Suņi nokož divas aitas

Kādā nelielā lauku saimniecībā Galgauskā augustā suņi saplēsuši un nogalinājuši jau otro aitu. Saimnieks pats redzējis, kā divi sveši suņi plosa un ēd nokostu aitu.

Suņi priecīgi skrējuši pretī aitu saimniekam, it kā neko sliktu nebūtu pastrādājuši. Aitu īpašnieks ir neizpratnē, kāpēc suņi tā rīkojas, jo tie nemaz neizskatījās badaini, slikti baroti bezsaimnieka dzīvnieki. Viņš arī skaidri zina, ka arī pirmās aitas nāvē vainīgi ir tieši suņi, jo vilki nokosto aitu aizvelkot tālu projām un apēdot tā, ka neviens to neredz, bet suņi mielojas turpat, kur nogalinājuši aitu.


“Aitu saimniekam noteikti ir jāziņo pagasta pārvaldei un arī policijai. Savukārt suņu saimniekiem jāsaprot – ja viņu mīlulis reiz jau ir plosījis aitu un ēdis medījumu, viņš darīs to atkal. Tāds suns turpmāk ir jātur tikai piesiets vai arī civilizēti jālikvidē,” komentē kinoloģe Agra Riekstiņa. Viņa arī skaidro, ka suņu skriešana pakaļ aitām ir dabiska, jo tās bēg. Taču aitu nokošana un to gaļas ēšana ir jau pavisam kas cits.


Ziemeļaustrumu virsmežniecības medību un uguns apsardzības daļas vadītājs Laimonis Kļaviņš saka, ka būtu jānoskaidro, kam pieder šie suņi. Tad vai nu jāvienojas par zaudējumu kompensēšanu aitu saimniekam un arī par to, ka turpmāk suņi būs piesieti, vai arī jālūdz tiesībsargājošo iestāžu palīdzība. “Mednieki šajā gadījumā neko nevar palīdzēt, jo strīds ir noticis privātā teritorijā starp diviem dzīvnieku īpašniekiem. Turklāt šajā gadījumā vainīgi nav suņi, bet viņu saimnieki, kuri savus mīluļus netur atbilstoši noteikumiem. Tas nozīmē, ka jāsoda ir saimnieki. Taču suņi, kuri saplēsuši aitu, tikpat agresīvi var kļūt arī pret svešu bērnu,” saka L.Kļaviņš. Mednieki ir tiesīgi nošaut klaiņojošus suņus, ja tie atrodas tālāk par 200 metriem no apdzīvotas vietas. Taču arī tad tas nav viennozīmīgi vērtējams.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas