Svētdien dosies svētceļojumā 2

Gatavojoties Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem, ikgadējā svētceļojumā uz Aglonas baziliku jau devušās vairākas svētceļnieku grupas no visas Latvijas.


Pagājušajā svētdienā ceļā devušās svētceļnieku grupas no Liepājas un Ventspils. Piektdien ceļu uz Aglonu sāka mērot vairākas Rīgas draudzes. Svētdien, 3.augustā, ceļā dosies arī svētceļnieku grupa no Gulbenes.


Priesteris Vjačeslavs Bogdanovs atklāj, ka mūsu svētceļnieki uzsāks garo ceļu uzreiz pēc dievkalpojuma, kas paredzēts pulksten 8.00. Māsa Marija Stefana stāsta, ka svētceļojumā dosies 32 cilvēki, kuriem ceļā pievienosies vēl daži.


“Pagājušajā gadā svētceļojumā ar mums devās arī pieci bērni ratiņos, šogad šāda vecuma bērnu nav, bet ir septiņus gadus veci bērni, kā arī pusaudži un, protams, pieaugušie,” stāsta māsa Marija Stefana.


Pagājušajā gadā svētceļnieki uz Aglonu devās pa jaunu maršrutu, kas veda gar Lubāna ezeru. Visiem tas iepatikās, tādēļ arī šogad maršruts paredzēts tāds pats. Nakšņot paredzēts draudzes mājās vai skolās.


“Karstums mūs nebaida. Protams, ja būs vairāk nekā 30 grādu karstums, celsimies agrāk un dosimies ceļā jau piecos no rīta. Skatīsimies pēc apstākļiem! Es jau daudzus gadus eju svētceļojumā, un svētceļniekiem vienmēr ir veicies ar laika apstākļiem. Dievs mūs sargā!” saka māsa Marija Stefana.


Galamērķī gulbenieši ieradīsies jau 12.augustā. “Prieks, ka arī priesteris Vjačeslavs šogad ies ar mums kopā. Viņš mums ir pievienojies arī iepriekšējos gados kādā ceļa posmā, bet šogad pirmo reizi viņš būs kopā ar mums visu ceļu. Tā mums ir liela dāvana!” saka māsa Marija Stefana.


Aglonas bazilika ir Latvijas nozīmīgākais katoļu garīgais centrs un pasaules mēroga svētvieta, kur ik gadu Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienā, 15. augustā, ierodas simtiem tūkstošu svētceļnieku no visas Austrumeiropas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

inara

lai svetigs celojums lai aizlugtu par visiem kuri dazadu iemeslu nevareja pievienieties...

pirms 7 gadiem, 2014.08.02 11:02

Vietējās ziņas