Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tautu skaitīs pirmo reizi citādi 1

Iedzīvotāji no 1. līdz 10.martam varēs aizpildīt tautas skaitīšanas anketu elektroniski
Sākoties tautas skaitīšanai, pirmajās desmit dienās, no 1.līdz 10.martam, iedzīvotājiem būs iespēja aizpildīt anketu internetā. Tāda iespēja līdz šim Latvijā vēl nav bijusi.

Elektroniski varēs pieteikt ne tikai sevi Tautas skaitīšanas reģionālā vadītāja Gulbenē Dace Zeile un Centrālās statistikas pārvaldes tautas skaitīšanas vadītāja asistente Gulbenē Santa Zelča stāsta, ka pie tiem iedzīvotājiem, kas elektroniski būs aizpildījuši tautas skaitīšanas anketu, skaitītāji mājās neies.


D.Zeile skaidro, ka tautas skaitīšanas anketu no 1. līdz 10.martam varēs aizpildīt mājaslapā "www.tautasskaitisana.lv". Lai piekļūtu anketai, būs jāievada savs personas kods un pases numurs, savs e - paraksts vai arī internetbankas identifikatori. Elektroniski būs iespējams pieteikt ne tikai sevi, bet arī savus ģimenes locekļus. Tikai laikus vajadzētu noskaidrot dzīvesvietā dzīvojošo cilvēku personu kodus un citu informāciju, kas būs iekļauta anketā.


D.Zeile un S.Zelča saka, ka pagaidām ir grūti prognozēt, cik daudzi aizpildīs Tautas skaitīšanas anketas elektroniski, taču cilvēki aicināti aktīvi reģistrēties internetā.


Skaitīs tos, kas dzimuši līdz 1.martam

Savukārt pie tiem, kuri anketas nebūs aizpildījuši internetā, tautas skaitītāji apmeklēs mājās. No 10. līdz 17.martam apkopos datus no elektroniskajām anketām, bet uz mājām pie iedzīvotājiem skaitītāji sāks iet marta beigās.


Tautas skaitīšana vairāk notiks vakaros un brīvdienās. Ja cilvēku mājās nesastaps, skaitītāji nāks atkārtoti. S.Zelča norāda, ka tiks skaitīti visi, kas ir dzimuši līdz 2011.gada 1.martam.


Katram skaitītajam būs apliecība, kuru katrs ir tiesīgs lūgt parādīt, lai izvairītos no iespējamās krāpšanas. "Bet, ja iedzīvotājam tomēr būs šaubas par šo cilvēku, viņš var zvanīt pa bezmaksas tālruni 80000777 un noskaidrot, vai pie viņa nav ieradies kāds krāpnieks. Zvanot uz šo tālruni, var arī uzdot neskaidros vai interesējošus jautājumus par tautas skaitīšanu," stāsta D.Zeile.


Tautas skaitītāju rīcībā būs portatīvie datori, kuros ievadīs visu informāciju. Viņi jautās par izglītību, tautību, profesiju, kādā valodā mājās runā, kāds ir ģimenes stāvoklis, vai ir laulājies vai ne, strādājošs vai ne un citi.


Skaitīšanas laikā tiks noskaidroti cilvēki, kuri kādu laiku ir bijuši ārzemēs un laiks, kad viņi atgriezušies. Līdzīgi tiks skaidrota arī iekšējā migrācija starp novadiem. Lai būtu lielāka skaidrība, par tiem, kuri ir aizceļojuši uz kādu citu valsti un apmetušies tur uz dzīvi, tiks aizpildīta papildu anketa.


Novadā būs 27 skaitītāji

Pašlaik Gulbenes novadā 170 cilvēki ir pieteikušies par tautas skaitītājiem. Pieteikties šim darbam var mājaslapā "www.cv.lv" vēl līdz 7.februārim.


D.Zeile norāda, ka Gulbenes novadā būs 27 tautas skaitītāji un vēl 2 pārvaldnieki, kuri koriģēs skaitītāju darbu. "Darba alga skaitītājiem būs, sākot no 200 latiem uz papīra mēnesī, bet tas ir vidēji valstī. Darba samaksa atšķirsies pilsētā un laukos, ņemot vērā specifiku, vai tautas skaitītājs iet daudzdzīvokļu namā saskaitīt cilvēkus vai meklē pa viensētām, bet tas vēl tiek koriģēts," stāsta D.Zeile

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Baiba

Šito citātu kaut kā nesapratu ''Darba alga skaitītājiem būs, sākot no 200 latiem uz papīra mēnesī, bet tas ir vidēji valstī.'', tad tie 200 Ls būs visiem un tad skatīsies kurs skaita un tiem kam jāskaita viensētas alga būs lielākā vai kā. Jo vidējā alga 200 var būt arī ja viens saņem 300, bet otrs 100, tad matemātiski rēķinot arī sanāk ka vidējā alga ir 200.
Un vispār, darba sludinājumā bija teikts, ka darbs uz pusslodzi, pusslodzes darbā nekādi 200 Ls nesanāk.

pirms 9 gadiem, 2011.02.05 12:48

Vietējās ziņas