Taupa, bet maksā pa vecam 7

60 dzīvokļu mājā Gulbenē, Nākotnes ielā 2/3, pēc 130 000 latu vērto renovācijas darbu pabeigšanas ir gatavi pāriet uz individuālu patērētā siltuma uzskaiti dzīvokļos. Iedzīvotāji bija gaidījuši, ka jau par novembri maksās pa jaunam, bija taču taupījuši siltumu, regulējuši tā patēriņa daudzumu radiatoros savos dzīvokļos. Taču liels bija viņu pārsteigums, kad no SIA „Vidzemes enerģija" saņemtie rēķini joprojām bija lieli. It kā nekāda individuāla taupīšana nemaz nebūtu notikusi!

„Par to biju pārsteigta, jo savā dzīvoklī novembrī faktiski sildījos tikai no stāvvadu siltuma. Radiatori bija aizgriezti. Mājā patiešām tāpat jau ir karsti! Protams, cerēju saņemt mazu rēķinu. Nesaprotu, kāpēc tā nenotika. Svētdien sasaucām mājas dzīvokļu īpašnieku kopsapulci un runājām par to," piezvanot „Dzirkstelei", stāstīja sieviete, kura uzdevās par šīs renovētās mājas dzīvokļa īpašnieci.  

Piņķerēšanās ar mērvienībām

Šo māju apsaimnieko dzīvokļu īpašnieku kooperatīvā sabiedrība „Frēzija-2004", kuras priekšgalā ir Jānis Lapsa. Viņš „Dzirkstelei" apstiprina, ka situācija patiešām ir tāda, taču tā tuvākajā laikā tiks labota. J.Lapsa skaidro, ka visa aizķeršanās esot siltuma mērvienību dēļ. Tomēr esot jūtams, ka „Vidzemes enerģija" nav sajūsmā, ka šīs mājas iedzīvotāji vēlas atteikties no šobrīd pielietotās prakses, kad patērētā siltuma daļa tiek noteikta pēc dzīvojamās platības.

 

„Sensori, kas mūsu mājā ir uzlikti uz radiatoriem, siltumu mēra citādākās mērvienībās, nekā to dara SIA „Vidzemes enerģija". Mūsu mājas siltuma rādījumi automātiski ar interneta palīdzību tiek nolasīti Rīgā, SIA „Mesa Latvija", ar kuru sadarbojas mūsu māja. Mūsu rīcībā ir tabula, lai siltuma uzskaites mērvienības varētu pārvērst un iesniegt siltuma ražotājam pieņemamā formā, lai „Vidzemes enerģija" šos rādījumus varētu ievadīt savā datu sistēmā.

 

Konstatē arī nepilnības uzskaitē

J.Lapsa stāsta, ka SIA „Mesa Latvija" konstatējusi nepilnības karstā ūdens uzskaitē mājā Gulbenē, Nākotnes ielā 2/3. „Izrādās, ka līdz šim ir bijis tā: ja kāds arī nelieto karsto ūdeni, viņš vienalga maksā par to, ka citi to lieto," viņš stāsta.

 

Tā ir viena no nepilnībām, kuru mājā vēlas novērst. Vēl ir doma pielietot koeficientu sistēmu siltuma patēriņa uzskaitē, jo mājas pirmā un pēdējā stāva dzīvokļos ir salīdzinoši aukstāk, tāpēc, ka nav siltināts mājas pagrabs un bēniņi.

 

J.Lapsa atgādināja, ka šai mājai siltinātas ārsienas, nomainīti logi, siltinātas un noblīvētas durvis, kā modernizēta arī apkures sistēmas.


Veiktie energoefektivitātes uzlabošanas darbi nama iedzīvotājiem dos iespēju samazināt izdevumus par apkuri ziemas sezonā līdz pat 35 procentiem.


Pārpratums - šķēršļu nav!

SIA „Vidzemes enerģija" direktors Gvido Stucka „Dzirkstelei" saka, ka no viņa uzņēmuma puses nekādi šķēršļi netiek un netiks likti, lai mājā Nākotnes ielā 2/3 varētu individuāli uzskaitīt patērēto siltumu un attiecīgi arī norēķināties par to. „Ja cilvēki to vēlas, lai kārto visu vajadzīgo līdz galam tālāk," klāsta G.Stucka.

 

Viņš atgādina, ka individuāla norēķinu sistēma Gulbenē jau bijusi izmēģināta pirms desmit gadiem vairākās daudzdzīvokļu mājās. Taču iedzīvotāji paši no šādas prakses vēlāk atteicās. Gulbenes novada domes deputāts Valtis Krauklis, kurš ilgus gadus darbojies pilsētas pārvaldē, „Dzirkstelei" stāsta, ka toreiz individuālā siltuma patēriņa uzskaite izgāzusies tāpēc, ka dzīvokļu īpašnieki nav laiduši savos dzīvokļos pārbaudītājus, lai tie varētu nolasīt siltuma skaitītāju rādījumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Ja

Ja laukā ir +2 t tad jāmaksā gan bu'tu daudz mazāk kā citās ziemās...

pirms 8 gadiem, 2011.12.23 08:51

kada zina.tas ja nau pa ko maksat kads sakars vinam.nezinu dzivoklis .un ienakot kapnu telpa ir tiesam loti silts.tagad es zinu vismas par ko tiek maksats.cilvekilaikam doma,ka vispar viss bus par velti.tad jaiet dzivoty uz zaru budu.tur jamaksa nebus nekas. un neviens nebus vainigs.

pirms 8 gadiem, 2011.12.21 09:30

Rekets

Krauklis lai aizver savu muti , žuliks pedejais !!!

pirms 8 gadiem, 2011.12.20 14:23

Diez, kas tas par Vati Kraukli? ja nespej normali komentet tad nelien vispar saja saita ieksa

pirms 8 gadiem, 2011.12.20 11:19

cik ta citiem bij jamaksa,ka ir tada breka butu tad uzrakstijusi.es ar cenu un siltumu esmu apmierinata loti.

pirms 8 gadiem, 2011.12.20 10:25

nu nezinu ja 25.71 ir liela sma man neliekas .decembri tiku samaksajusi.ko ta grib ,lai butu 10 lati menesi jamaksa.vai vispar pavlti.un maja ari ir tiesam loti silta.

pirms 8 gadiem, 2011.12.20 09:20

Vietējās ziņas