Svētku pasākumi pilsētā – par brīvu 2

Būs dievkalpojumi, piemiņas brīži, koncerti un salūts
Gulbenes pilsētas kultūras centra organizētos Valsts svētku pasākumus 11., 14. un 18.novembrī ikviens interesents Gulbenē var apmeklēt par brīvu. "Dzirksteli" par to informē viena no pasākumu organizatorēm Inese Stalidzāne.

Lāčplēša dienā 11.novembrī pulksten 13.00 Viņa aicina gulbeniešus pulcēties pilsētas vecās kapsētas Jāņkalniņā, lai tur iedegtu sveces pie pieminekļa 1.(4.) Valmieras kājnieku pulka karavīriem, kas krita 1919.g. maijā, atbrīvojot Vecgulbeni no lieliniekiem.

"Uz šo piemiņas vietu dosimies pēc gulbenietes Rutas Lases ierosinājuma," saka I.Stalidzāne.

Piemiņas pasākumu kuplinās folkloras kopa "Līgo" ar savām dziedātajām karavīru dziesmām.

Pulksten 18.00 gulbenieši aicināti pulcēties lāpu gājienam pie Gulbenes kultūras centra. Pie Brīvības pieminekļa, kas 1929.gadā uzcelts un 1992.gadā atjaunots par godu par Latvijas brīvību kritušajiem Gulbenes draudzes varoņiem, būs piemiņas brīdis. Muzicēs folkloras kopa "Grodi" no Rīgas. Pasākumā kopā ar gulbeniešiem būs kādreizējais novadnieks, tagadējais Zemessardzes komandieris, pulkvedis Juris Zeibārts. Pēc tam notiks dievkalpojums luterāņu baznīcā.

Gulbenes luterāņu baznīcas mācītājs Māris Sarma "Dzirksteli" stāsta, ka zemessargi, kas piedalās lāpu gājienā, pēc tam izteikuši vēlmi nākt uz baznīcu, lai piedalītos dievkalpojumā.


Šajā vakarā Vecgulbenes muižas teritorijā atklās piemiņas plāksni Valmieras 1.(4.) kājnieku pulkam, kas 1919.gada 31.maijā Gulbeni atbrīvoja no padomju varas.


Pateicības pasākumā
Gulbenes pašvaldība 14.novembrī svinīgā pasākumā godinās 27 gulbeniešus par ieguldījumu neatkarīgās Latvijas labā. Uz šo pasākumu par brīvu aicināti nākt visi interesenti. Varēs sveikt pilsētas domes Atzinības raksta saņēmējus un klausīties grupas "Melo M" koncertu. Pasākuma sākums Gulbenes kultūras centrā ir paredzēts pulksten 19.00.


Valsts jubilejas svinības
Gulbenē 18.novembrī notiks ekumeniskais dievkalpojums, koncerts un būs salūts. Dievkalpojums, kas luterāņu baznīcā notiks ar luterāņu un katoļu mācītāju dalību, sāksies pulksten 17.00.

"Baznīcu īpaši rotāsim svētkiem. Dievnama noformējumā izmantosim Latvijas valsts karoga krāsas un motīvus. Būs īpaša ziedu rota," saka mācītājs M.Sarma.

Viņš norāda, ka baznīca ir bērniem draudzīga un gulbenieši zina, ka uz dievkalpojumiem droši var ņemt līdzi visu vecumu bērnus.

Dievkalpojumos baznīcā brīvi iekļūst arī māmiņas ar bērnu ratiņiem. Arī šo svētku dievkalpojumu apmeklēt esot aicinātas ģimenes ar bērniem.

Pēc dievkalpojuma varēs nolikt ziedus pie pieminekļa par Latvijas brīvību kritušajiem draudzes varoņiem.

Pulksten 18.30 Vecgulbenes muižas zālē notiks svētku koncerts. Uzstāsies Gulbenes vispārizglītojošo skolu un pilsētas kultūras centra bērnu un jauniešu mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi. Aptuveni pulksten 20.30 būs svētku salūts pils parkā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

....

Tiešām,kāpēc Gulbenē neko interesantu nevar parādīt svētkos?Kāpēc jābrauc uz Stāmerienu skatīties filmu?Ļoti gribētos tepat aiziet uz kultūras namu,un noskatīties filmu.

pirms 12 gadiem, 2008.11.11 11:09

este

Kāpēc Gulbenē nevarēs noskatīt "Rīgas sargus"? Pēc informācijas internetā-kaimiņrajonos to varēs-kur par samaksu, kur pat par brīvu, bet te-tikai Stāmerienā, uz kuru jau arī ir kāukā jānokļūst:(

pirms 12 gadiem, 2008.11.10 10:15

Vietējās ziņas