Talcinieki rosās Gulbenē un pagastos 5

Šodien rosība valdīja visā Latvijā. 500 000 baltas krāsas maisu pildījās ar atkritumiem, baltie darba cimdi talcinieku rokās kļuva pelēki, jo neesam nekādi baltrocīši. Cilvēkus vienoja apziņa, ka katrs sakoptais zemes stūrītis mūsu Latvijas vidi veido tīru un skaistu.

Atviegloti uzelpoja tās mežu teritorijas, kas ar čaklu roku palīdzību atbrīvojušās no nelegāli izgāzto atkritumu kaudzēm, pievilcīgākas top ceļmalas, laukumi un citas vietas. Lielā Vislatvijas talka ir vajadzīga un atzinību pelnījusi akcija, kas veltīta Latvijas Republikas 90 gadu jubilejai.

 

Gulbenes rajona pašvaldībām tika izdalīti 1000 maisi un darba cimdi. Pēc tiem jau dienu pirms talkas uz pašvaldību cilvēki nāca arī individuāli. Slāpju veldzēšanai akcijas organizatori bija sarūpējuši arī sulu.

 

Talku norises koordinatori katrā pašvaldībā bija apzinājuši vietas, kur visvairāk darāmā. Bijan noteikti arī savākto atkritumu novietošanas plači. Ja arī ne visas rajona pašvaldības akcijas organizatoriem bija ziņojušas par to, ko darīs talkas dienā, tas nenozīmē, ka arī tajās šī akcija nenotika.

 

Rankas pagasta ļaudis šodien strādāja pie Rankas mežniecības un sakopa tuvējās meža teritorijas, lizumnieši rosījās dabas parkā "Augstie kalni", kas ir ne tikai sēņotāju un ogotāju iecienīta vieta. Te notiek orientēšanās sacensības, atpūsties brauc pilsētnieki.

 

Litenes pagastā darāmais bija nolūkots pie Litenes pamatskolas, Lejasciema pagasta ļaudis bija apņēmušies sakopt atpūtas vietu "Satekas", kur Tirza satiekas ar Gauju, kā arī citas pagasta teritorijas.

 

Vislatvijas lielajā talkā bija aktīvi iesaistījušies ne tikai pieaugušie, bet arī skolēni un jaunieši, piemēram, Jaungulbenes arodvidusskolā un citur. Dažviet talkotāju rosība bija vērojama jau vakar.

 

Gulbenes pilsētas labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte stāsta, ka iestādes darbinieki talkai atvēlējuši ne tikai vienu, bet visas šīs nedēļas dienas.

 

"Vienā dienā visu paveikt nav iespējams," viņa piebilst.

 

Arī daudzi pilsētas iedzīvotāji jau pirms vairākām dienā izrādīja aktīvu interesi par talkas norises vietām. Tas nozīmē, ka cilvēkiem nav mazsvarīga vide, kādā dzīvojam. Visi kā viens lielo talku vērtēja kā pozitīvu pasākumu, tomēr uzskatīja, ka talka varējusi noritēt dažas nedēļas vēlāk, kad kokiem nobirušas lapas, vai arī pavasarī.

 

Skanēja atzinīgi vērtējumi, ka, valsts 90. jubileju gaidot, šogad Latvijā notiek patiesi emocionālas un vajadzīgas akcijas, kā piemērs tika minēta jau notikusī akcija "Gaismas tilti". Arī talkas ideja ir saprotama visiem, neatkarīgi no etniskās piederības.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

laikam nereāli

Bet daudzi nemaz nevar atļauties atkritumu izvešanu! Es neatbalstu piecūkošanu,bet nu fakts kā tāds. Cenas tādas saskrūvētas,ka pat jaunam,strādājošam jādomā,cik reizes mēnesī vari atļauties maksāt gandrīz 3 latus. Pensionāram tā ir liela naudiņa. (Es runāju par privātmājām).Varēja biežāk salikt šos lielos konteinerus. Paši taču redzējām,cik ātri tie piepildījās. Vismaz 2-3 reizes gadā šādas akcijas varētu notikt.

pirms 12 gadiem, 2008.09.17 15:19

Jānis

musors - tici man, tie kas piecūkoja neviens talkā nebija..Ja jau ir par slinku lai aizgādātu savus atkritumus līdz konteineram, tad tici man - prasīt no viņiem lai ierodas talkā - nereāls pasākums.. Manuprāt tādus piecūkotājus vajadzētu likt pie darba (ja noķer) - košas krāsas apģērbā (tādā koši rozā) ar lielu uzrakstu - esmu cūka..

pirms 12 gadiem, 2008.09.15 11:55

studente

Vispar es cereju, ka talka bus verienigaka, izskatijas, ka Gulbene visopar nekas nenotiek

pirms 12 gadiem, 2008.09.15 11:36

Vietējās ziņas