Tiekas ar iedzīvotājiem

Gulbeniešiem ir sasāpējuši jautājumi par apkuri, atkritumiem un ūdeni
Ceturtdien vakarā uz tikšanos ar pilsētas komunālo pakalpojumu sniedzējiem: SIA "Gulbenes nami", SIA "Alba" un SIA "Vidzemes enerģija" bija ieradušies apmēram 30 iedzīvotāji, galvenokārt seniori.

Pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns tikšanās sakumā uzsvēra, ka pašvaldība cenšas radīt iedzīvotājiem iespēju tikties ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem, lai uzdotu sasāpējušus, interesējošus jautājums. Viņš minēja, ka šādas tikšanās varētu rīkot arī turpmāk, piemēram, reizi kvartālā.  

Šajā sezonā par apkuri maksā labāk nekā pērn

Iedzīvotājiem ir sasāpējuši jautājumi par apkuri, atkritumiem un ūdeni. Kāda Nākotnes ielas 2/9 mājas iemītniece vēlējās uzzināt, cik lielu summu iedzīvotāji ir parādā par apkuri. Uz to gan konkrēts cipars netika nosaukts, bet SIA "Vidzemes enerģijas" direktors G.Stucka norādīja, ka šajā sezonā par apkuri maksā labāk nekā pērn.

 

"Vai tie, kas nevar samaksāt par apkuri tagad ziemā, joprojām to varēs darīt vasarā?" vēlējās uzzināt Nākotnes ielas 2/5 mājas vecākā Marija Kubuliņa.

 

Uz to G.Stucka atbildēja apstiprinoši. Savukārt kādai citai gulbenietei bija aizdomas, ka viņa par apkuri maksā arī par savas mājas parādniekiem. Uz to gan G.Stucka apgalvoja, ka tā nav. "Katrs maksā saskaņā ar līgumu tikai un vienīgi par sevi, jūs nemaksājat par kaimiņiem. Ar tiem, kas nemaksā, strādājam mēs," norādīja G.Stucka.


Kāds seniors vēlējās noskaidrot, kad pilsētā būs viens siltumtehniķis speciālists. O.Lucāns atbildēja, ka pacentīsies šo jautājumu risināt.

 

Tik daudz atkritumu nesaražoju!

Tāpat Nākotnes 2/9 daudzdzīvokļu nama iemītniecei sirds sāp par to, ka tie, kas dzīvo ziemeļu pusē salst nost, bet maksā visi vienādi.

 

"Cits pielicis pilnu sienu ar radiatoriem. Es pēdējo naudu skaitu un godīgi maksāju komunālos pakalpojumus par to, ko nesaņemu. Man arī sirds sāp. Kā man dzīvot mitrā dzīvoklī? Man par visu jāmaksā un jādzīvo kā kurmim alā. Jāmaksā ūdens pārrēķini. Par atkritumiem jāmaksā liela summa. Manā dzīvoklī ir pierakstīti trīs cilvēki, viens no viņiem jau vairākus gadus dzīvo ārzemēs, bet arī par viņu man ir jāmaksā. Es nezinu, vai tik daudz atkritumu varu saražot, cik man par tiem jāmaksā. Tad varbūt ņemšu no "Albas" 100 litru atkritumu maisu un vedīšu atkritumus divas reizes mēnesī. Un tas man maksās mazāk," savu sāpi pauda iedzīvotāja.


SIA "Alba" pārstāve paskaidroja, ka šādā gadījumā mājas vecākajam ir jāiesniedz "Albai" iesniegums, kurā tiek norādīts reāli dzīvojošo skaits konkrētā dzīvoklī.


Savukārt, runājot par atkritumiem, O.Lucāns norādīja, ka pie tā tiek strādāts. "Mēs ar "Albu" darbojamies un darbosies šinī jautājumā, lai vismaz 95 procenti pilsētā dzīvojošo būtu noslēguši līgumu ar "Albu". Pēc pēdējās man zināmās informācijas, šis skaitlis tuvu tam nav. Ja būs visiem noslēgti līgumi, tad neuzradīsies konteineros liekie atkritumi, kurus jūs nesaražojat, bet par kuriem maksājat. Diemžēl cilvēki izmet atkritumus citiem par apgrūtinājumu, tāpēc pilsētā ir uzstādīta videokamera, ar kuras palīdzību ir piefiksēti pirmie "cāļi"," sacīja O.Lucāns.

 

Vai izmanto iespēju pieslēgties ūdensvadam?

Laikraksta "Dzirkstele" fotokorespondents Gatis Bogdanovs vēlējās noskaidrot, cik daudz privātmāju ir izmantojušas iespēju pieslēgties ūdensvadam un kanalizācijai un vai tiek plānots, kāds projekts, lai palīdzētu privātmāju īpašniekiem pieslēgties pie piedāvātā ūdensvada un kanalizācijas.

SIA "Alba" pārstāvis Ilmārs Lipiņš norādīja, ka šobrīd projekta realizācijas gaitā jau 21 privātmāja 3 juridiskas personas ir pieslēgušās. "Ir cilvēki, kas rudenī pasūtīja tehniskās shēmas pieslēgumiem, un tagad, kad nāk pavasaris, viņi gaida iespēju, kad nokusīs sniegs un varēs sākt zemes rakšanas darbus. Ja ir kādam vēlme pieslēgties šovasar, nevajag atlikt dokumentācijas sagatavošanu uz pavasari vai vasaru," sacīja I.Lipiņš un piebilda, ka nav jāceļ ažiotāža par to, ka pieslēgšanās ir dārga, jo tas ir vienreizējs ieguldījums un pieslēgšanās ūdensvadam ir uz paša iedzīvotāja pleciem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas