Svētki pulcinās vismaz 300 seniorus

Jau rīt, 5.augustā, Lejasciema brīvdabas estrādē notiks 2. Gulbenes novada senioru svētki, kuros piedalīsies astoņi dziedošie un deviņi deju kolektīvi. Paredzams, ka svētki kopā pulcinās vismaz 300 radoši darboties gribošu seniorus. Skatīties pasākumu aicināti visi interesenti no visiem novada pagastiem un pilsētas. Te gaidīti būs visi seniori, arī tie, kuri paši nepiedalās mākslinieciskajā pašdarbībā.

Lejasciema kultūras nama vadītāja Rita Gargažina "Dzirkstelei" stāsta, ka seniorus Lejasciemā pulcējamies gaidīs jau no pulksten 12.00. Viņiem tiks piedāvātas ekskursijas uz Lejasciema dārziem, muzeju, kur varēs apskatīt fotoizstādi. Skaistas pašdarinātas lietas un kārumus varēs iegādāties mājražojumu tirdziņā. "Būs medus, siers, pašdarinātas rotas," piebilst R.Gargažina.  

No pulksten 15.00 brīvdabas estrādē sāksies mēģinājumi. Pulksten 18.00 tiks atklāts svētku koncerts. To kuplināšot Lejasciema pagasta padomes sarūpētie pārsteigumi. "Ceram uz skatītāju atsaucību. Lūdzam apmeklēt šo jauko pasākumu! Meteorologi sola, ka piektdien mūsu pusē būs labs, saulains laiks," saka R.Gargažina.

 

Ballē svētku izskaņā muzicēs Lejasciema pūtēju orķestris, Zeltiņu un Lizuma kapela. Tātad būs īsta zaļumballe, kuras apmeklējumam ieejas biļetes nebūs jāpērk.

 

Galvenais svētku organizators Lejasciemā esot pagasta vecākās paaudzes ansamblis „Satekas", kuru vada Vija Nurža. Kolektīva pirmsākumi rodami tālajā 1963.gadā, kad mūzikas skolotājs Vilnis Beitiks nodibinājis pensionāru kori. Daudzus gadu desmitus kolektīvā dziedāja sievas vien. |Deviņdesmitajos gados dziedošajām sievām pievienojas vīru balsis. Daudzu darbības gadu laikā kolektīvs izveidojies par darbīgu klubiņu ar izkoptām tradīcijām.

 

"Svētkos piedalīsies 25 mūsu dalībnieki. Gatavošanās laikā notiek mēģinājumi pašiem un ir sadalīti organizatoriskie pienākumi, lai svētki būtu skaisti. Būs pārsteigumi, kurus neatklājam. Prieks, ka mūsu svētkos vēlējušies piedalīties arī draugi no citiem novadiem, piemēram, kolektīvi no Alūksnes, no Rubenes. Tā ka svētki iet plašumā, tiek kļūst populāri. Citi vēlas mācīties no mūsu pieredzes," "Dzirkstelei" saka V.Nurža.

 

1.Gulbenes novada senioru svētki pērn notika Jaungulbenē, bet 3. nākamgad notiks Beļavā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas