T/c "Valleta" 1. septembrī aicina uz tehniski radošajām darbnīcām

Sestdien, 1. septembrī, tirdzniecības centrs “Valleta” Valmierā bērnus un jauniešus aicina gudri un pilnvērtīgi atklāt jauno mācību gadu, piedaloties ‘Aspired” tehniski radošajās darbnīcās – “Katapulta”, “Kaleidoskops” un “OZObot”.

Pirmajā darbnīcā, kas balstīta fizikā, ikviens varēs uzbūvēt savu katapultu – senu ieroci, ko izmantoja, lai aizšautu lādiņu lielā attālumā, neizmantojot sprāgstvielas. Katapultu varēs arī testēt, izzinot elastības spēku, ķermeņa kustības trajektoriju un atvilkšanas, palaišanas leņķus.

Otrajā darbnīcā, izmantojot caurspīdīgus objektus un atstarojošas virsmas, tiks veidoti kaleidoskopi – optiskas caurules, kurās krāsaini stikliņi spoguļu sistēmā rada simetriskus ornamentus.

Savukārt “OZObot” aktivitātes pamatā ir robots, kuru iespējams vadīt un programmēt ar krāsu palīdzību. Liekot robotam iziet labirintu vai atrisināt matemātikas uzdevumus, dalībnieki varēs attīstīt loģisko domāšanu un apgūt programmēšanas pamatus.

Darbnīcas “Valletas” 3. stāvā norisināsies plkst.11.00-16.00, dalība tajās – bez maksas.

“Aspired” ir uzņēmums, kas izstrādā interaktīvus stendus un risinājumus muzejiem, zinātnes centriem un ir uzkrājis arī vairāku gadu pieredzi izglītojošu tehnisko darbnīcu izstrādē un organizēšanā. Ļaujot tajās līdzdarboties, skolēniem tiek palīdzēts izprast dažādu lietu un parādību darbību noteikumus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas