Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šuvēju darba iespējas – joprojām Nodarbinātības dienesta redzeslokā

Pēc tam, kad pavasarī darbu zaudēja Gulbenes šūšanas uzņēmuma SIA “Nienhaus&Lotz Lettland” 158 darbinieces, Nodarbinātības dienests seko viņu gaitām.

“Pašlaik NVA uzskaitē ir 114 bijušās šuvējas, 33 no viņām uz diviem mēnešiem noslēdza līgumu ar šūšanas uzņēmuma SIA “Nemo” filiāli, nezaudējot bezdarbnieka statusu. Tikai 8 cilvēki noslēdza citu līgumu, kļūstot par darba ņēmējiem, ir tādi, kas nogaida. Ap 20.jūliju viņiem būs jālemj, vai viņi pārslēgs līgumu uz pastāvīgu darbu vai arī viņi “Nemo” nestrādās. Šāds līgums tika noslēgts tāpēc, lai noskaidrotu, kādu atalgojumu reāli saņems. Trīs sievietes jau ir lauzušas līgumu. Tie, kas ir mūsu uzskaitē, piedalās dažādos mūsu organizētajos pasākumos. Piemēram, 26 pieteicās uz profesionālajām mācībām un pārkvalifikācijai, 52 - neformālās izglītības programmai, 22  - konkurētspējas paaugstināšanai. Izmaiņas būs pēc 20.jūlija, kad būs kaut kāda konkrēta informācija,” skaidro Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko.

Viņš stāsta, ka 13.jūnijā 19 šuvējas bezdarbnieces brauca praktiskajā ekskursijā uz Valmieras stikla šķiedras rūpnīcu, kas atmaksāja SIA “Gulbenes autobuss” transportu. “Tur bezdarbnieces varēja reāli pārliecināties par darba apstākļiem rūpnīcā, par dzīvošanu. Viena daļa brauks strādāt arī uz Valmieru,” norāda V.Lituņenko.

Iepriekš tika diskutēts par darba iespējām militārā ekipējuma ražošanas uzņēmumā SIA “SRC Brasa”. “Visticamāk, pēc tam, kad šā uzņēmuma piedāvājums Gulbenē atvērt filiāli netika atbalstīts, viņi darba vietas piedāvā tikai Viļakā, kas ir 76 kilometru attālumā. Valmiera, protams, ir vēl tālāk. Iespējas ir. Arī transporta izdevumus uzņēmumi daļēji sedz. Atliek vien izvēlēties,” piebilst V.Lituņenko.

Nodarbinātības dienests valsts mērogā seko “Liepājas metalurgam”, Gulbenes šūšanas uzņēmumam SIA “Nienhaus&Lotz Lettland” un pedagogiem. “Tas skar arī mūsu novadu, jo tiek likvidēta Daukstes pamatskola. Pagaidām bezdarbniekos ir pieteikušies tikai 3, bet no 8.jūlija zināms, ka būs 11 cilvēki – 6 pedagogi un 5 darbinieki. Latvijā bezdarbnieka statusam līdz 26.jūnijam jau ir pieteikušies 295 skolotāji,” norāda V.Lituņenko. Viņš šo bezdarbnieku skaitu saista ar tendenci likvidēt mazās lauku skolas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas