Sveic priesterības 15 gadu jubilejā 2

Gulbenes Vissvētākā Sakramenta Romas katoļu draudzes prāvests Vjačeslavs Bogdanovs vakar vakarā baznīcā vadīja dievkalpojumu kopā ar 11 vēl citiem brāļiem priesteriem. Starp viņiem bija arī V.Bogdanova pirmais mācītājs, pie kura viņš pirmoreiz mūžā gājis uz grēksūdzi, - Daugavpils Svētā Pētera katoļu draudzes dekāns Aleksandrs Madelāns. Dievkalpojumā V.Bogdanovs pateicās par Dieva žēlastību, kas viņam ļāvusi būt priesterim jau 15 gadus, tostarp Gulbenē - 11.

Dievkalpojums noritēja kā parasti un tomēr citādāk. Tajā iesaistījās visi klātesošie priesteri. A.Madelāns, uzrunājot klātesošos, atcerējās kā V.Bogdanovs sāka priesterību, cildināja viņu kā cienīgu starpnieku starp draudzi un Dievu. V.Bogdanovs pateicās draudzei par to, ka tā savās lūgšanās 11 gados, kamēr viņš ir draudzes gans Gulbenē, piemin arī savu priesteri.

Draudzes locekļi dāvināja savam priesterim ziedus, sacīja mīļus pateicības vārdus. Daudzkārt skanēja apliecinājums tam, ka V.Bogdanovs prot uzrunāt visu paaudžu pārstāvjus, kuriem vajadzīgs gan Dieva vārds, gan svētība, gan ticība labajam, ko šajos grūtajos laikos nereti vairs asociē tikai baznīca.

V.Bogdanovs klātesošajiem pastāstīja, ko viņam bērnībā pēc pirmās grēksūdzes mūžā sacījs priesteris A.Madelāns. Tie bija vārdi - "tu labi izskatītos pie altāra". Laikam šie vārdi dziļi iegūla mazā zēna sirdī, jo viņš dzīvē izvēlējies šo ceļu, ļaujoties Dieva aicinājumam.

Sirsnīgās sarunas baznīcā ieilga, draudze no sava priestera un viesiem nespēja vien atvadīties. Sirsnīgs bija brīdis, kad nemanot baznīcā no priestera apartamentiem pilns paļāvības iesoļoja V.Bogdanova kaķis, kas laikam jau arī gribēja būt klāt brīdī, kad sumina viņa saimnieku.

Pirms izklīst, V.Bogdanovs aicināja klātesošos vēl kopīgi nodziedāt viņa mīļāko dziesmu. Tā bija veltīta Dievmātes godam.

Vairāk foto:  http://www.dzirkstele.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=15162

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Lilija

Vissirsnīgākie sveicieni Jubilejā priesterim Vjačeslavam no Daugavpils!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.18 22:10

Diāna

Vislabākie vēlējumi un vissirsnīgākās gulbeniešu domas un jūtas, lai vienmēr ir veltītas mūsu priesterim Vjačeslavam!

pirms 11 gadiem, 2009.06.13 09:48

Vietējās ziņas