Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētku gājienam – īpašs noformējums 30

Rīt, 7.jūlijā, notiks lielais Dziesmu un Deju svētku dalībnieku gājiens no Brīvības pieminekļa pa Brīvības ielu līdz Dailes teātrim. Tie, kas būs devušies uz Rīgu, lai vērotu gājiena norisi, varēs uzgavilēt arī mūsu novada cilvēkiem, kas piedalās šajos svētkos.

Lai mūsu novada pašdarbības kolektīvu - gājiena dalībnieku kolonna izskatītos īpaši skaisti un varbūt arī nedaudz izceltos uz pārējo fona, ir padomāts par skaistu noformējumu.

 

Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna stāsta, ka gājienam ir sagatavoti 14 jauni noformējuma elementi, protams, līdzi tiks ņemts arī izšūtais novada karogs.

 

"Tāpat kā uz iepriekšējiem svētkiem tika vestas Laimoņa Dziedātāja lielās no koka veidotās latvju zīmes, arī šim gājienam sarūpēts jauns noformējums," stāsta E.Siļķēna.

 

Katram atšķirīgs cimdu raksts

Mūsu novada pašdarbnieku kolonnas noformējuma idejas autore un atbildīgā par noformējumu gājienā ir Gulbenes mākslas skolas pedagoģe Sandra Dikmane.

 

"Katram pagastam un pilsētai tika darināts īpašs Dziesmu un Deju svētku karogs, kurā ir attēlots cimdu raksts. Šis cimdu raksts ir atšķirīgs katram pagastam un pilsētai - tas nāk no šīs konkrētās vietas vai vismaz tuvējās apkārtnes," stāsta S.Dikmane.

 

Viņa piebilst, ka gājiena noformējuma veidošana ir komandas darbs un šajā procesā bija iesaistīti vairāki cilvēki.

 

"Biruta Akmentiņa dalījās padomos un informācijā par cimdu rakstiem, ar dizaina un mākslas studijas "Sfēra" darbiniecēm piemeklējām materiālu, uz kura varēja šos cimdu rakstus uzdrukāt un kas ir piemērots šai latviskajai idejai, ar datorgrafikas darbiem palīdzēja Viktors Bogdanovs, pati šuvu šos karogus, savukārt L.Dziedātājs gatavoja karoga kātus, lai tie arī būtu skaisti nesami," stāsta S.Dikmane.

 

Karogus rīt nesīs gājiena sākumā, un tiks pārstāvēti arī tie pagasti, kuru pārstāvji nemaz nepiedalās svētkos.

 

Lai izceltos starp pārējiem

"Gulbenes novads ir liels novads un mums ir daudz dalībnieku, tādēļ, lai viņi nedaudz izceltos uz visa kopējā raibuma un krāšņuma, ir izlemts, ka vadībai un organizatoriem, kas ies gājiena galvgalī, būs vienoti tērpi. Tādēļ vīriešiem tika šūti balti krekli un sievietēm - baltas šalles. Sievietēm būst linu tērpos. Pārējie gājiena dalībnieki, protams, ies savos skaistajos tērpos," stāsta S.Dikmane.

 

Rīt agri no rīta uz Rīgu no Gulbenes tiks vesti arī gājiena pušķi, ko kolektīviem gatavoja mājās palicēji. Piebilstams, ka arī gājiena pušķi mūsu dalībniekiem ir plānoti līdzīgi - zaļi bērzu vai ozolu zari ar sarkanu puķi kā akcentu.

Pievieno komentāru

Komentāri 30

inta

Skaisti"- Latvija oficiāli visai pasaulei demonstrē, ka savus nacionālos svētkus izvaro - Svētku noformējumiem tiek izmantotas homoseksuāļu kustības krāsa! Tā latvija jau laukus gatavojas 2015. gada homoseksuāļu gājienam latviešu tautas tērpos, bet protams praidu krāsās! Izskatās, ka latvieši paliek debila nācija!

pirms 6 gadiem, 2013.07.16 22:20

Paskatoties gājiena atkārojumu, redzams, ka kā novada vai pilsētu delegācijas iet Dz.svētku dalībnieki un maksimums 5 organizatori (arī lielās pilsētas). Mums.........

pirms 6 gadiem, 2013.07.09 15:40

Vīgante

par svešo klātbūtni Dziesmu svētku gajienā atbildība ir jāuzņemas vecajam komunistam nikolajam stepanovam, tas bija viņa rīkojums

pirms 6 gadiem, 2013.07.09 15:36

?

Nesaprotami,kādēļ novada vadībai bija jāiet gājienā tautu tērpos,izskatījās diezgan spocīgi,ne katrs ir pelnījis to uzvilkt!

pirms 6 gadiem, 2013.07.09 14:00

.....

Tik daudz funkcināru, kuriem nebija nekāda sakara ar pašdarbību! Gājienā jāiet pašdarbniekiem, nevis izrādīties cilvēkiem, kuri nedzied, nedejo!

pirms 6 gadiem, 2013.07.09 13:51

ai,ai

Vienam no delegācijas pārstāvjiem gājienā pat šorti bija kājās.

pirms 6 gadiem, 2013.07.09 11:00

Nach Berlin

Stilam nebija nozīmes. Visu izšķīra slāpes!

pirms 6 gadiem, 2013.07.08 14:05

ļoti žēl!

Ļoti, ļoti žēl, ka uzraksts GULBENES NOVADS nav galīgi izlasāms! Ar to būtu jālepojas! Vienkārši noteikti jāizlabo uz zaļu...bet tas gan māksliniecei bija jāzin un jāparedz!

pirms 6 gadiem, 2013.07.08 13:09

gk

Te gan, manuprāt, drīzāk akmens reklāmas darbinieču lauciņā, arī tak jābūt sajēgai, ka tādu krāsu salikumi pa gabalu nerullē! Bet citādi- pati ideja par cimdu rakstiem karogos- vienkārši perfekti!

pirms 6 gadiem, 2013.07.08 11:09

Zinu, zinu, bet neteikšu...

"Jā, un kurš lēma un deva tiesības tai krievu delegācijai iet šajā gājienā."
Miniet, nu, paši novadnieki, ko ar tādu sajūsmu ievēlējāt!

pirms 6 gadiem, 2013.07.07 23:37

Nevar taču būt, ka Siļķēnas kundze vai kāda cita sakarīga amatpersona būtu to atļāvusi vai akceptējusi?! Sakarīgs cilvēks taču nepieļautu, ka ekskursanti iet gājienā kā novada pārstāvji!

pirms 6 gadiem, 2013.07.07 21:26

haoss

Tas jau tūdaliņiem gēnos un šupulī ielikts-liekt muguru sveštautiešu priekšā un ānusu izlaizīt.

pirms 6 gadiem, 2013.07.07 20:18

uguns

Piekrītu pašdarbniecei! Tie svešie sabojāja Gulbenes novada kolektīvu gājienu.Gājienā nav jāiet aitu baram, bet pašdarbniekiem, kas to ir godam nopelnījuši.

pirms 6 gadiem, 2013.07.07 20:15

sviests

Ātrumā nepamanījās. Bet ja tā, tad kāda vajadzība kaut ko plānot, veidot visiem vienādu noformējumu, likt mājiniekiem pīt vainagus, domāt par noformējumu, ja kaut kāds gids iebliež savus ekskursantus gājienā?????? Kādam par to būtu jāatbild!!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.07.07 19:26

pašdarbniece

Jā, un kurš lēma un deva tiesības tai krievu delegācijai iet šajā gājienā. iet gājienā ir liels gods un tas ir jānopelna ar lielu darbu. Ja katrs skatītājs līdīs gājienā, kas tad būs. Ja atbraukuši ciemos, lai skatās no malas, nevis šajā grandiozajā pasākumā ir kā novada pārstāvji. Tad jau drīzāk daudzi citi būtu pelnījuši iet šajā gājienā. Nu tad būtu vismaz pagatavojušies - nē, kā raibs vistu bars, bija gan kāds gailis arī. IET GĀJIENĀ IR LIELS GODS UN TAS IR JĀNOPELNA

pirms 6 gadiem, 2013.07.07 19:15

Visvairāk Gulbenes novada gājienu sabojāja tā krievu tūristu grupa, kas vispār nebija gatavojusies un sajauca visu kopskatu. Nevienam novadam nekā tik drausmīga nebija. Gulbene atkaļ izceļas

pirms 6 gadiem, 2013.07.07 19:11

....

Ļoti skaisti, paldies!
http://www.delfi.lv/kultura/news/culturenvironment/fotoreportaza-dziesmu-svetku-dalibnieki-vienojas-grandioza-gajiena-jaunakie-foto.d?id=43463701#dgslv-1087:3679424

pirms 6 gadiem, 2013.07.07 17:08

Es

Ja gribat kasītiess, kasat savas pie pakaļas.
Bija skaisti!!!

pirms 6 gadiem, 2013.07.07 15:26

izgāšanās

Karogu akcentējošais novada uzraksta tonis izvēlēts pilnīgi nepareizi.Ja kauns par novadu kurā dzīvo,tad derēs-tāds saplūstošs,nepamanāms un pat no neliela attāluma nesalasāms.Vienvārdsakot-pelēcība.

pirms 6 gadiem, 2013.07.07 10:31

kukaža

Ko tāda mākslas skola pedagoģe var bērniem iemācīt,ja pati neko nesajēdz no krāsu salikumiem, kompozīcijas un karoga kopskata perspektīves pamatiem.Tikai brēkt māk,ka algas par mazu.

pirms 6 gadiem, 2013.07.07 10:15

Vietējās ziņas