Svētkos piedāvā “Gotiņas” 3

SIA "Skrīveru saldumi" saldumu ražotnēs martā saražotas vairāk nekā 30 tonnas saldumu
Kurš ir teicis, ka Lieldienās ir jāēd tikai krāsotas olas? Tie, kam garšo saldumi, svētkos var nobaudīt arī SIA "Skrīveru saldumi" gatavotās konfektes "Gotiņa".

Pagājušajā mēnesī konfekšu cehos, kas atrodas Skrīveros un Lizumā, kopumā saražots vairāk nekā 30 tonnas saldumu. Starp tiem apmēram 15 tonnas ir konfektes "Gotiņa". Konfekšu ražošanas tehnoloģija Skrīveru un Lizuma ražotnē atšķiras, jo ir atšķirīgas ražošanas iekārtas, arī konfektes darbinieki pieraduši ietīt citādāk. Būtībā konfekšu ražošana ir tikai roku darbs.

Deviņi veidi

Lizumā pienu konfekšu ražošanai iepērk no Lizuma pagasta bioloģiskās saimniecības "Augstkalni", kurā saimnieko Inese Berga. Katru rītu ražotnei piegādā svaigu rīta slaukuma pienu, kas atbilst Eiropas noteikto standartu prasībām. Pircēji tieši tāpēc iecienījuši "Gotiņas", jo tās gatavotas tikai no dabiskām izejvielām - piena, piena pulvera, ko ražošanai izmanto Skrīveru ražotnē, iebiezinātā piena, cukura, glikozes sīrupa, taukvielām un dažādām piedevām. Ne krāsvielu, ne E vielu "Gotiņās" nav.

"Pircējiem piedāvājam deviņu veidu "Gotiņas", kas atšķiras pēc garšas, lai saldumu mīļotāji varētu izvēlēties tās, kas labāk garšo. Ražojam klasisko "Gotiņu", ar šokolādi, karameli, zemesriekstiem, lazdu riekstiem, kokosriekstiem, saulespuķu sēkliņām, rozīnēm un dzērvenēm," stāsta ražotnes īpašnieks un SIA "Dimdiņi" valdes priekšsēdētājs Normunds Audzišs.

Jaunums "Pasaciņa"

Lai bērni mielotos ar Latvijā ražotajiem saldumiem, SIA "Skrīveru saldumi" komercdirektorei Ivetai Audzišai radusies ideja ražot nelielas formas konfekti "Gotiņa - Pasaciņa". No pārējām tā atšķiras, ka ir ietīta papīrītī ar jautriem zīmējumiem. Šīs konfektes saiņo nelielās paciņās, kurās līdz ar konfektēm ir pievienota arī pasaciņa, kuras galvenā varone ir Gotiņa. "Pavisam ir 12 pasaciņas," stāsta I.Audziša.

Piesaistīs tūristus

"Šobrīd strādājam arī pie tā, lai spertu soli pretim mūsu saldumu cienītājiem un komunicētu ar viņiem, tāpēc Skrīveru ražotnē veidosim radošo darbnīcu, ko varēs apmeklēt ģimenes, darba kolektīvi, skolēnu grupas un citi interesenti," stāsta I. Audziša.

Interesentiem būs iespējams iepazīties ar konfektes "Gotiņa" ražošanas vēsturi, ražošanas procesu, mēģināt ietīt konfektes un marcipānus, kā arī nobaudīt tikko ražotos saldumus.

 "Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka ražotnes apmeklē daudz cilvēku, tāpēc, lai šie apmeklējumi neaizietu pašplūsmā, ir iecere piedāvāt divas iespējas. Tie, kuri izvēlēsies iepazīties tikai ar ražošanas procesu, varēs iet pa tā saukto "īso maršrutu", bet pārējiem būs iespējams ražotnē pavadīt vairāk laika," papildina N, Audzišs.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Poga

Priecē, ka kaut kur notiek arī kas pozitīvs! " Dimdiņi" - labs uzņēmums! Viņu ražotās gotiņas un kāposti arī!

pirms 11 gadiem, 2009.04.14 08:56

Vietējās ziņas