Svešinieks nakšņo kāpņu telpā; ko darīt? 3

Gulbenē, O.Kalpaka ielas kādā daudzdzīvokļu namā, otrdienas rītā apkopēja atrada kāpņu telpā nakšņojam svešinieku. Vīrietim līdzi bija arī iedzīve, kas vedināja domāt, ka viņš ir bezpajumtnieks.

"Ir aizdomas, ka šis vīrietis mūsu mājas kāpņu telpā nakšņojis ne jau vienu nakti vien. Šoreiz viņu pieķēra apkopēja, kas agri tīra kāpņu telpas. Bet viņa to nedara katru dienu. Nav izslēgts, ka vīrietis atgriezīsies, lai nakti atkal pārlaistu siltumā kādā no mūsu mājas kāpņu telpām. Ko mums darīt? Ir bail!" "Dzirkstelei" stāsta minētās mājas iedzīvotāja.  

Gulbenes pilsētas sociālās palīdzības dienesta vadītāja Anita Sirmā "Dzirkstelei" saka, ka iedzīvotājiem, konstatējot šādu faktu nakts laikā, par to būtu jāziņo valsts policijai vai pilsētas pārvaldes kārtības sargam. Ja svešais cilvēks uziets dienas laikā, tad var zvanīt arī pilsētas sociālās palīdzības dienestam.

 

"Jānoskaidro, vai tam cilvēkam ir vai nav dzīvesvieta. Nav jāšausminās, ar cilvēku ir jārunā. Iedzīvotājiem jābūt aktīviem, ir jāreaģē," saka A.Sirmā.

 

Pagaidām Gulbenē viņa vēl neesot sastapusies ne ar vienu tādu gadījumu, ka pilsētā klaiņojošam cilvēkam nebūtu deklarētās dzīvesvietas. Prakse liecina - cilvēks vienkārši blandās apkārt.

 

"Vienureiz mums iedzīvotāji šogad ziņoja par tādu klaiņotāju. Atradām, kur viņam dzīvot. Pašvaldībai jāgādā par saviem deklarētajiem iedzīvotājiem. Ja tiešām cilvēks ir bezpajumtnieks, tad mums jāgādā par iespēju viņu nogādāt citā novadā, kur ir patversme. Gulbenes novadā tās nav," stāsta A.Sirmā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

vilis

dziit araa lai saltu nost arii butu nezeeliigi :(

pirms 11 gadiem, 2009.11.19 21:25

Vietējās ziņas