Svētki kopā ar zemessargiem un policistiem

Bērzu sākumskolā Lāčplēša diena šogad tika svinēta īpaši. Tradicionālais zēnu konkurss šajā dienā notika sadarbībā ar zemessardzi un policiju.

Bērzu sākumskolas direktores vietniece Ilze Petrovska stāsta, ka Zemessardzes 25.Kājnieku bataljona komandieris kapteinis Normunds Baranovs un policists Normunds Gibala, kuri ir vecāki diviem Bērzu sākumskolas audzēkņiem, vadīja zēnu stafetes.

 

"Zemessargi iepazīstināja skolēnus ar plašu ieroču klāstu. Par to zēni bija sajūsmā. Bija sagatavots arī video materiāls par zemessardzi. Pirmajā stafetē, kuru vadīja N.Baranovs, zēniem vajadzēja pārģērbties viņu ekipējuma tērpos un ar koka automātiem rokās izlīst dažādus šķēršļus, bet policists Gaidis Eglītis bija sagatavojis puišiem dažādus jautājumus par drošību, ceļu satiksmes noteikumiem, savukārt policistu sagatavoto stafeti vadīja N.Gibala," stāsta I.Petrovska un vēlas teikt lielu paldies gan N.Baranovam, gan N.Gibalam par to, ka viņi atsaucās skolas uzaicinājumam būt kopā Lāčplēša dienā ar skolēniem.


Trešo stafeti skolas zēniem bija sagatavojuši skolotāji, proti, puišiem bija jādejo deja.

 

"Latvijas karavīriem bija jāmāk ne tikai dziedāt, bet arī jāprot ritms. Deja lika veikt visas funkcijas, un nemaz tik viegli zēniem negāja. Puikām ritmā bija jāizlec krustiņš. Savukārt meitenes bija līdzjutējas," stāsta I.Petrovska.


Lāčplēša dienas pasākums skolā noslēdzās ar kopējo vīrišķības klases stundu. Skolotājas vēlreiz pārrunāja vēsturiskos notikumus saistībā par Lāčplēša dienu, kā arī runāja par to, kas ir vīrišķība.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas