Suņu skolas laukumam – 10 gadu

Svētdien kā parasts pulksten 11.00 suņi un viņu saimnieki pulcējās uz kārtējām nodarbībām privātajā suņu treniņlaukumā Gulbenē, SIA “MegaRem” teritorijā.

Šoreiz nopietna sportošana nenotika, suņi un viņu saimnieki piedalījās atrakcijās. Tika noteikts ātrākais skrējējs, par kuru kļuva vācu aitu šķirnes sunīte Betija. Bet par garākās astes īpašnieci tika atzīta vēja suņmeitene Nensija.


Kinoloģe Agra Riekstiņa atcerējās, kā pirms 10 gadiem SIA “MegaRem” saimnieks Zintis Mezītis iedalīja pļavu suņu apmācības laukuma izveidei. “Šeit tolaik bija gara zāle, bija arī akmeņi. Pamazām iekopām vietu. Rīkus suņu apmācībai atvedām no Smiltenes, tos mums piešķīra kinologs Jānis Paulovskis. Iekopām laukumu kopā ar Aināru un Ivetu Kadiliem, Artūru un Jesēniju Adamovičiem,” stāsta A.Riekstiņa. No tā laika suņiem, kuri pirmie izgāja apmācību šajā laukumā, vēl šodien sveiks un vesels ir “vilks” – Rintintins, kurš kādreiz strādāja arī Gulbenes policijā, un skaistā rotveilera šķirnes meitene Džesa.


Viņa saka, ka privātais laukums garantēja, ka tur neviens neko neizdemolēs. Iepriekš suņu treniņierīces bijušas izvietotas tur, kur pašlaik atrodas pašvaldības ierādītais suņu pastaigu laukums Blaumaņa ielā. Taču drīz vien tur viss ticis salauzts. Nebijis jēgas turpināt iesākto tur.
10 gadu laikā suņu apmācības laukumu ir izmantojuši daudzi suņu īpašnieki. A.Riekstiņa saka, ka palīdz audzināt četrkājainos draugus visiem, kuri to vēlas. Tā pamazām veidojusies suņu draugu kopa. Daudzi nāk uz laukumu ar savu pirmo un pēc tam ar otro suni, nāk vienkārši kopā pabūt un atpūsties. A.Riekstiņai mājās ir biezi albumi ar savu audzēkņu – suņu – un viņu saimnieku bildēm.


Svētku dienā “Dzirksteles” aptaujātie suņu saimnieki visi kā viens sacīja, ka uz iksvētdienas nodarbībām kopā ar saviem mīluļiem uz laukumu nāk, lai kopā visi kļūtu gudrāki, lai nebūtu kauns par saviem suņiem, lai viņi prastu uzvesties, ievērot disciplīnu un uzvesties labā sabiedrībā. A.Riekstiņa atceras, ka savulaik rakstniece Laima Muktupāvela uz mācībām atvedusi savu kaukāziešu aitu šķirnes suni. “Viņa man teica, ka gribot ar savu suni pie sāniem iet augstpapēžu kurpēs tāpat kā es ar saviem suņiem eju. Izdevās! Viņa arī izmācīja savus suņus,” ar prieku saka A.Riekstiņa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas