Svētku dalībnieki jau ir ceļa jūtīs

Jau ceturtdien pirmie mūsu rajona pašdarbnieki un Dziesmu un deju svētku rīcības komitejas grupa dosies uz Rīgu, pārējie viņiem pievienosies nākamajās dienās.

Veicot vēl pēdējos sagatavošanās darbus, vakar tikās kolektīvu vadītāji un kultūras namu vadītāji. Sanāksmē tika apspriesti dažādi organizatoriski jautājumi.

 

Kopumā lielajos Dziesmu un deju svētkos no Gulbenes rajona dosies 751 dalībnieks. Mūsu rajonu svētkos pārstāvēs 11 kolektīvi.

 

Vieskolektīvi no mūsu rajona sadraudzības pilsētām diemžēl šoreiz nevarēs ierasties uz svētkiem, taču uz svētkiem ieradīsies pašvaldību pārstāvji gan no Polijas, gan Pleskavas, gan Igaunijas un arī Norvēģijas. 

 

6.jūlijā visi svētku dalībnieki dosies lielajā gājienā. Kolektīvi tiksies 11.novembra krastmalā un caur Rātslaukumu, pa Kaļķu ielu, gar Brīvības pieminekli, pa Brīvības ielu ies līdz Dailes teātrim. Mūsu rajona pašdarbniekus gājienam kārtos pilsētas padomes priekšsēdētāja vietnieks Valtis Krauklis. Par mūsu rajona pašdarbības kolektīvu kolonnas māksliniecisko noformējumu rūpējas Sandra Dikmane un Laimonis Dziedātājs. Kolonnas priekšgalā būs izvietotas septiņas latviešu rakstu zīmes, kā arī septiņi ziedu pušķi.

 

Svētku laikā mūsu kolektīvi Rīgā apmetīsies Rīgas 74.vidusskolā un 64.vidusskolā.

 

"Gatavošanās svētkiem ir sarežģīts process, taču mēs ļoti ceram, ka viss izdosies un iznākums būs ļoti skaists," saka rajona padomes konsultants kultūras jautājumos Donāts Veikšāns.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas