Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tautas nobalsošanas ierosināšanai par izmaiņām likumos par pašvaldībām Gulbenes novadā parakstījušies tikai 43 iedzīvotāji 1

Centrālā vēlēšanu komisija 19. februārī apstiprināja parakstu vākšanas tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumiem “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā" un  “Grozījums likumā “Par pašvaldībām”" rezultātus.

Parakstu vākšanas rezultāti liecina, ka par grozījumu Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā nodošanu tautas nobalsošanai parakstījušies 6007 jeb 0,39% vēlētāju, bet par grozījumu likumā “Par pašvaldībām” nodošanu tautas nobalsošanai – 5956 jeb 0,38 % vēlētāju.

Līdz ar to tautas nobalsošanas ierosinājumu parakstījusi mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju un apturētie likumi nav nododami tautas nobalsošanai.

Gulbenes novadā ir 16 870 balsstiesīgie iedzīvotāji, no kuriem par “Grozījumiem Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā" parakstījušies 43 (0,25 %) un par “Grozījumu likumā “Par pašvaldībām” - arī 43 (0,25 %).

Lai būtu jārīko tautas nobalsošana par apturētajiem likumiem, parakstu vākšanā bija jāpiedalās ne mazāk kā vienai desmitajai daļai no pēdējo Saeimas vēlēšanu balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 154 868 vēlētājiem. Savukārt vēlētāju skaits, kas piedalījās parakstu vākšanā, ir aptuveni 4% no tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamā parakstītāju skaita.

Parakstu vākšana notika no 16. janvāra līdz 14. februārim 358 parakstu vākšanas vietās Latvijā un 41 parakstu vākšanas vietā ārvalstīs.

Iespēju parakstīties ārvalstīs izmantoja 15 vēlētāji astoņās valstīs, parakstoties Beļģijā, Kazahstānā, Krievijā, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Lietuvā, Nīderlandē, Norvēģijā un Vācijā.

Lai noteiktu galīgo parakstu vākšanas rezultātu, vēlēšanu komisijas ziņas par parakstītājiem no parakstu vākšanas lapām ievadīja CVK parakstu vākšanas sistēmā, un apkopotie dati tika iesniegti pārbaudei Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei. Pārbaudē tika secināts, ka no visiem ierakstiem, 8 parakstītājiem nebija Latvijas pilsonības, bet 15 parakstītājus nebija iespējams identificēt. Atbilstoši Iedzīvotāju reģistra datiem viena persona parakstu pārbaudes brīdī bija mirusi, taču šis paraksts tika līdzskaitīts, jo šādos gadījumos vērā tiek ņemts parakstīšanās datums.

 


Pievieno komentāru

Komentāri 1

ussr

da pārējiem pofig,zin taču,ka nekas labāks nesagaida-ko iespringt

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.09 19:52

Vietējās ziņas