piemēram, apkures telpas, atrodas ēkas augšējā stāvā. Tas bija ļoti interesanti," atzīst 9.klases skolēni.

 

"Swedbank" darbinieki konkursa laureātiem bija arī sagatavojuši dažādus jautājumus, uz kuriem atbildot bija iespēja saņemt nelielas balviņas.

 

Pēc tam konkursa dalībnieki tika cienāti "Lido" restorānā un tad sekoja pats satraucošākais un svarīgākais mirklis - viesošanās Valsts prezidenta pilī, kur skolēniem bija iespēja tikties ar prezidenta ģimeni. Lai iekļūtu Prezidenta pilī vispirms gan bija jāveic arī drošības pārbaudes, tādēļ visi jutās mazliet baisi. Stāķēnieši prezidentam uzdāvināja gleznu ar Latvijas kontūru, pēc tam arī notika kopīga fotografēšanās.

 

"Ne kuram katram izdodas klātienē tikties ar prezidentu, sarokoties ar viņu un parunāties, bet mums bija šī lieliskā iespēja," saka skolēni.

 

Prezidenta pilī skolēni tika cienāti arī ar saldējuma kokteiļiem un devās ekskursijā, apskatot dažādas pils zāles.

 

Laiks ritēja ļoti strauji, arī boulinga spēle "Zelta boulinga centrā" aizritēja nemanot. Bija pienācis brīdis atkal doties uz laikraksta "Diena" redakciju, kur notika apbalvošanas pasākums. Tika apbalvoti individuālie uzvarētāji katrā reģionā, kā arī zinošākās klases. "Esam ļoti gandarīti, jo mums bija labākais vidējais rezultāts, bijām atbildējuši vidēji uz 27,5 jautājumiem no 30," saka devītās klases audzinātāja Maruta Blumberga.

 

Aizvada lielisku dienu

Pēc fotografēšanās kopā ar konkursa rīkotājiem laureāti vēl iepazinās ar avīzes iespiešanas procesu tipogrāfijā "Mūkusala".

 

"Tas bija ļoti interesanti, tagad mēs zinām, kā top avīze. Pēc tam mēs varējām arī doties uz diskotēku, taču nolēmām doties prom, jo priekšā vēl bija garš ceļš mājup. Šī diena bija tiešām lieliska - tik daudz ko redzējām un uzzinājām. Visi pasākumi bija pārdomāti līdz sīkumiem. Bija tiešām vērts izcīnīt šo uzvaru. Paldies visiem, kuri bija kopā ar mums un tiem, kas mūs atbalstīja. Lai nākošajiem devītajiem ir tikpat liela veiksme un uzvara!" saka Stāķu skolas skolēni un viņu audzinātāja.

 

Skolas direktore Diāna Šķēla saka, ka viņai ir liels prieks par uzņēmumiem, kas joprojām interesējas par bērniem.

 

"Prieks, ka ir cilvēki, kam rūp, lai bērnu intelektuālais līmenis būtu pēc iespējas augstāks un viņiem būtu interese par notiekošo valstī un pasaulē."

 

Direktore saka paldies organizatoriem par skolēniem dāvāto iespēju piedalīties konkursā un uzzināt daudz ko jaunu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas