Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Suņu saimnieki kūtri maksā nodevu 23

Pērn gulbenieši samaksājuši pašvaldības nodevu par 22 kaķiem un 25 suņiem.
"Dzirkstele" to noskaidroja SIA "Alba" Gulbenes komunālo maksājumu norēķinu centrā. Ikgadējās nodevas apmērs Gulbenē par kaķi ir viens lats, par suni - divi lati. To paredz pašvaldības saistošie noteikumi "Par pašvaldības nodevām Gulbenes novadā". Šogad pašvaldības nodeva samaksāta vēl tikai par septiņiem pilsētas suņiem

Gulbenes pilsētas pārvaldes sabiedriskās kārtības sargs Mārtiņš Didrihsons - Linards - Nuka "Dzirkstelei" stāsta, ka iedzīvotāju maksātā nodeva par suņiem un kaķiem nonāk pašvaldības kasē un tiek izmantota, lai maksātu par noķerto klaiņojošo suņu transportēšanu un dzīvnieku patversmi kādā kaimiņu novadā, visbiežāk uz Valku. Viena suņa nogādāšana patversmē un uzturēšana tur 14 dienas izmaksā aptuveni 120 latus.  

Sabiedriskās kārtības sargs atzīst - ja saimnieki cītīgāk maksātu nodevu par suņiem, būtu nauda suņu pastaigu laukuma labiekārtošanai Gulbenē, Blaumaņa ielā. Pēc M.Didrihsona - Linarda - Nukas aplēsēm pilsētā suņu skaits ir liels, par to liecina pilsētas sētnieku aptauja. Viņš saka, ka, pirmkārt, ir jānomaina sēta suņu pastaigu laukumā, kas nemaksātu vairāk par 250 latiem. Ir arī doma par ierīču uzstādīšanu suņu sportošanai. Sabiedriskās kārtības sargam šajā sakarā ir izstrādāts projekts, kura realizācijai ir vajadzīga līdzekļi, kuru pagaidām nav. Pilsētas suņu saimnieki rosinājuši M.Didrihsonu - Linardu - Nuku sasaukt talku, lai kopīgiem spēkiem varētu sakārtot suņu pastaigu laukumu. Par talkas dienu "Dzirkstelē" tiks paziņots turpmāk.

 

Pagaidām par suņiem un kaķiem pašvaldības nodeva jāmaksā tikai Gulbenes iedzīvotājiem, pagastos šādas nodevas nav. Pašlaik pašvaldībā izstrādes procesā ir saistošie noteikumi par vienotu kārtību suņu un kaķu turēšanā Gulbenes novadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 23

xxl

Ja nebūtu mēslu-mums nevajadzētu sētnieku.Bet protams cilvēkiem kultūra ir jāmāca.Man ir kaimiņš-iebraucējs-iespējams no Valmieras,bet varbūt no citurienes-regulāri staigā ar maisiņu pakaļ savam mīlulim, vilku sugas sunim.Un ir otrs kaimiņš- vietējais-regulāri sava kaķa kasti izber pagalmā un cer,ka sniegs un lietus visu padarīs neredzamu.Tā kā secinājums viens-cilvēki ir jāizglīto!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.26 07:37

Sniegs kūst un uz zemes kļūst redzami cilvēku mēsli! Cigarešu gali,pudeles......! Tikai nesakiet ka mans suns pīpē un dzer.

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 21:10

....

Jā, ar izmešanu ir problēmas. Vienā agrā rītā kādas mājas sētniece mani izlamāja, kā man neesot kauna suņa mēslu maisiņu mest atkritumu urnā, kurai cilvēki garām staigā. Jautāju, vai tad labāk man to čupu atstāt uz ielas? Atbilde bija - jā, jo redz, viņai tur nav jātīra, tur strādā cita sētniece. Nu ko tur teikt - dīvaina tauta. Atliek tad vienīgi vest suni kārtoties uz tās sētnieces teritoriju, ja viņai mēsli labāk patīk uz ielas nekā maisiņā atkritumu tvertnē.

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 19:34

zzzzzzzz

es ar par to lai būtu speciālas suņu kaku tvertnes,kur tās izmest un tad jau var domāt par samaksu un ttt.

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 19:07

ss

Bija tāds gadījums.Es no rīta smuki ar savu mīluli eju ārā staigāt.Suns pie pavadas, kabatā maisiņš.Kur bijis,kur ne, gar stūri iznirst liels pelēks vilku suns bez saimnieka.Apstājas mājas priekšā ,uztaisa čupu un aiziet savās gaitās.Ko man bija darīt,sakiet,lūdzu?Nesavākšu, kāds noteikti būs pamanījis kūpošo čupu un nodomājis,ka mans suns...savācu...Es par simts punktiem esmu par to,ka aiz sava suņa ir jāsavāc.Bet domei arī vajadzētu parūpēties,lai man ir kur to sūdu maišeli izmest!

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 15:30

zz

Man jau patīk šitā ""nemšanās",jā nudien!Man ir suns, ar kuru dienā trīs reizes tiek iets ārā, arī maisiņi ir līdzi.Ja ejam pa pilsētu vai parka celiņiem,tad kakas vācu,ja ejam mežā tad nē.Bet nelaime tā, ka man to pilno maisiņu rokās jānes vai jāliek kabatā.Kur lai to izmet,ja pilsētā katastrofāli nav atkritumu tvertņu?Ja jau tiek prasīta civilizēta uzvedība no saimniekiem, tad arī pretīmnākšanai jābūt.Parkā vispār nav kur to maisiņu likt,kaut zemē met.Un cienījamais Nuka kungs tā vietā,lai regulāri ķerstītu tos dažus saimniekus,kas no rītiem pastaigājas parkā ar suņiem,kuri nevienu neapdraud, labāk vakaros būtu pastaigājis,kad parkā notiek dzeršanas orģijas, kāpelēts pa pieminekli Brāļu kapos,sistas pudeles utt.Sunim uzpurni arī nevar likt paša suņa drošības labad.Kā lai viņš aizstāvas no klaiņojoša suņa uzbrukuma, kuru ir papilnam?Mežā ir bijuši gadījumi,kad draud saimnieku nošaut ar visu suni.Nu,piedodiet!Tāda sajūta, Gulbene ir pilsēta,kurā nedrīkst turēt suni vispār,ja gribi dzīvs palikt!Baisi!!!Palasīju citu pilsētu suņu turēšanas noteikumus.NEVIENĀ neatradu pretrunu ar MK noteikumiem.Sunim nav jāliek uzpurnis,ja viņš nav atzīts par bīstamu.

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 13:35

Ha-ha

120ls. par divam nedelam! Nav slikti, mans vilcenieks labi ja ap 20ls. spei partikas noest. Ta tiri neko naudinu atmazga. Labi tagad man varat par vakcinesanu pastastit... Tipa tur vel kadi 50ls nedela vajadzigi, pat uz dzivnieku rekina velas par miljonariem klut. Ja majas katram tas suns izmaksatu tadu naudu menesi 240ls. tad nu neviena nebutu.

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 11:20

333

Un kas tad laukos? Man ar ar saupeli pa plavam jastaiga? Lai kads malumednieks, kas sevi deve par mednieku, taja cupina nepaslide. Un par suniem, jega tur no ta laukuma, ja blakus ir Emzes parks, kur gan pasam labi var pastaigaties, gan ir kur sunim paskraidit. Lai labak sportsmeni sporto taja laukuma, ja viniem stadionu un sporta halles pamaz. Vienigi ja sunu apmacibai noderes.

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 11:06

Vilis

Mans suns stav pagalma pie kedes un vinam nevajag jusu pastaigu laukumu-neredzu par ko man butu jamaksa.Varbut par to,ka suns elpo pilsetas gaisu?

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 06:52

saule

šīs kaku lietas var atrisināt, publicējot saimnieku uzvērdus, un , pat vēlams bildes ar "saimnieku+sunci" Gulbene ir pārāk maza, lai kāds tomŗ nepazītu (pamēģiniet Ventspilī sunīti krūmiņos pakakināt ...)
ir jāciena sava pilsēta un tās iemītnieki, ne tā?
bet nodoklis - varbūt vecāki padomās, pirms paņems "mīluli" bērnam , kamēr mazs, priecāsies, bet, kad sapratīs izmaksas un prasīto uzmanību (runa par potēm, kakuču savākšanu, kāpņutelpas mazgāšanu, nevis puncīša pakasīšanu vai mīļām bildītēm)
arī četrk'jainie ir mūsu līdzpilsoņi, patīk, vai ne...
ļoti žēl, ka gulbenieši ecējas par citviet pašsaprotamām lietām...
varbūt laiks parādīt savu tomēr esošo intelektu, un savstarpēju cieņu

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 23:51

Cilvēki, kuri tik ļoti neieredz dzīvniekus, ir bīstami.

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 22:47

UZPURNIS

suņiem uzpurņus, bet suņu saimniekiem šaupeles un maisu vajag līdzi nēsāt

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 21:31

suņiem uzpurņi nav jāliek! Lasiet likumus! Nekur nav teikts, ka jāliek uzpurņi. Izņēmums ir suņi, kas atzīti par bīstamiem. Tādu slēdzienu dod eksperti, Pārtikas un veterinārais dienests.

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 20:13

Es

Varētu jau te kaunu taisīt tādiem suņu turētājiem,kam ir savs liels pagalms,bet katru vakaru un rītu viennozīmīgi iet pastaigināt savus mīluļus,kuri regulāri piestāj un pietaisa trotuāru krūmājus,bet saimnieks tik grozās ar pavadu tīri apmierināts,itkā tie būtu tie noteikumi kurus viņš ievēro.Nu kas tad tur,nezinu gan vai viņam patiktu ,ja pie viņa sētas kāds regulāri pļutītu,tāda kaimiņu būšana ko...Vēl izcils eksemplārs ir neliels patrekns sunelis,kas iet kur grib un kad grib,bet saimniekiem liekas ,ka viņš nekož,viņš ir miermīlīgs,tak jau ķedē netur...bet kur un pie kādiem kokiem viņš piestāj,tas nu gan viņus neinteresē,tad jau pamperi jāliek,tā lūk.Iemetiet bukletu katram suņu saimniekam ,lai tak iepazīstās ar noteikumiem,kuros saimniekam sava suņa mēsli uzreiz ir jāsavāc,nofotogrāfējiet kā to dara,parādiet ,kas ir uzpurnis,kas ir teritorija kurā drīkst savā vaļā staigāt ik dienas gaitās suņi-kaķi utt.

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 19:36

tad jau manam kāmim ar jāmaksā...kādi santīmi 10

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 19:34

Gulbis

Atvainojiet, bet suņu pastaigu laukums Blaumaņa ielā ir daudz par tālu centrā un Dzelzceļa ielas rajona iedzīvotājiem. Kamēr es ar savu suni tikšu līdz laukumam, viņš jau būs izstaigājies.

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 19:26

ese

Nez ar ko mans kaķis, kurš dzīvo istabā un kuram ir jāmaksā nodeva, atšķiras no mana pundurtrusīša, kurš dzīvo tajā pašā istabā, bet viņam nav jāmaksā nodeva...?

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 18:49

saimnieki aiz saviem sunniem kuutri savaats izkaarnijums.

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 18:20

patiesībā

patiesībā iznāk, ka istabas kaķu saimniekiem jāmaksā par tiem kaķiem, kas staigā ārā, kuriem nav saimnieku, bet kuri it kā drīkstot dzīvot pie mājām, ja esot kastrēti. Bet nodokli tak par viņiem neviens nemaksā????????????

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 18:05

Vietējās ziņas