Sveķu skola saņem dāvinājumu 1

Sveķu speciālā internātpamatskolas saimniecībā lieti noderēs veļas mazgājamā mašīna un gludekļi, kas iegādāti par Baltijas Aizsardzības koledžas studentu un arī darbinieku ziedoto naudu. Vairāk foto šeit.

Otrdien skolā viesojās arī paši dāvinātāji - Apvienotā štāba un vadības kursa studenti majors Igors Kļaviņš, kurš ir arī bijušais gulbenietis, majors Edgars Allers, pulkvežleitnants Malte Rašulevskis (Vācija), majors Viktors Bagdons (Lietuva) un majors Rains Jano (Igaunija).

 

"Mēs esam šeit ieradušies piecatā, taču naudu šim dāvinājumam ziedoja visi mūsu kursa studenti un arī skolas pārstāvji. Mums ir izveidojusies tradīcija, ka katrs kurss gada laikā (studijas notiek vienu gadu) vāc ziedojumus, ko pēc tam novirza kādam labdarības mērķim. Dāvinājums katru gadu nonāk kādā no trim Baltijas valstīm. Šogad dāvinājums bija plānots kādai Latvijas skolai. Pats esmu no Gulbenes, tādēļ atcerējos par Sveķu skolu, nolēmām naudu šoreiz novirzīt dāvanā tieši šai skolai," teica I.Kļaviņš. Viņš arī piebilda, ka, interesējoties par Sveķu skolu un šīs skolas aktivitātēm, viņi ir sapratuši, ka visi šajā skolā ieguldītie līdzekļi tiešām tiek izlietoti tā, ka ieguvēji ir audzēkņi.

 

Skolas direktoram Aigaram Lasim ir īpašs prieks, ka bijušie gulbenieši neaizmirst savu dzimto pusi.

Vizītes laikā Baltijas aizsardzības koledžas studenti, kas pavisam drīz svinēs izlaidumu un pēc tam dosies uz savām dienesta vietām katrs savā valstī, tika iepazīstināti arī ar skolu, ar tās realizētajiem projektiem, ar audzēkņu sekmēm un arī sportiskajiem sasniegumiem.

 

Viesi bija patīkami pārsteigti. Viesošanās laikā izskanēja arī doma, ka sadarbība ar Sveķu skolu varētu veidoties arī turpmāk.

 

Baltijas Aizsardzības koledža ir kopēja Latvijas, Igaunijas un Lietuvas militārās izglītības iestāde, kas atrodas Tartu, Igaunijā. Koledžā mācās Baltijas valstu, NATO, Eiropas Savienības, NATO programmas "Partnerattiecības mieram" valstu virsnieki un civildienesta ierēdņi. Studijas vada gan Baltijas valstu, gan Rietumu militārie speciālisti un eksperti. Mācības notiek angļu valodā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

333

Ja, ne katra skola var dabut tadu finansejumu un tik daudz sponsorus. Berni protams nav vainigi, ka tadi piedzima. Skola gan baigi izmainijas, jauns direktors naudinu pa kabatam neslepj. Skola jauna fasade, jumts, katlumaja, stadions, trenazieri, attirisanas iekartas, darbnica skolnekiem, pat virtuve... Atliek citam skolam no skaudibas siekalot. Un garantija, ka neslegs ciet.

pirms 9 gadiem, 2011.06.13 10:40

Vietējās ziņas