Taupa un izvēlas lētāko

Vecāki vienam bērnam, lai to sagatavotu skolai, tērē apmēram no 80 līdz 100 latiem

Daudziem vecākiem, kuriem ir skolas vecuma bērni, šobrīd nav viegli sarūpēt visu skolai nepieciešamo, jo ir jāiegādājas ne tikai mācību piederumi, bet arī apģērbs, apavi un citas lietas, bet naudas visam nepietiek. Lai kaut nedaudz atvieglotu šo situāciju, Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes novada komiteja kopš 7.augusta organizē akciju “Sveika, skola”. Komitejas telpās ir izvietotas humānās palīdzības preces – lielākoties apģērbi un apavi.

“Esam izvietojuši apmēram divus tūkstošus apģērbu un apavu vienību, kuru klāstu nemitīgi papildinām. Humānās preces izsniedzam par brīvu. Katrs var izraudzīties to, kas ir visvairāk vajadzīgs. Vecāki ierodas kopā ar bērniem, lai varētu pielaikot apģērba gabalus. Nav lielāka prieka, redzot, ka, piemēram, vecmāmiņai, kura bija atnākusi kopā ar astoņiem mazbērniem, katram izdevās sameklēt kaut ko piemērotu, jo ģimenei tas ir liels finansiāls atspaids,” saka novada komitejas izpilddirektors Sīmanis Homčenko.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka arī vairākos Gulbenes tirdzniecības uzņēmumos ir izvietotas ziedojumu kastes, kurās iespējams ievietot kādu rakstām piederumu, burtnīcu vai citu skolā noderīgu lietu. Saziedotos priekšmetus paredzēts izdalīt mazturīgo ģimeņu bērniem.

Viss kļuvis dārgāks

Stāmereniete Aiva Rēdere, kurai ir trīs skolas vecuma bērni, atzīst, ka viss ir kļuvis salīdzinoši dārgāks – gan skolas piederumi, īpaši darba burtnīcas, gan apģērbs un apavi. “Parēķināju, ka vienam bērnam jāiztērē apmēram 80 lati pat tad, ja nepērku visu absolūti jaunu, bet visiem kopā – 200 lati. Vislielākais finansiālais ieguldījums ir otrklasniekam, kuram vajadzīgas ļoti dārgas darba burtnīcas. Labi, ka tās iegādājos akcijas laikā par puscenu,” stāsta A.Rēdere. Viņa uzskata, ka atlaidēm vajadzētu būt arī dārgākajiem rakstāmpiederumiem. Vivita Slišāne no Stāmerienas rēķina, ka ir nepieciešami 400 lati, lai sarūpētu visu, kas vajadzīgs četriem skolas vecuma bērniem. “Man darba nav, bet vīrs, piemēram, pagājušajā mēnesī algā saņēma tikai 50 latus. Cenšamies kaut kā atlicināt naudu, skatāmies, kur iespējams iegādāties kaut ko lētāk, lai visu sarūpētu, jo vienam bērnam ir vajadzīgi apmēram 100 lati. Diemžēl daudzas lietas ir ļoti nekvalitatīvas, piemēram, skolas somas, kas ātri saplīst. Arī apavu kvalitāte ir slikta, piemēram, meita no septembra līdz maijam novalkāja sešus pārus apavu. Manai māsai ir trīs bērni, tad nu savstarpēji izlīdzamies, kā vien varam,” saka V.Slišāne. Vecāki atzīst, ka arī bērnu pabalsts ir bijis atspaids, bet tagad tas ir samazināts.  

Apmeklētāju ir vairākkārt

Vecāki atzīst, ka, izmantojot iespēju bērniem nepieciešamo apģērbu iegādāties arī lietoto preču apģērbu veikalos Gulbenē un citviet. “Man pret šiem tirdzniecības uzņēmumiem nav iebildumu. Arī pati tos apmeklēju, jo tajos bieži vien var sameklēt lietotas, toties kvalitatīvākas preces nekā veikalā,” saka A.Rēdere. Stāmerienas pagasta sociālā darbiniece Velga Čevere stāsta, ka augustā ievērojami palielinājies apavu un apģērbu apmaiņas punkta apmeklētāju skaits. “Jūlijā saņēmām jaunu sūtījumu, tāpēc cilvēkiem ir ko izvēlēties. Domājot par skolu, esam veidojuši arī bērnu apģērbu iekrājumus, piemēram, blūzes, svārkus, bikses un citas lietas. Bija sarūpētas arī skolas somas,” stāsta V.Čevere.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas