Svinēs Uzvaras 68.gadadienu 2

Tradicionāli katru gadu 9.maijā Gulbenes novadā vēl starp dzīvajiem esošie Otrā pasaules kara veterāni, kuri karojuši Padomju Savienības pusē, pulcējas Brāļu kapos, lai svinētu uzvaru pār nacistisko Vāciju. Šogad ir Uzvaras svētku 68.gadadiena.

Pulcēšanās Brāļu kapos paredzēta pulksten 11.00. Paredzams, ka pasākumā piedalīsies arī Stāmerienas pareizticīgo draudzes garīdznieks - Tēvs Aleksandrs Oļipovs.  

Pēc neoficiālām ziņām Gulbenes novadā dzīvo 12 seniori, kuri uzskatāmi par Otrā pasaules kara veterāniem, kuri karojuši Padomju Savienības pusē.

 

Uzvaras diena ir svētki par godu padomju tautas un sabiedroto uzvarai pār nacistisko Vāciju tā saucamajā Lielajā Tēvijas karā, kas ir termins, kuru izmantoja bijušajā Padomju Savienībā, kā arī joprojām izmanto šo vēsturisko notikumu dalībnieki, kuri vēl ir starp dzīvajiem. Lielais Tēvijas karš sākās 1941.gada 22.jūnijā, kad Trešais reihs uzbruka PSRS un beidzās 1945.gada 9.maijā, kad Trešais reihs parakstīja kapituācijas vienošanos ar PSRS.

 

Termins "Lielais Tēvijas karš" apzīmē cīņu starp divām ideoloģijām, kurā uzvarēja PSRS realizētā komunisma ideoloģija, kura, kā zināms, laika gaitā ir cietusi krahu. Citur pasaulē parasti Otrā pasaules kara posmu, kuru postpadomju valstīs joprojām apzīmē kā Lielo Tēvijas karu, dēvē vienkārši par Otrā pasaules kara Austrumu fronti jeb karu pret Padomju Savienību.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

gulbenietis

Propogandisks raksts. Skrienat vien pie sava falla svinēt okupantu uzvaru. Nebūtu krievu cūcības ne Katiņā, ne citās vietās slēptas, tad ne viens talkā neskrietu un draudzīgi runātu vācu valodā un kosmosā lidotu ar šķīvīšiem pie citām civilizācijām.

pirms 8 gadiem, 2013.05.08 14:45

Vietējās ziņas