Sumina LU Fonda stipendijas „Ceļamaize 2009” ieguvējus

No Gulbenes novada LU Fonda stipendijas „Ceļamaize 2009” iegūst seši jaunieši
Latvijas Universitātei (LU) veltītajā 90.gadadienas svinīgajā Senāta sēdē LU Fonds sveica sociālās stipendijas „Ceļamaize 2009" ieguvējus - izcilākos un sabiedriski aktīvākos LU 1.kursa 90 studentus, nākamos līderus.

"90 „Ceļamaizes" stipendiāti ir tie īpašie, kas stipendiju ieguvuši LU 90.jubilejas gadā. Kampaņa tika atklāta šā gada februārī, kad 12.klases jaunieši pieteicās stipendijai, iesniedzot dokumentus, kas apliecina viņu labās sekmes, sabiedrisko aktivitāti un nepietiekamo finansiālo stāvokli studijām. Pēc divām kārtām un intervijām klātienē, tika noskaidroti tie 90 jaunieši, kas ir cienīgi saņemt stipendiju," informē LU Fonda komunikāciju speciāliste Laine Vose.   

Viņa atklāj, ka stipendijas apjoms ir Ls 1800 gadā, ar tās palīdzību studentiem ir iespēja segt mācību maksu vai izlietot ikdienas tēriņiem, saņemot stipendiju katru mēnesi 10 akadēmisko mēnešu garumā.

 

No Gulbenes novada un Lizuma kopā stipendiju „Ceļamaize 2009" Latvijas Universitātes 90.gadadienā ir ieguvuši seši jaunieši - trīs no Gulbenes Alīna Dukāte (Gulbenes 2.vidusskolas absolvente), Elīna Fjodorova (Gulbenes 2.vidusskolas absolvente), Linda Sirmā (Gulbenes vidusskolas absolvente) un trīs Lizuma vidusskolas absolventes - Inga Ozoliņa, Laila Pliena un Zane Pērkone.

 

Svinīgajā Senāta sēdē stipendiātus bija ieradušās sveikt skolotājas no Lizuma vidusskolas Iveta Roziņa un Solveiga Vilka.

 

Alīna Dukāte izvēlējusies turpināt studijas Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē, Elīna Fjodorova, Linda Sirmā un Inga Ozoliņa - Moderno Valodu fakultātē, Laila Pliena - Ekonomikas un Vadības fakultātē, Zane Pērkone - Juridiskajā fakultātē.

 

Alīna Dukāte

Alīna Dukāte par stipendiju „Ceļamaize" uzzināja no klases audzinātājas. „Esmu gandarīta un sirsnīgi pateicīga LU Fonda mecenātiem, ka šogad viņi spēj atbalstīt 90 talantīgus, spējīgus un apzinīgus jauniešu, liels gods būt starp viņiem. Mecenāti ir augstsirdīgi cilvēki, kas cer un uzticas mums, dodot savu atbalstu, tāpēc mūsu uzdevums ir attaisnot šīs cerības!" saka Alīna.

 

„Svinīgais notikums par godu LU 90 gadu jubilejai bija vienreizējs! Esmu sajūsmā par to, ka varēju tajā piedalīties un būt starp tik augstām personām kā Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers, LU rektors Mārcis Auziņš, kurš mūs, stipendiātus, arī sveica un citiem. Gandarījums redzēt cilvēkus, kas ir universitātes "seja". Tas ir liels gods piedalīties lielākās un labākās valsts universitātes dzimšanas dienas pasākumā!" izjūtās dalās Alīna.

 

Elīna Fjodorova

„Stipendija "Ceļamaize" man nozīmē iespēju - iespēju iegūt augstāko izglītību. Līdz ar to plaši atvērtu pasauli. Bet šī stipendija ir arī atbildība - to cilvēku priekšā, kuri izvēlējas mani, uzticoties maniem spēkiem," uzskata Elīna Fjodorova.

 

Linda Sirmā

„Pieteikties LU Fonda stipendijai „Ceļamaize 2009" pamudināja vidusskolas audzinātāja. Viņa pierunāja mani izmēģināt veiksmi un aizpildīt on-line anketu mājas lapā www.fonds.lv. Par to es viņai esmu ļoti pateicīga. Pieteicos LU Fonda stipendijas, jo tas ir ļoti liels finansiāls atbalsts manām studijām. Kad uzzināju, ka esmu to ieguvusi, biju ļoti priecīga un jutos apmierināta, ka man nav jādomā, kā apmaksāt studijas pirmajā gadā. Stipendija „Ceļamaize 2009" - tā man ir ne tikai kā motivācija mācībās būt labākajai, bet tā man ir arī kā materiālais atbalsts, kas mūsdienu nestabilajā ekonomiskajā situācijā ir ļoti svarīgs," stāsta Linda Sirmā.

 

Inga Ozoliņa

„LU Fonda stipendija „Ceļamaize 2009" ir atspēriena punkts augstākās izglītības iegūšanai un lieliska iespēja tālāk sevi pilnveidot. Iesākt kaut ko jaunu vienmēr ir grūti, un "Ceļamaizes" stipendija ir tā, kas padarīs šo iesākumu nedaudz vieglāku. Katrs brīdis, kad tiec novērtēts, dod vēl lielāku stimulu censties sasniegt savus mērķus - stipendijas iegūšana ir viens no šādiem stimuliem," saka Inga Ozoliņa.

Laila Pliena

 

„Stipendija „Ceļamaize" man nozīmē ļoti daudz. Tā palīdz man nodrošināt iztiku, palīdz vieglāk iejusties studenta dzīvē un aktīvi apmeklēt dažādus studentiem piemērotus pasākumus un kursus," stāsta Laila Pliena.

 

Zane Pērkone

Zane Pērkone ar stipendijas „Ceļamaize" palīdzību segs studiju maksu. Galvenie mudinātāji, lai pieteiktos stipendijai, bija vecāki un radi. Arī pati pēc tam pati aktīvi darbojusies, lai viss izdotos. Lielu artavu šajā dalības procesā deva mani draugi un skolotāji.

 

„Svinīgā LU 90.gadadienas Senāta sēde man ilgi paliks atmiņā, jo bieži dzīvē negadās piedalīties šāda veida pasākumos. Ir jauki, ka stipendiāti tiek godināti tik svinīgi, klāt esot valsts prezidentam un citām augsti stāvošām personām," atceras Zane.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas