Svētku eglei būs īpaša rota 1

Lejasciemieši jau gatavojas svētku egles iedegšanas pasākumam
Ir sākusies aktīva gatavošanās Ziemassvētkiem, un drīz jau tiks iedegtas gan pagastu, gan pilsētas svētku egles.

Ļoti skaista un interesanti noformēta šogad solās būt Lejasciema pagasta centrālā egle. Lejasciema kultūras nama vadītāja Rita Gargažina atklāj, ka pagasta centrālā egle, ko pagasta pārvaldes vīri nākamnedēļ brauks izvēlēties Lejasciema mežos, tiks rotāta ar tamborētām sniegpārslām.

"Šis būs pirmais gads, kad egle tiks īpaši izrotāta. Parasti tā tika izgaismota tikai ar eglīšu virtenēm. Šogad gribam, lai egle ir vēl skaistāka. Lejasciema vidusskolas skolotājai un vecākās paaudzes ansambļa vadītājai Vijai Nuržai radās šī interesanta ideja eglīti izgreznot ar pašu meistarotajām sniegpārslām," stāsta Rita Gargažina.

Kā mākslas darbs

Atsaucība V.Nuržas idejai bija diezgan liela. Sniegpārslas gatavoja gan meitenes darbmācības stundās, gan arī vecākās paaudzes ansambļa dalībnieces. Visčaklākā sniegpārslu darinātāja ir Gaida Riekstiņa, viņai ir tapušas 24 sniegpārslas. Kopumā egle tiks izrotāta ar vairāk nekā 60 sniegpārslām.

"Bija, protams, arī jāizdomā, kā šīs sniegpārslas cietināt. Mums ieteica to darīt ar PVA līmi, taču izmēģinot secinājām, ka mitrumā sniegpārslas tik un tā saliecas. Tad tika gudrots, kā to izdarīt citādāk - nolēmām sniegpārsliņām apkārt apvērt smalku drāti un tādējādi tās nostiprināt. Tas ir darbietilpīgs process, bet izskatīsies skaisti un sniegpārsliņas būs labi redzamas," spriež V.Nurža.

"Tās visas ir tik skaistas! Pat žēl tās karināt ārā - lietū un sniegā, taču paši jau vien priecāsimies," secina R.Gargažina.

Lejasciemieši ir aicināti arī savas darinātās sniegpārsliņas iekārt eglē svētku pasākuma laikā, kas notiks 12.decembrī. Egles iedegšanas pasākumā darbosies kultūras nama teātra kolektīvs. Lai aizraidītu prom visas šīgada negācijas, tiks velts un sadedzināts bluķis. R.Gargažina atklāj, ka Lejasciema floristes gatavo arī jaunu dekoru, kas tiks izvietots pie egles. Kāds tas būs - pagaidām netiek atklāts.

Katrā vietā - citādāk

Citos pagastos svētku egles tiks iedegtas pagasta centrā, pie pagastu pārvaldēm, pie kultūras namiem, vēl citviet - pie skolām. Lizuma pagastā, piemēram, eglīte pie pagasta pārvaldes ēkas jau ir iedegta  Vakar svētku pasākums ar teātra izrādi un dzejnieku piedalīšanos notika Druvienā. Līgo pagastā pie Siltāju skolas svētku egle iedegsies 7.decembrī. Rankā egle iemirdzēsies 12.decembrī, kad notiks talantu konkurss. Beļavas pagastā svētku egles kopā ar rūķiem tiks iedegtas pie pārvaldes ēkām gan Beļavā, gan arī Ozolkalnā. Tas notiks 13.decembrī.

Galgauskā svētku egle tiks iedegta pie skolas. Skolēni eglei svētku rotā liks iemirdzēties 14.decembrī. Vēl citos pagastos kāds nelieli svētku pasākumi notiek visas četras nedēļas pirms Ziemassvētkiem, citur svētku egle tiek iedegta pirms pašiem Ziemassvētkiem. Gulbenē svētku egle kā allaž tiks iedegta centrālajā skvērā, tas notiks 13.decembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kāds domā tāpat kā mūsu studijas vadītāja-viņa arī aicināja pirms gada eglīti rotāt ar tamborētiem rotājumi-feini!

pirms 10 gadiem, 2009.12.06 10:58

Vietējās ziņas