Svētdienas skolā kļuvis siltāk un mājīgāk

Gulbenes luterāņu baznīcā par 10 000 latiem saremontētas telpas svētdienas skolas nodarbībām bērniem. Gulbenes luterāņu draudzes mācītājs Māris Sarma "Dzirksteli" informē, ka baznīcas tā saucamajā zakristijas daļā ir nomainīts koka jumta segums, ielikti jauni logi, izflīzētas telpas, sakārtota apkures sistēma ar kamīnu, sagādātas jaunas, gaišas mēbeles. Sarūpēts arī multiprojektors, lielais ekrāns, televizors.

"Ir radīti apstākļi, la varētu moderni strādāt, ir dzīvā uguns, silti, omulīgi un dzīvespriecīgi," saka M.Sarma.


Svētdienas skolā strādā cilvēki ar teoloģisku un pedagoģisku izglītību - Liene Sarma, Ginta Ābeltiņa un Inita Tukuma.


Svētdienas skolas nodarbības plānotas atsevišķi dažādām vecuma grupām. Svētdienās rīta dievkalpojuma laikā no pulksten 11.00 nodarbības notiek pirmsskolas vecuma bērniem.


No pulksten 13.00 svētdienas skola sākas mazajiem skolas bērniem.


"Ja būs interese arī pusaudžiem, tad organizēsim svētdienas skolas nodarbības arī viņiem atsevišķā laikā," bilst M.Sarma.


Viņš klāsta, ka Gulbenes luteraņu baznīcā katra mēneša pēdējā svētdiena ir īpaši veltīta ģimenēm, kad notiek tā saucamais ģimeņu dievakalpojums. Tad dievkalpojuma kārtība ir saīsināta, lai mazie bērni varētu izturēt un viņiem neapniktu.


"Šodien raksturīgi, ka jaunie cilveki uzaug garīgo vērtību murgā. Nāk cauri Latvijai viss, kas vien var būt - Helovīna svētki, Harija Potera fanu nometnes, kas ir polupāras. Bērni tiek konfrontēti ar ļauno, garīgi izvirtīgo. Tomēr mēs aicinām vecākus vest uz svētdienas skolu bznīcā, kur bērns mācās elementāras lietas par baznīcu, Dievu, garīgo pasauli un kur bērns iemācās pats veidot attiecības ar Dievu, mācās lūgt, patstāvīgi domāt. Tā nav garīga bērnu zombēšana, tā ir garīga pamata došana bērnam, kas aug," saka mācītājs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas