Svētki ir pavadīti mierīgi 2

Gulbenes novadā līgotāji ir bijuši prātīgi, jo svētki ir aizritējuši mierīgi - bez smagām traumām un citiem incidentiem, bet kā jau katru gadu ir aizturēti daži dzērājšoferi.

Jaunieši "tusē" Jāņu priekšvakarā, 22.jūnijā, "Dzirkstele" kopā ar policiju devās reidā, lai paskatītos, kāda ir kārtība pilsētā un vai autovadītāji ievēro ceļu satiksmes noteikumus, kā arī vai nesēžas pie stūres alkohola reibumā.


Tā kā reidā dodamies pēc pulksten 21.00, tad nav pārsteigums, ka pilsētā viss ir kluss, jo "jautrība" sākoties tikai pēc pusnakts.


Policisti zina, kuras ir iecienītākās jauniešu pulcēšanās vietas, uz tām arī dodamies. Vienā no tām patiešām sastopam jauniešu bariņu, kuriem blakus uz zemes stāv alkohola pudeles. Policisti prasa uzrādīt personu apliecinošus dokumentus. Izrādās, jaunieši ir pilngadīgi un alkohola pudeles pagaidām nav vērtas vaļā. Pārkāpuma nav. Pēc policistu "apciemojuma" jaunieši tomēr izlemj labāk doties prom. Jauniešu bariņi piektdienas vakarā "tusē" vairākās vietās pilsētā, bet, tā kā alkoholu atklāti neviens nelieto, sabiedriskos kārtību netraucē, policija viņus neaiztiek.

 

Izdzēra tikai vienu pudeli alus

Tad kopā ar satiksmes uzraudzības rotas jaunāko inspektoru Rihardu Supi "Dzirkstele" dodas skatīties, kā ceļu satiksmes noteikumus pilsētā ievēro autovadītāji. Tiek apturētas vairākas automašīnas - visi autovadītāji ir skaidrā un ceļu satiksmes noteikumus ievēro.

 

Tad tiek apturēts arī kāds riteņbraucējs. Alkometrs, par lielu pārsteigumu riteņbraucējam, rāda divas promiles. Vīrietis ir neizpratnē un netic. Viņš sāk taisnoties, ka viņam ir tikai paģiras, jo ir dzēris iepriekšējā dienā, bet šajā dienā ir izdzēris tikai vienu alus pudeli. Policists sāk rakstīt protokolu. Pa to laiku vīrs paspēj nolamāt visus - sākot ar policijas darbiniekiem, sliktajiem ceļiem, beidzot ar deputātiem un valdību. Tad, redzot, ka lamāšanās nepalīdz, viņš vēršas pie policista ar lūgumu: "Es braucu tikai mājās. Dzīvoju tepat netālu. Esi cilvēks... Tas tiešām viss ir nopietni? Es taču neesmu piedzēries... Esmu bezdarbnieks, kāda jēga rakstīt protokolu un mani sodīt. Man tāpat nebūs ko samaksāt," saka iereibušais vīrs. Kad arī tas uz policistu "neiedarbojas", atkal seko lamāšanās un pārmetumi.


Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma rezumē, ka kopumā svētku laikā pārkāpumu nav konstatēts vairāk kā parastā nedēļas nogalē.


"Dzirkstele" izsaka pateicību satiksmes uzraudzības rotas jaunākajam inspektoram R.Supem par atsaucību reidā.

 

Salauž kāju, lecot pāri ugunskuram

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītāja Sniedze Bračka "Dzirksteli" informē, ka mūsu pusē svētkos mediķiem izsaukumi ir bijuši, bet kopumā tie aizvadīti mierīgi.

 

Līgonaktī traumu Druvienā guvusi kāda 35 gadus veca sieviete, kura lēkusi pāri Jāņu ugunskuram. Viņa, neveiksmīgi krītot, iespējams, ir lauzusi kāju. Mediķi viņu nogādājuši Madonas slimnīcā.

 

Arī Rankā kāds 53 gadus vecs vīrietis guvis traumu. 22.jūnijā vīrietis kritis no jumta un, iespējams, guvis augšdelma kaula lūzumu, tāpēc nogādāts Balvu slimnīcā. Cietušais bijis alkohola reibumā.


Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Preses un sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Šembele informē, ka pagājušajā nedēļā dienesta Gulbenes daļa nav saņēmusi nevienu izsaukumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

color

Vai cik žēl,ka mierīgi!Skribentiem nav par ko rakstīt,atkal lielas radošas mocības.

pirms 8 gadiem, 2012.06.26 10:28

Vietējās ziņas