Talkā aicina šķirot atkritumus

Lielā Talka notiks rīt, 27.aprīlī, un tajā cilvēki ir aicināti ne tikai vākt atkritumus, bet arī tos šķirot.

Tas tiks darīts, lai veicinātu izpratni par plastmasas piesārņojumu, tās kaitīgo ietekmi uz vidi un izpratni par plastmasu kā videi bīstamu atkritumu, kas rada augsnes piesārņojumu un siltuma akumulāciju augsnē un ūdeņos. Iedzīvotāji tiks aicināti talkā šķirot, atdalot plastmasu no citiem atkritumiem. Tāpēc talku vietām piešķirti zilas un baltas krāsas maisi. Zilie tiks paredzēti plastmasai, baltie – citiem atkritumiem. Lielās talkas koordinators Gulbenes novadā Jānis Šmoteks “Dzirkstelei” stāsta, ka pagastos jau ir izdalīti divu krāsu maisi.

“Cerams, ka talcinieki pievērsīs uzmanību tam, ka atkritumi jāšķiro. Šogad labāk talkot grupiņās - vieni ņem zilos maisus, otri – baltos,” skaidro J.Šmoteks.

Viņš stāsta, ka Gulbenes novadā talkas būs visos pagastos un arī pilsētā. Lielās talkas mājaslapā internetā ir atrodama informācija par talkošanas vietām. Piemēram, iedzīvotāji ir aicināti pabeigt Liedes upes tīrīšanas darbus posmā no Dzirnavsila dambja līdz Gulbenes-Madonas šosejai. Zupa talciniekiem garantēta. Tāpat aicināti sakopt dzelzceļa uzbēruma posmu no Emzes pārbrauktuves līdz Zeltalejas ceļam. Abpus uzbērumam krūmi ir pilni ar plastmasas pudelēm, atkritumu maisiem. Druvienas pagastā  turpinās attīrīt un sakārtot veco Pērles pienotavas ēku. Pašvaldība aicina pilsētas iedzīvotājus piedalīties Rūdolfa parka sakopšanas talkā, līdzi ņemot grābekļus. Pēc talkas būs zupa.

“Ņemot vērā sauso laiku, dedzināt gan neko nededzināsim,” uzsver J.Šmoteks.

Talkošanas vietas pilsētā un katrā pagastā ir apzinātas, ar tām var iepazīties www.talkas.lv. vai zvanot uz savu pagasta pārvaldi.

“Tie, kas ir gatavi talkot, tie jau ir zinoši, kur notiks apkārtnes sakopšanas darbi,” piebilst J.Šmoteks.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas