Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Taps Gulbenes vēsturiskā centra stratēģija 26

Kā turpmāk būtu jāattīstās Gulbenes vēsturiskajam centram – Vecgulbenes muižas kompleksam? Lai to apzinātu un pēc tam veidotu projektus finansējuma piesaistei no malas, novada dome iecerējusi līdz septembrim izstrādāt īpašu stratēģiju. 

Šā darba veikšanai tiks lūgti kompetenta eksperta pakalpojumi. Eksperta pakalpojumus pašvaldība plāno atalgot ar 3000 eiro. Tā tika nolemts 25.jūnija novada domes sēdē.

Vecgulbenes muižas komplekss Gulbenes dienvidu daļā veidojies viduslaiku nocietinātās pils tuvumā. No 1802.gada muiža bijusi baronu fon Volfu īpašums. Saglabājušās ne tikai kungu mājas - Sarkanā un Baltā pils, bet arī muižas saimniecības ēkas – siernīca, manēža, oranžērija, kalpu māja, kūtis un lopu virtuve. Šodien daļa ēku ir privātīpašums. Pašvaldībai pieder Sarkanā pils, kas pagaidām stāv neizmantota, bet perspektīvā uz turieni plānots pārcelt novada Vēstures un mākslas muzeju, kas pašlaik atrodas oranžērijā (arī pašvaldības īpašums).


Deputāts Gunārs Ciglis, apspriežot šo jautājumu finanšu komitejas sēdē 18.jūnijā, aktualizēja nepieciešamību izstrādāt stratēģiju arī Gulbenes vēsturiskās Viestura ielas apbūves saglabāšanai. Viņa viedokli atbalstīja novada Vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Vorza, uzsvērdama, ka tas būtu jāizvērtē atsevišķi.

Pievieno komentāru

Komentāri 26

:)

Beidzot,beidzot!
Ja varētu tam kopīgi mobilizēties- bez ambīcijām un kašķiem.Kas par unikālu vietu tiktu izveidota.Mēs un mūsu viesi būtu to pelnījuši.

pirms 4 gadiem, 2015.07.02 10:28

oi!

Kāpēc pārņem sajūta, ka pie mums akcents uz vēsturi un tūrismu ir proporcionāli pārāks tam, ko mēs paši unikālu un vērtīgu atstāsim vēsturei? Veco laiku "biezo" pārpalikumi, tas protams ir forši, bet kur ir mūsu pašu? Visu cieņu Mākslas skolai - viņu darbiņus pilsētā var pamanīt.

pirms 4 gadiem, 2015.07.02 11:26

G

Kāpēc "biezo" ? Vieta ir sakopjama, vai tad šobrīd muižas ēka, kas jau ir sakopta nav skaista? Ir vismaz ko parādīt viesiem un arī ēdināšana šobrīd ir , cepuri nost, ļoti labā līmenī. paldies tiem , kas šobrīd šo ēku apsaimnieko. nenoliedzu arī to, ka šā brīža vēsture arī ir jāglabā, par to, ja te nav runa.

pirms 4 gadiem, 2015.07.02 11:42

oi!

Doma bija, ka vēsture ir ne tikai jāsaglabā, bet jārada arī pašiem. Nosauc, lūdzu, dažus pēdējos divdesmit gados radītus objektus, ko būtu vērts saglabāt arī pēc simts gadiem.

pirms 4 gadiem, 2015.07.02 12:01

pils

Vienreiz jau iesāka,kas traucēja pabeigt.Atkal top kārtējā afēra.

pirms 4 gadiem, 2015.07.02 12:25

Afēra noteikti domājama,jo ja valsts atbalsta un var gūt Eiropas fondu naudu atkal tiks kabatās naudiņa,jo tiek jau minēts ,ka no oranžērijas varētu pārcelt muzeju uz topošo projektu,bet oranžēriju noteikt pārdos pašvaldība kādai turīgai personai par kapeikām vai arī iespējamam cilvēkam ,kuram ir plāns kā oranžērijā piesaistīt eiropas naudu..Citādi nekas nenotiek ,fui riebjas domāt,nejau mums parastam cilvēciņam par prieku ,kas taps,nē.Visi uzvārdi ,kas piedalīsies jāievalcē dokumentā,lai pēc naudas izsaimniekošanas prasītu kādu atbildību ,mums jau nav nekādu tiesību ,tikai pienākumi maksāt domei nodokļus.

pirms 4 gadiem, 2015.07.02 14:37

???

Oranžērija un Sarkanā pils ir pašvaldības, pārējais VISS privāts, pēc "veiksmīgas" ES līdzekļu piesaistes ir nopērkams par 3,5 milj........ Tad kam un par ko maksāt 3 tūkstošus?

pirms 4 gadiem, 2015.07.02 13:15

???

Pat ne privāts, bet jau "zem āmura"......

pirms 4 gadiem, 2015.07.02 13:16

lala

Šodienas cilvēku maksāta nodokļu nauda, manuprāt, jāliek šodienas cilvēkos, nevis vecu krāmu uzprišināšanā. Peldbaseins, Mūzikas, Mākslas skola, Sporta centrs par brīvu visiem, (jā, visiem) pašvaldības iedzīvotājiem, apmaksātas pirmsskolas bērnu specifiskās nodarbības. Lūk, tie ir virzieni kuros būtu vairāk jādomā. Savādāk veci perdeļi pa veciem mūriem pēc 10 gadiem vien vazāsies:)

pirms 4 gadiem, 2015.07.02 14:08

ĻO

ideja Gulbenes kultūrvesturiskajai koncepcijai balto pili vajag nojaukt un uzbūvēt plašu autostāvietu tālbraucējiem pa Ŗēzeknes ceļu

pirms 4 gadiem, 2015.07.02 14:31

ui

Labs! Un tiem, kuri nākotnē vēlētos redzēt vecos mūrus - pa naktīm palaist 3D hologrammu. Ieņēmumu būtu vairāk, nekā no tā ērma tagad.

pirms 4 gadiem, 2015.07.02 14:38

kurmis

Arī ''biezie'' kļūdās prognozēs kā redzat!Ne jau afēra bija visa objekta rekonstrukcijas pamatā bet cerība ka dzīve Latvijā un Gulbenē sitīs augstu vilni!Diemžēl krīze visu nolika pa vietām!Tauta ir aizbraukusi no Latvijas masveidā,ar Krieviju tikai sunījamies un tūristu nav un tt.Un manuprāt šadus vēsturiskus objektus tomēr nevajadzēja privatizēt bet atjaunot pašvaldībai piesaistot privāto uz partnerības pamatiem!

pirms 4 gadiem, 2015.07.02 15:32

???

Kļūdās prognozēs!!! Nosauc man kaut vienu variantu, kas būtu jādara muižā, lai atpelnītu 3,5 milj., ja kāds to iegādātos, nemaz nerunājot par uzturēšanas izmaksām? Tā kā šādi "projekti" mazpilsētās ilgst tik ilgi, kamēr tiek pie ES siles, pēc tam variantu nav nekādu. Mūsu gudrie kaut kur 3 tūkstošus ieguldot, gan cer uz brīnumiem.......

pirms 4 gadiem, 2015.07.02 16:15

xxx

nevajag domāt īstermiņā, bet ilgākam laika sprīdim uz priekšu, par nākotni. Bet mēs - šodien ir- tātad labi, rīt - par to domāšu rīt. Tauta sāka izbraukt jau pirms krīzes, bet lai tauta neizbrauktu nejūtu īpaši ka tiktu izveidotas jaunas darba vietas, lai cilvēkiem būtu darbs un varētu strādāt, un nodrošināt gan sevi, gan ģimenes.

pirms 4 gadiem, 2015.07.03 09:22

riebst

atkal grūdīs stabļos naudu iekšā, NOJAUKT!!

pirms 4 gadiem, 2015.07.02 16:28

Jana

Izlasot šos kom.,sapratu,ka vienai daļai nav nekādas sajēgas par kultūrvēsturisko mantojumu.Vai šajos laikos ir uzcelta kāda skaista pils,ko atstāt nākamajām paaudzēm?Gadsimtus atpakaļ to prata,bet tagad?Ir jāsaglābj tas,kas ir atstāts.Tie mūzikas,mākslas skolas ,peldbaseina,sporta centra tagadējie apmeklētāji,kuriem visu vajadzētu par brīvu,kā te raksta,pēc kāda laika pametīs Gulbeni un būs dziļi nospļauties par visu šeit.Bet vecie mūri ir nostāvējuši jau ilgi un būtu ļoti labi,ja tiktu saglābti.Protams-nauda,tas ir cita problēma,kura jārisina.Un ne jau nu no pārgudrajiem kom.kaut kas risināsies.es tikai nesaprotu vienu,kā cilvēkiem var būt pilnīgi vienalga vai ir tāda pils vai nav .Tā ir Gulbenes pils -vienreizēja un neatkārtojama,tā nav parasta bloku māja.

pirms 4 gadiem, 2015.07.02 18:08

paldies

Paldies,Jana!
Lai vairāk būtu to,kuri šādi domā.

pirms 4 gadiem, 2015.07.02 19:27

Jana

Paldies-paldies.Cik jauki,kad ir kāds domu biedrs.Es nedzīvoju Gulbenē,bet šī "pils liets"ir tuva tieši no estētiskā un morāliskā aspekta,jo pilis vispār-tās skaistas,vienreizīgas būves Mūsu senči ir pratuši uzcelt kaut ko vienreizīgu un neatkārtojamu.Žēl Stāmerienas pils,kura iet postā,manuprāt tā ir visskaistākā pils novadā.Ir jāprot cienīt mūsu senču smagais darbs,jo mēs paši ko tad tādu grandiozu atstāsim saviem pēcnācējiem?

pirms 4 gadiem, 2015.07.02 23:12

:)

Pirmkārt - mazpilsētu būtība un sūtība ir izaudzināt un laist pasaulē krietnus, gudrus un godprātīgus cilvēkus. Nekad, nekur, nevienos laikos pēc dzimtbūšanas (arī padomju kolhozu) atcelšanas neviens cilvēks nav piesiets konkrētai vietai.
Otrkārt - bloku mājās dzimst, dzīvo un maksā nodokļus dzīvi cilvēki, kuriem tik dārgi uzturams vecs krāms nenes nekādu labumu, un diez vai nesīs arī ilgtermiņā. Es savu nodokļu nestos augļus vēlos baudīt savas dzīves laikā, nevis nodot kkādām nākošajām paaudzēm. Šīs afēras bīdītāji, gan savu izdarību auglīšus savāks un baudīs tuvā nākotnē.

pirms 4 gadiem, 2015.07.03 08:25

oi!>Jana

Šie vārdi :"Es nedzīvoju Gulbenē," izsaka visu. Beidz iespringt par svešu cilvēku dzīves vidi. ... un nevajag tikai dzīt kosmopolītisko zosi, ka Tev rūp visa pasaule:)

pirms 4 gadiem, 2015.07.03 08:31

Jana

Jā--oi--,man daudz kas rūp, par ko tev nav ne jausmas, ir vienalga un nospļauties ,un zoss esi tu pati ,to tu pierādi ar savu viedokli.Droši vien esi ''LIELĀ CEĻA ''gājēja ar augsti paceltu galvu savā iedomībā un lepnībā,kā teiciens ir -pāri līķiem un neatskatoties,bet tās jau ir tavas dzīves attieksmes problēmas.protams ,ļoti negatīvas un pesimistiskas,vēlu veiksmi tev tavā rūgumpoda pasaulē.

pirms 4 gadiem, 2015.07.03 15:03

oi>Jana

Vēlējos pateikt tikai to, ka rūpējies un atjauno tās muižas mūrus, kuriem kalpoja Tavi senči un ar pirmās nakts tiesībām drā-a Tavu vecvecvecvecmāmiņu. Negrābsties ap mūriem, kurus Tu redzi, labi ja, pāris reizes pusgadā:) Ja nopietni, tad Tev jāiet vai nu atvaļinājumā, vai pie daktera, jo savos tekstos piemini līķus...

pirms 4 gadiem, 2015.07.04 07:24

vērotāja

Varbūt tomēr kaut kādā veidā var noorganizēt elementāru darbu izdarīšanu - puķudobju atbrīvošanu no usnēm!!! izpļaut jau izpļauj, bet tās puķu dobes vai nu izravēt vai arī nopļaut!! Tiešam neviens, kurš spēj šo dabu noorganizēt , to neredz!! Brīvprātīgie jaunieši!! Bāzes iemītnieki!!! Parasti taču organizētās talkas pie privātajiem notiek, tad saņemieties arī šoreiz!!

pirms 4 gadiem, 2015.07.03 07:57

Juris k.

Es nesaprotu, kāpēc jākāpj uz 4.stāvu bibliotēkas mājā, lai nokļūtu tumšā aizvēsturiskā padomju stila zagsā? Prastas trepes, jaunam pārim nesmuki, veciem cilvēkiem aizdusa. Pašvaldības mainījušas mājas, zāles un kabinetus, tik zagsam nekā jauna.

pirms 4 gadiem, 2015.07.04 01:05

xexe

Tāpēc jau tas ir ZAGS

pirms 4 gadiem, 2015.07.06 03:38

Vietējās ziņas